У Саудівській Аравії з магазинів, що продають жіночу білизну, косметику та інші безпосередньо жіночі приналежності протягом року повинні звільнити всіх продавців-чоловіків. Їх місця займуть продавці-жінки, пише WebIslam.

Таке рішення минулої неділі прийняв міністр праці Королівства Адель Факіх. Для міністерства праці консервативної Саудівської Аравії це рішення не було легким: деякі імами забороняють роботу жінок у торговельній сфері, тому що вона пов'язана з контактами з іншими чоловіками, які забороняє іслам. 

Аравійський міністр праці не має наміру порушувати закони країни. Як він оголосив на прес-конференції, буде введено ряд правил, що стосуються «технічної» сторони роботи жінок у торговельній сфері. Згідно з цими правилами, власник магазину повинен повністю приховати жінку-продавщицю з поля зору громадськості і заборонити чоловікам заходити в жіночий магазин. Крім того, співробітниці повинні носити на роботі Абай - традиційні арабські жіночі сукні з рукавами, які не повинні бути прозорими. 

Нове розпорядження міністра було по-різному прийнято в суспільстві. Деякі зі схваленням відгукнулися про рішення, яке вони довго чекали: «Ганебно показувати продавцеві-чоловікові нижню білизну, яку я хочу купити, або запитувати його про білизну яка мене цікавить», цитує іспанський портал Efe вислів 26-річної аравійкі Рим аль-Алі. 

Деякі власники магазинів вороже поставилися до нової міри міністра праці. Вони вважають, що не так просто буде знайти продавців-жінок, готових працювати у цій галузі. Крім того, багатьох з них, ймовірно, доведеться додатково навчати. Ситуацію ускладнює ще й те, що брати на роботу іммігранток ця постанова забороняє. 

Менеджери торгових точок обурюються: яким чином вони зможуть оцінити роботу продавщиці, якщо їм як чоловікам заборонено буде входити в магазин?

Незважаючи на сильне невдоволення цією резолюцією, саудівське міністерство праці наполягає на її проведенні в життя, стверджуючи, що дана міра створить понад 5000 робочих місць для саудівських жінок. Ще одна її перевага полягає в тому, що жінки зможуть вільно купувати все необхідне в жіночих магазинах, не доставляючи при цьому занепокоєння своїм чоловікам.

 

 

Джерело: sedmitza.ru