З ініціативи Спільноти святого Еґідія, відомого мирянського руху в Католицькій Церкві, та архидієцезії Мюнхена і Фрайзінга, від 11 до 13 вересня 2011 р. в німецькому місті Мюнхені відбуватиметься міжнародна зустріч на тему «Зобов’язані жити разом. Релігії та культури в діалозі», присвячена 10-й річниці терористичних актів проти хмарочосів Всесвітнього Торгового Центру у Нью-Йорку, США. Відкриття зустрічі відбудеться під час пропам’ятних заходів за участю представників великих світових релігій, які 11 вересня розпочнуться на площі Маршталльплятц о 14:46 місцевого часу, що відповідає 8:46 Нью-Йорку, часу, коли сталися теракти.

Мюнхен, пояснюють організатори, обрано, як «символ та перехрестя європейської культури», а сама міжрелігійна зустріч повинна стати приготуванням до паломництва миру до італійського міста Ассізі, яке відбудеться у жовтні і на яке Папа Венедикт XVI запросив лідерів великих світових релігій.

«Ми їдемо до Німеччини, у серце Європи, щоб спробувати сказати: “завершімо десятиліття війни, завершімо десятиліття, протягом якого здавалося, що протистояння між цивілізаціями було єдиним вибором, було необхідністю”», – зазначив речник Спільноти святого Еґідія, представляючи програму зустрічі в Італійському посольстві у Берліні.

У неділю, 11 вересня, вранці, кардинал Рейнгард Маркс, Мюнхенський архиєпископ, очолить Службу Божу, на якій будуть присутні також представники інших християнських Церков та церковних спільнот. Тоді, на площі Маршталльплятц відбудеться вшанування жертв терактів, під час якого передбачено телеміст із Нью-Йорком. У зустрічах братимуть участь католицькі кардинали та єпископи, видатні представники світу Реформації, делегації високого рівня від Православних та інших Церков Сходу, численні єврейські та мусульманські делегації.

Джерело