РисУ Києві все частіше стали спекулювати на релігійних цінностях. Так, магазини продають кагор з дерев'яними хрестиками, рис з цитатами з Євангелія на упаковці. Так, біля виходу зі станції метро "Політехнічний інститут" серед ларьків з пивом і сигаретами з'явився МАФ з гучною назвою "Спаси і помилуй, Господи, жителів і гостей Києва". 

У ларьку продають церковну атрибутику - хрестики, хустки, освячені на мощах, ікони, ладанки - а заодно пропонують зважитися за гривню або купити кабачки по 6 гривень за кілограм заради будівництва храму.

"Торгівля в нас іде жваво, власник збирається ставити такі ж ларьки біля інших станцій метро. Щоправда, люди незадоволені, що в ларьку не беруть записок за упокій або за здоров'я", - розповіла продавець і додала, що власник ларька гроші від продажу продукції віддає на зведення церкви.

 Думки киян щодо такого сервісу розділилися: одні раді, що можна купити свічку по дорозі з метро, інші кажуть, що не гоже торгувати святинями серед алкоголю і цигарок, у місці, де плюються, штовхаються і навіть б'ються.

Тим часом "релігійні продукти" проникли і в супермаркети. Наприклад, торгують рисом, на упаковках якого цитують Євангеліє, або вином, до якого додають хрестик.

"Мені здається, що з такою атрибутикою люди просто не можуть продавати щось неякісне, от і беру", - сказала нам покупець "релігійного" рису.

А на Майдані недавно продавали з автомата освячену воду. Охочі були і там.

Експерти кажуть, це просто гарний маркетинговий хід. Люди більше купують "святі" продукти, тому що тема релігії й віри їм прищеплена з молоком матері, а виходить, і продукція підсвідомо сприймається як гарна.

Священики ж кажуть, хоч і немає заборони торувати таким товаром, все ж ставляться до цього насторожено.

"На цьому часто спекулюють і продають церковну продукцію, збираючи гроші на будівництво неіснуючих храмів", - сказав нам скарбник Києво-Печерської Лаври отець Варсонофій.

А от використання церковної атрибутики з метою збільшення продажів, за його словами - це блюзнірство: "Це немислимо, щоб на етикетках алкогольних напоїв малювали розп'яття, на продуктах харчування - цитували Писання. Це можна тільки з дозволу Митрополита".

Джерело: kiev.pravda.com.ua