Папа Бенедикт XVI

У сучасному світі, часто неуважному та байдужому щодо Євангелія, існує, однак, глибока ностальгія за Богом, тому католики і православні можуть спільно запропонувати велике свідчення віри. На це звертає увагу Папа Венедикт XVI у вітальному листі учасникам 12-го Міжхристиянського Симпозіуму, який від 30 серпня до 2 вересня 2011 р. відбувався у грецькому місті Салоніках на тему «Свідчення Церкви в сучасному світі». (Салоніки – це відоме з Діянь Апостолів місто Солунь, у якому особисто проповідував святий Павло, а пізніше написав два послання до місцевих християн). Ініціаторами екуменічної зустрічі були Францисканський Інститут Духовності Папської академії «Антоніанум», що в Римі, та Факультет православного богослов’я університету Салонік.

Пишучи про необхідність євангельського свідчення в сучасному світі, Єпископ Риму зазначає, що воно потребує загартованих людей, «євангелізаторів, покликаних до такої самої апостольської ревності, якою відзначався святий Павло». Протягом століть Церква не переставала звіщати Євангеліє, але це свідчення вимагає оновлення в багатьох регіонах, які були першими, щоб прийняти світло з висоти, а сьогодні досвідчують такі наслідки секуляризації, які здатні «зубожити людину в її найглибшому вимірі».

За словами Папи, ми є свідками певного протиріччя. З одного боку, спостерігаємо за байдужістю людини щодо трансцендентного, а з іншого – зауважуємо глибоку ностальгію за Богом, «яка проявляється різними способами та спонукає численних чоловіків та жінок до щирих пошуків». З цього, на думку Святішого Отця, випливає відповідальність католиків та православних перед викликами, які є спільними. «Взаємне пізнання наших традицій та щира дружба, – зазначив Венедикт XVI, – вже самі в собі є внеском у справу єдності християн». Адже, як навчав Папа Павло VI, слова якого пригадав і теперішній Єпископ Риму, «доля євангелізації цілком певно пов’язана з свідченням єдності, запропонованим Церквою».

Наступний такий екуменічний симпозіум відбудеться 2013 року в італійському місті Мілані. І хоч його тема ще не визначена, можна припустити, що вона буде пов’язана з 1700-річчям Міланського едикту імператора Костянтина, який припинив переслідування християн у Римській Імперії.

Джерело: Радіо Ватикану