Трамп скасував безкоштовну контрацепцію. І знову розлютив жінокАмериканські роботодавці і страховики отримали право не оплачувати витрати своїх співробітниць на контрацептиви - згідно з новим правилом, запровадженим адміністрацією Дональда Трампа, вони можуть відмовитися оплачувати контрацепцію співробітниць, якщо це суперечить їхнім релігійним чи моральним переконанням,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на pro-lifeby.

Білий дім стверджує, що новий закон торкнеться близько 12 тисяч працюючих жінок, правозахисники наполягають, що ця цифра може досягти 55 мільйонів. У свою чергу американське об'єднання цивільних прав вже подало судовий позов проти рішення адміністрації Трампа.

За словами старшого адвоката Бріджит Амірі, Білий дім намагається змусити жінок платити за релігійні погляди своїх роботодавців і прикривається правом на свободу віросповідання.

У 2012 році адміністрація Барака Обами вирішила розглядати контроль за народжуваністю як профілактику, яку зробили обов'язковою частиною медичного страхування. Таким чином, американки отримували протизаплідні засоби безкоштовно.

Білий дім вважає, що надання безкоштовних контрацептивів знизить кількість абортів, збільшить рівень сексуальної освіти і знизить витрати платників податків - оплата перинатальної медицини та відпусток по догляду за дитиною обходиться значно дорожче, ніж вартість таблеток.

Консерватори і прихильники християнських цінностей часто критикували цей закон як такий, що суперечить їхнім релігійним переконанням. Зокрема, до недавнього часу використання контрацептивів різко засуджувала Католицька Церква.