Латвія: за три роки віруючі пожертвували церквам і парафіям майже 51 млн. євроУ період з 2014 до 2016 року зареєстровані на території Латвії церкви і парафії отримали у вигляді пожертвувань 50,9 млн. євро. Велика частина цих коштів вже витрачена. Згідно з даними Служби держдоходів (СГД), за ці три роки зріс обсяг пожертвувань: якщо в 2014 році віруючі внесли в якості пожертвувань 16,15 млн. євро, то в 2016 році - 17,54 млн. євро.

За інформацією Міністерства юстиції Латвії в 2015 році на території країни були представлені 35 конфесій, які налічують 1,517 млн. віруючих. Велика частина віруючих - католики і лютерани. У 2014 році в Латвії налічувалося 716 980 лютеран і 407 018 католиків. У 201 році лютеран було вже 700 000, а католиків - 415 440. 

Обов'язок жертвувати своїй церкві або парафії поширюється лише на ряд релігійних організацій. Найчастіше ця процедура носить добровільний порядок.

Представник Латвійської Євангелічно-Лютеранської Церкви (ЛЕЛЦ) Каспарс Упітіс повідомив, що церква витрачає гроші на проведення богослужінь, допомога дияконата і недільні школи. З цих коштів йде зарплата священикам, органістам, робочим, які підтримують церковне господарство, ремонтникам і будівельникам. Пожертви направляються на організацію супових кухонь для бідних і малозабезпечених жителів, а також на видання книг. Із залученням коштів єврофондів здійснюються і великі проекти.

У Римо-Католицької Церкви Латвії пояснили, що велика частина пожертвувань йде на щоденні потреби: оплату рахунків за електрику, опалення, ремонт і т.д. Іноді РКЦЛ влаштовує збір коштів на конкретні проекти. На сьогоднішній день таким чином збираються кошти на ремонт церкви святого Альберта в Ризі. У 2018 році в силу вступить проект про збереження сакральної спадщини Латвії, що істотно полегшить життя багатьом парафіям і громадам, оскільки кошти на ремонт і реновацію виділятиме держава,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Delfi
.