У Києві встановили меморіальну дошку закарпатському єпископові Івану Маргітичу (ФОТО)Бронзова меморіальна дошка єпископу Івану (Маргітич) встановлена ​​на фасаді Миколаївського храму УГКЦ на Аскольдовій могилі. Її відкриття відбулося в вересні 2017 року,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на zakarpattyanetua.

Під барельєфним портретом єпископа наводяться його слова: «Збудую храм і знайдуть до нього стежку всі спраглі духовної сили...».

Іван Маргітич - єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії. Народився в 1921 році в селі Боржавське на Закарпатті.

Ще в сільській школі став учасником «Пласту», а згодом - юнацтва ОУН. У роки навчання в Ужгородській духовній семінарії був арештований угорською владою з іншими молодими людьми за прагнення приєднати Закарпаття до незалежної України. Звільнений стараннями Мукачівського єпископа Іоанна (Стойки).

У 1946 році закінчив семінарію, служив у Виноградові та Рахові. За відданість Греко-католицькій церкві Івана Маргітича переслідувала радянська влада: за релігійні переконання його садили в тюрми, гнали в табори. Однак о.Іван Маргітич не покидав своєї справи. Більше 30-ти років служив «в підпіллі». Проводив служби по всьому Закарпатті.

Також «в ​​підпіллі» його висвятили на єпископа в 1987 році. Іван (Маргітич) виступав за єдність автономної Мукачівської греко-католицької єпархії з Українською Греко-Католицької Церкви. У 1990 році в рідному селі Боржавське разом з вірними починає будівництво храму, який був освячений на честь Покрова Божої Матері в липні 2002 року (зображення цього храму розміщено на меморіальній дошці). Наскільки дозволяло здоров'я, владика служив також, перебуваючи на пенсії.

Помер, як його називають, «народний єпископ» в 2003 році на 83-му році життя. Це сталося під час Літургії в селі Пилипець.

Як повідомляв Християнський портал КІРІОС, 4 лютого 2017 року в храмі Покрови Пресвятої Богородиці в селі Боржавське Виноградівського району Закарпатської області.