Пакистаннські мусульманиВипадок викраденої, насильно наверненої в іслам і виданої заміж католицької дівчини Фарах Хатім буде розглянуто Верховним судом Мултана.

Спеціальний радник прем'єр-міністра Пакистану у справах релігійних меншин і лідер APMA («Союз всіх меншин Пакистану») Пол Бхатті розповів в інтерв'ю Fides, що мусульманська сім'я, в якій, як припускають, зараз перебуває Фарах Хатім, отримала повторне офіційне запрошення привести дівчину для розгляду в суд 1-ї інстанції. Однак родина мусульман ніяк на це не відреагувала. 

У зв'язку з цим APMA, отримавши згоду сім'ї Фарах, прийняв рішення подати апеляцію до Верховного суду Мултана. Звинувачення було пред'явлено і очікується призначення дати розгляду, в ході якого будуть вислухані сім'я Фарах і її чоловік і визначена воля самої дівчини.

«У нас не було вибору. Незважаючи на відмову мусульманської родини брати участь в попередніх судових слуханнях, ми хочемо домогтися правосуддя, щоб дізнатися волю дівчини. Саме тому ми попросили адвокатів представити апеляцію до Верховного суду », - пояснив Пол Бхатті.

 

Суддя зможе вислухати Фарах публічно або в приватній бесіді. Якщо у нього залишиться враження, що дівчина залякана і тому намагається приховати правду, суддя може вирішити тимчасово направити її в «Будинок Миру» («Darul Aman») - інститут уряду з резиденцією у великих містах країни, що приймає, підтримує і надає захист поліції жінкам, з якими погано поводяться. Адвокати APMA мають намір просити в суді, щоб Фарах направили до цього інституту, бажаючи таким чином виключити можливість раптового «зникнення» дівчини. 

24-річна студентка медичного коледжу католичка Фарах Хатім була викрадена вранці 8 травня в Рахім ЄАР Хані, адміністративному центрі однойменного району на південному сході провінції Пенджаб, насильно навернена в іслам і видана заміж за молодого мусульманина. Викрадення було організовано її майбутнім «чоловіком» мусульманином Зішаном Ільясом. 

Зневірившись у порятунку дочки і у встановленні справедливості з допомогою місцевої поліції, сім'я Фарах попросила допомоги у єпархії Мултана, на території якої знаходиться Рахім ЄАР Хан. Активні дії єпархії, а також Національної комісії «Справедливість і Мир» при Конференції католицьких єпископів Пакистану привели до того, що справа отримала міжнародний резонанс. Представники парламентів Канади та Італії намагаються вплинути на уряд Пакистану і розібратися в тому, що сталося з Фарах. 

Усі згодні з тим, що буде нелегко повернути дівчину. Для місцевої влади справу Фарах закрито: дівчина оголосила в присутності судді про своє добровільне бажання перейти в іслам і вийти заміж за свого викрадача. Тим не менш, родина дівчини вважає, що ця заява була зроблена під впливом погроз та побоїв. Самі члени сім'ї Фарах стверджують, що продовжують піддаватися тиску: місцева поліція наполягає на тому, щоб вони змирилися з фактом викрадення дівчини.

 

 

Джерело: sedmitza.ru