одностатеві шлюби

Наплив бажаючих зареєструвати одностатеві шлюби в найближчу неділю - перший день офіційного вступу в силу відповідного закону штату Нью-Йорк - такий великий, що мер міста Майкл Блумберг заявив у вівторок, що змушений розіграти право на реєстрацію через спеціальну лотерею, повідомляє РІА "Новости".

Шлюбна лотерея буде проведена електронним методом за аналогією з розіграшем грін-карт для тих, хто вже через інтернет подав заявки на розпис.

Нью-Йорк вперше в історії вводить офіційне обмеження на реєстрацію шлюбів на найближчу неділю, обмеживши число молодят 764 парами - незалежності від того, традиційні або одностатеві сім'ї будуть оформлятися в цей день. І це буде рекордною цифрою в історії одружень міста.Тим часом п'ять сіті-холів мегаполісу вже отримали понад 2,5 тисячі заявок на оформлення шлюбу в неділю, і вони формально будуть прийматися до суботи включно. За законами міста, реєстрація проводиться не раніше ніж через 24 години після звернення.

Нагадаємо, сенат американського штату Нью-Йорк 25 червня схвалив закон, що легалізував одностатеві шлюби. Таким чином, Нью-Йорк став шостим і найбільшим в США штатом, де дозволені подібні шлюби. Законопроект підтримали 33 нью-йоркських сенатора, 29 виступили проти.

Джерело: unn.com.ua