На Святому острові знайшли одну з найдавніших церков в БританіїАрхеологи виявили стародавню церкву сьомого століття на Святому острові Ліндісфарн в Великобританії. Передбачається, що саме з цього місця монахи почали масове перетворення Англії з язичницьких традицій в християнство,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на СNL.

«Це останнє відкриття потенційної будівлі церкви вважається одним з найбільш значних ранніх середньовічних об'єктів в Британії», - сказала менеджер проекту Сара Раштон.

"Це неймовірно! Ми виявили дві дуже важливих будівлі, пов'язаних з раннім християнським заснуванням монастиря », - додала вона.

Вважається, що ця церква була побудована в той же період часу, що і монастир в 635 році. Маленька прямокутна будівля, де колись стояла церква, була, мабуть, побудовано всього в декількох метрах від краю скелі.

Передбачається, що місце є колискою християнства на північному сході, відзначили в інтернет виданні MailOnline, і саме там ранні християнські ченці збиралися перетворити язичницьке населення в християн і поділитися з ними доброю новиною.

В результаті попередніх археологічних досліджень на острові знайшли інші важливі предмети, такі як Євангеліє Ліндісфарн, одну з найзнаменитіших освячених рукописів Великобританії.

Монастир на острові став міжнародним центром навчання і майстерності, але був розграбований в кінці восьмого століття вікінгами.

У виданні The Independent відзначили, що археологи також виявили десятки шматків зламаної кладки на місці останків церкви, в тому числі грубо оброблене вікно. Вони додали, що східна сторона церкви могла бути основою первісного вівтаря, встановленого там святим Айданом.

Пітер Райдер, археолог, який спеціалізується на середньовічних церковних будівлях, підтвердив важливість відкриття.

«Це одне з найважливіших відкриттів раннього середньовічного періоду, яке було зроблено у Великобританії за останні десятиліття», - сказав він.

Експерти додали, що, хоча церква є до-нормандським завоюванням і могла існувати як в 630 р, так і в 1050 р, вони вважають, що рання дата більш імовірна.

Річард Карлтон з університету Археологічної Практики Ньюкасла очолював розкопки, і сказав, що не так багато церков періоду середньовічної Нортумбрії вдалося знайти.

«Є кілька фактів на користь ранньої церкви: з Бамбурга (місця політичної влади того часу) вона була б добре видна, що говорить про велику ймовірність її місцезнаходження в тій місцевості», - сказав Карлтон, згідно новинному джерела Chronicle Live.

«Це додає ще одну главу в історію Священного острова». 

На веб-сайті Священного острова Ліндисфарн йдеться: «У 635 році святий Айдан вирішив заснувати свій монастир на Святому острові Ліндісфарн. Християнство процвітало тут і поширювалося по всьому світу ».