Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

«Розвиток медичного капеланства в Україні: передумови, потреби та перспективи»28 січня 2016 року у Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка розпочала роботу всеукраїнська міжнародна конференція «Розвиток медичного капеланства в Україні: передумови, потреби та перспективи».

Відкрив конференцію зі словами привітання головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій, старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви Леонід Миколайович Падун. «Питання душпастирської опіки в лікарнях та інших медичних закладах на сьогоднішній день є дуже важливим і актуальним. Церкви та релігійні організації мають відповідь на духовні потреби страждаючих і повинні служити людям, несучи зцілюючу, підтримуючу та примиряючу силу релігійної віри» – сказав Леонід Миколайович.

Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольга Вадимівна Богомолець звернула увагу присутніх на те, що медичні капелани у багатьох країнах світу, особливо тих, що прийшли через війни і випробування, є повноправними суб’єктами відносин з державою. «В Україні, в час війни і випробовувань, для цілої нації є нагальна потреба виробити єдину стратегію розвитку і роботи медичного капеланства, забезпечити професійне навчання капеланів, аби окрім духовної вони мали ще медичну та спеціальну освіту та могли своєчасно проводити просвітницьку роботу серед лікарів, хворих, поранених та членів їхніх родин» – сказала Ольга Богомолець.

До слів вітання учасників конференції приєднався Директор Департаменту у справах релігій та національностей Міністерства культури України Андрій Васильович Юраш, висловивши надію на те, що майбутнє Української держави пов’язане з піднесенням економіки, утвердженням у суспільній свідомості цінностей християнського гуманізму, демократії і соціальної справедливості та подальшим розвитком духовного життя народу. «Впевнений, що духовна опіка над хворими та пораненими буде сприяти практичному розкриттю і втіленню в життя принципів християнського милосердя, гуманізації відносин у суспільстві, поглибленню соціального служіння» – сказав Андрій Васильович.

Завершила слова привітання Начальник Відділу реорганізації реабілітації паліативної та хоспісної допомоги Управління медико-соціальної допомоги окремим категоріям громадян Медичного департаменту МОЗ України Світлана Іванівна Лупей-Ткач.

Серед визначних гостей Конференції був Архиєпископ-емерит УГКЦ Блаженніший Любомир ( Гузар), який поділився своїм поглядом на капеланське служіння в лікарняних закладах.

Від УПЦ Київського Патріархату з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета в конференції взяв участь заступник голови Синодального відділу соціального служіння та благодійності «Eleos-Ukraine» священик Сергій Дмитрієв, який виступив із доповіддю «Практичний досвід та сучасні виклики для медичних працівників в закладах охорони здоров’я Херсонщини»; протоієрей Євген Заплетнюк «Досвід душпастирського служіння з алко- та наркозалежними», протоієрей Димитрій Краснобаєв «Практичний досвід служіння у медичних закладах в місцях позбавлення волі».«Розвиток медичного капеланства в Україні: передумови, потреби та перспективи»

Співорганізатор конференції, Голова Громадської Ради при МОЗ України з питань співпраці з ВРЦіРО, священик УГКЦ Андрій Нагірняк у своєму виступі відзначив: «Сьогодні, коли Україна переживає процес оновлення влади та суспільства, ми хочемо ініціювати також “перезавантаження” взаємодії системи охорони здоров’я та релігійного співтовариства, яка активно розпочалася в 2008 році, але згодом була призупинена. Адже Церкви та релігійні організації мають значний потенціал, який здатний не тільки розширити сферу надання духовно-психологічної допомоги на весь процес лікування, але й зробити медичну діяльність більш гуманною.»

Досвідом організації та методології функціонування інституту медичного капеланства в Італії поділився о.Арнальдо Панграцці професор Міжнародного Богословського Інституту у сфері охорони здоров’я, Рим. В другий день конференції він також провів практичні заняття для медичних капеланів на теми «Супровід важкохворих пацієнтів» та «Праця з родичами».

Учасники конференції прийняли резолюцію, в якій звернулись до ВРЦіРО та органів державної влади з закликом створити міжконфесійну і міжвідомчу робочі групи задля ефективнішого опрацювання практичних кроків впровадження інституту капеланства в систему охорони здоров’я в Україні.

Також на конференції виступили представники УПЦ Московського Патріархату, УАПЦ.

Розвиток медичного капеланства в Україні: передумови, потреби та перспективи 

Розвиток медичного капеланства в Україні: передумови, потреби та перспективи 

Християнський портал КІРІОС, за матеріалами прес-служби УПЦ КП та RISU.