Уряд Угорщини серйозно стурбований високим числом добровільних переривань вагітності в країні. Згідно з даними асоціації на захист життя Alfa, поширеним агентством Zenit, число добровільних абортів перевищує вдвічі дані по Західній Європі.

«447 абортів на 1000 новонароджених, - пояснив Імре Тегласі, засновник і президент асоціації із захисту сім'ї і дітей, у тому числі новонароджених і ще не народжених. - Порівняємо це з Фінляндією - 172 аборти на тисячу новонароджених, і з Чеською Республікою - 208 абортів ». Для боротьби з цим феноменом були випущені плакати з написом: «Розумію, що ти не готова стати моєю матір'ю, але прошу тебе, дозволь іншим мене усиновити». На плакаті розмыщено фото ще не народженої дитини.

Кампанія, підтримана також європейським проектом мікрофінансування «Прогрес» і включена в європейський «Соціальний план», була добре прийнята населенням. Проте використання кампанією фондів Єврокомісії отримало критику з боку Вівіан Редінг, віце-президента цієї комісії.

Згідно з її думкою, держави - члени Євросоюзу, не можуть використовувати фонди для кампаній проти аборту, тому що вони не узгоджуються з програмою «Прогрес» і законопроектом, представленим владою. Віце-президент зажадала зняття плакатів, погрожуючи в іншому випадку застосувати фінансові санкції в розмірі аж до 100 мільйонів форинтів (приблизно 370 тисяч євро). У той час як асоціація на захист життя знімає плакати, в газети надходять сотні листів від прийомних батьків на підтримку кампанії.

Джерело: Радіо Ватикан