Відкриття пам’ятника поклало початок масштабному проекту створення зменшених копій втрачених пам’яток міста.

Зменшену копію парафіяльного костелу Матері Божої Неустанної Помочі встановили в центрі Тернополя, неподалік від пам’ятника Соломії Крушельницькій. Урочисте відкриття макета відбулося в неділю як раз навпроти того місця, де костел стояв до 1954 року, передає Teren.

Заснований в 1908 році храм в стилі неоготики стилістично і в багатьох конструктивних елементах був "близнюком" львівського костелу святої Єлизавети. У роки Першої світової війни він піддався руйнуванням, які швидко відновили. Під час Другої світової костел знову постраждав, а в 1954 році він був підірваний за рішенням радянської влади, а на його місці був побудований ЦУМ..

 "Це було унікальне спорудження. Його родзинка полягала в асиметричності: купол з одного боку, а вежа – з іншого", – розповів автор ідеї створення пам’ятника Тарас Цікляняк.

Презентований макет – лише початок масштабного проекту зі створення зменшених копій існуючих і втрачених пам’яток Тернополя. Відлиті з бронзи у Львові макети Тернопільської ратуші, Старої синагоги і Тернопільського замку збираються встановити в місцях, близьких до колишнього розташування пам’ятників.