Заява Криворізької Ради Церков щодо спроби «невідомих» сил вчинити тиск на священика УГКЦЗАЯВА КРИВОРІЗЬКОЇ РАДИ ЦЕРКОВ 

щодо спроби «невідомих» сил вчинити тиск на отця Ігоря Дмитришина, члена Криворізької Ради Церков, священика Української Греко-Католицької Церкви в Кривому Розі

5 січня 2017 р. о 22:00 на парафію УГКЦ Святої Трійці в м. Кривому Розі був вчинений напад поліції. Невідомі особи ввірвалися на подвір’я і намагалися проникнути в дім, де проживає священик із сім’єю. Полісмени звинуватили й обшукали сина священика, студента Київської трьохсвятительської духовної семінарії УГКЦ. Далі події розвивалися, як за добре спланованим сценарієм: у межах 5–10 хв. з’явилась «потерпіла». Після цього до полісменів долучилася опергрупа і вони до 2.00 ночі, поправши всі закони, морально тероризували всю сім’ю пароха, устигли всіх допитати, роблячи вигляд і прикриваючись тим, що це «просто розмови». За словами священика, «у кращих традиціях НКВД основним їхнім завданням було будь-якою ціною забрати у відділок сина».

Ми, члени Криворізька Рада Церков (КРЦ), священики і пастори протестантських, православних і католицьких церков, розцінюємо такі дії поліції, як свавілля та спробу тиску на церкву.

Ми довіряємо Ігор Дмитришин і підтримуємо його.

Ми суворо засуджуємо будь-які дії поліції, що суперечать законним процедурам.

Припускаємо, що ці дії можуть бути пов’язані з візитом глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) та з його зустріччю з КРЦ (fb.com/KryvyiRihChurchCouncil/videos/1189559711097224) наприкінці 2016 року. Слова блаженнішого «Ми всі маємо тут однакові труднощі, а це означає, що ми робимо правильну справу» вважаємо пророчими. Далі Блаженніший сказав: «Коли ми будемо виступати і боротися за якісь права – не йдеться лише про нас. Ідеться про всі церкви та релігійні організації. Бо коли ми говоримо, що ми є дискриміновані, ідеться про формування відкритого суспільства. Відкритість означає відсутність будь-яких упереджень. Тому-то Криворізька Рада Церков, яка змагається за справедливість, – змагається за те, щоб Кривий Ріг був справді демократичним містом». (Повністю текст звернення тут:fb.com/KryvyiRihChurchCouncil/posts/1191716237548238)

Звертаємось до керівництва поліції з вимогою провести прозоре службове розслідування задля встановлення правомочності описаних дій їхніх працівників.

Закликаємо вірних УКГЦ не боятися, і сміливо продовжувати розбудову Божого Царства в Кривому Розі, через греко-католицьку церкву, яку їм довірив Бог. Ми всі, пастори і священики КРЦ, одноголосно підтримуємо вас та засуджуємо цю провокацію й намагання залякати через тиск і звинувачення.

Ми заявляємо, що жоден тиск не зупинить нас на нашому шляху задля утвердження й захисту принципів свободи совісті та віросповідання, рівності прав усіх релігійних організацій, поширення християнських цінностей і моралі. Рада репрезентує об’єднаний голос і спільну позицію криворізьких церков, які підписали декларацію КРЦ.

- Всеукраїнська Християнська Асамблея, Александр НЕМЦЕВ
- Всеукраїнський Союз церков християн віри євангельської-п’ятидесятників (ВСЦ ХВЄП), Віктор Степанченко
- Німецька євангелічно-лютеранська церква України (НЄЛЦУ), Олег Фишер
- Об'єднана церква християн віри євангельської (ОЦХВЄ), Виталий Киндрат
- Об'єднання Християнських церков «Дім Хліба», Валерий Григораш(Головуючий КРЦ)
- Римо-Католицька Церква в Україні (РКЦ), Єжи Ліс 
- Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ), Дмитришин Ігор 
- Українська Православна Церква Київського Патріархату (УПЦ КП),Олександр Агарков
- Українська Уніонна Конференція Церкви адвентистів сьомого дня (УУК ЦАСД), Василенко Олег 
- Секретар Криворізької Ради Церков, Роман Морозов (Roman Morozov)


Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на сторінку у соц.мережі фейсбук КРЦ.