Відомий фахівець з канонічного права священик Пол Ейвард розповів в інтерв'ю aciprensa, що ірландська влада оголосила про можливу зміну в законодавстві, яке дозволить арештовувати священиків, які дотримуються прийнятого у Церкві правила про таємницю сповіді, коли мова йде про «приховуванні» випадків сексуальних зловживань. 

За словами Пола Ейварда, ірландський прем'єр-міністр Енду Кенні обіцяв ввести новий закон, згідно з яким священикові загрожує тюремне ув'язнення терміном до 5 років, якщо він відмовляється надавати владі інформацію, що стосується сексуальних зловживань духовенства, отриману під час сповіді. Заява прем'єр-міністра суперечить Канонічному праву, яке захищає таємницю сповіді і забороняє духівникам розголошувати інформацію, отриману з сповіді. За це священик може бути відлучений від Церкви latae sententiae (автоматично). 

«Ми повинні прояснити, що саме пропонує зробити влада, але, тим не менше, я стверджую, що жоден священик, який дійсно цінує своє духовне покликання, не піде на розкриття таємниці сповіді», стверджує Пол Ейвард. 

Асоціація католицьких священиків Ірландії висловила заклопотаність з приводу останньої заяви прем'єр-міністра. Священики вважають, що духівник повинен схилити каяника до того, щоб той сам пішов у поліцію і розповів про скоєне ним злочин, при цьому він не може розповідати нікому про те, що почув під час сповіді.

 

 

Джерело: sedmitza.ru


.