Церква в БолгаріїСинод Болгарської Православної Церкви підтвердив заборону на висунення духовенством своїх кандидатур на пост мера і радника в ході передвиборної кампанії, повідомляє болгарське видання «Стандарт». 

14 липня Патріарх Болгарський Максим направив в усі митрополії Болгарської Церкви послання, в якому заборонив священикам брати участь у передвиборних кампаніях.

«Канони забороняють духовним особам пропагувати і брати участь у виборах, але вони мають право голосувати», - пояснив отець Іоанн Петров з Сливена.

Статут Болгарської Православної Церкви не дозволяє священнослужителям брати участь в політиці. Однак багато священиків в цьому році отримали пропозиції брати участь у виборах до рад місцевих громад. Але своїм посланням Патріарх Максим припинив їх наміри.

Хоча подібна заборона не є новим, деякі болгарські священики, наприклад в Нова-Загорі і Берковіц, все ж намагаються поєднати свій послух в храмі з обов'язками в радах місцевих громад. Нещодавно о. Боян Сариєв заявив, що якщо Уряд переконає Синод дозволити йому участь у виборах, то він отримає крісло мера в Кирджаліі.

 

 

Джерело: sedmitza.ru