Через ураган «Ірма» на Кубі скасовано традиційну паломницьку ходуТрадиційну святкову паломницька ходу на Кубі в честь чудотворної статуї Діви Марії Милосердної, головної католицької святині і покровительки Куби, вперше за століття скасовано через ураган «Ірма»,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на СКГ та агенцію Fides .

Дата щорічної ходи припала цього року на вихідні. Вона повинна була початися з Гавани, і тому в місті, незважаючи на штормове попередження, було зафіксовано велике скупчення туристів і паломників. Місцем релігійного ходи є селище Ель-Кобрі, де знаходиться собор «Святий Каридад дель Кобрі» - Пречистої Милосердної Діви з Кобрі, покровительки Куби з 1612 року.

Традиція щорічної паломницькоїго ходи до образу Пречистої Милосердної Діви була покладена християнами міста Сантьяго, які завжди благоговійно поклонялися їй з тих пір, як вона відкрилася людям і почала творити чудеса. В останні роки масштаби ходи швидко наростали завдяки притоку багатьох віруючих з усього острова і ззовні. За традицією, це велика подія починається в храмі Святого Франциска об 11 годині вечора напередодні святкування і збирає багато сотень прочан, які звідси проходять відстань близько 20 км до базиліки в Ель-Кобрі. У 5 ранку 8 вересня паломництво закінчується урочистою молитвою в соборі, де зберігається образ Пречистої Милосердної Діви.

Нещасний збіг дня ходи з піком урагану «Ірма» заподіяв багато горя і розчарування віруючим. «З тих пір як Куба стала Кубою, кубинці завжди благоговійно поклонялися в цей день Пречистій Милосердній Діві з Кобрі!» - заявив єпископ Альваро Бейра Луарка в день останнього святкування - 8 вересня 2016 року. Вперше з 1932 року ураган п'ятої категорії потужності обрушився на Кубу в ці святкові дні. За даними агентства Reuters, близько 50 тисяч туристів евакуюються або вже покинули острів, а курорти в північній частині Куби практично спорожніли.

Ураган обрушився на узбережжя Куби, вириваючи з коренем дерева і зриваючи дахи будинків, 10 вересня. Швидкість вітру в прибережній зоні досягла 209 км / год, були пошкоджені готелі на відомих пляжних курортах. У місті відключили електрику, в багатьох районах стільниковий зв'язок працював з перебоями. У рибальському містечку Кайбара на пляжі після шторму залишився шар сміття і водоростей товщиною до метра. Старожили кажуть, що це найсильніший шторм, який вони бачили в своєму житті.

Влада Гавани відключила електрику в більшій частині міста і евакуювала близько 10 тисяч осіб з центру і з району набережній Малекон через небезпеку затоплення. Ураганний вітер приніс велику кількість опадів, в ряді районів країни повідомили про інтенсивні повені. Хвилі висотою до 5 метрів змили кілька селищ в прибережній зоні, повністю під водою опинилася рибальське село Каібар'єн в східній частині острова. Вдалося евакуювати більшість жителів постраждалих районів, частину з них розмістили в Гавані. Влада приступила до оцінки збитку від удару стихії, про жертви поки не повідомлялося.