Влада Єгипту дозволила відновлювальні роботи в християнських храмах після 20 років заборониВ результаті тиску ззовні, влада Єгипту дозволила будівельні та відновлювальні роботи в християнських храмах після 20 років заборони, але конфлікти радикальних мусульман з християнами тривають ,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Седмицю.

Влада провінції Мінья в південному Єгипті дозволила місцевим християнам вести реставраційні роботи, перебудови і добудови в храмах, і деякі аналітики пов'язують це рішення з майбутнім візитом в країну віце-президента США Майка Пенса. Ассам аль-Бедейві (Essam al-Bedeiwi), губернатор провінції Мінья, який перебуває на цій посаді вже шість місяців, підписав 21 заявку, подану сільськими християнськими храмами, як повідомляє World Watch Monitor, причому деякі з храмів чекали цього дозволу більше 20 років.

Місцеве джерело повідомляє, що президент Єгипту Абдель Фаттах аль-Сісі прагне «показати Сполученим Штатам, що влада Єгипту захищає християн, а губернатор провінції Мінья більш не допустить переслідувань і актів терору проти них». Багато також вважають, що довгоочікуваний дозвіл став результатом візитів представників багатьох міжнародних християнських організацій в Каїр. За останніх місяців в Єгипті побували лідери цілого ряду євангелічних церков з усього світу і зустрічалися з президентом Аль-Сісі в рамках урочистих заходів з нагоди 500-річчя Реформації, а делегація християн-євангелістів з США також зустрічалася з керівниками євангелічних церков Єгипту.

Втім, християни-копти в провінції Мінья, давно піддаються тиску і гонінням, поки не відчувають змін. Багато парафіяльних храмів коптських громад неодноразово закривалися і підпалювалися. Деякі з них пізніше знову відкривалися, а інші залишаються закритими в очікуванні дозволів від влади. Ще в жовтні чотири коптських храми були закриті місцевою владою в Верхньому Єгипті в спробі загасити зіткнення мусульманських і християнських сільських громад.

У листопаді Джозеф Малак (Joseph Malak), головний юрист ООН, фактично висунув ультиматум владі Єгипту, вимагаючи припинити практику закриття коптських храмів і відкрити ті з них, які вже був закриті. Малак, представник комісара ООН у справах меншин, направив офіційне попередження прем'єр-міністру Шерифу Ізмаїла (Sherif Ismail), а також міністру внутрішніх справ, міністрам місцевого розвитку, главам парламентських комітетів і губернатору Олександрії, вимагаючи покласти край цькуванню християн владою.

Віце-президент США Майк Пенс, зі свого боку, заявив на щорічному саміті «На захист християн» в жовтні цього року, що уряд США «більш не покладатиметься тільки лише на Організацію Об'єднаних Націй в справі допомоги гнаним християнам і іншими меншинам через кампанії геноциду і масових звірств, розгорнутих терористичними групами ». Він також пообіцяв, що уряд США «буде надавати свою допомогу безпосередньо переслідуваним громадам через USAID». «Сполучені Штати з сьогоднішнього дня будуть працювати пліч-о-пліч з релігійними групами і приватними організаціями, переслідуваними за віру, - сказав Пенс. - В цей тяжкий час Америка підтримає всіх пригноблених людей в годину потреби ».

Радикальні ісламісти в Єгипті не обмежуються нападами на християнські храми, але переслідують і представників помірного ісламу. Наприклад, 309 чоловік було вбито і понад 100 поранено в результаті вибуху в мечеті міста Ер-Рауда в Північному Синаї 24 листопада. У грудні 2016 року, 29 осіб було вбито і 47 поранено, коли терорист-смертник влаштував вибух в храмі Святих Петра і Павла в Каїрі. На вербну неділю двома майже одночасними вибухами було вбито 47 і поранено 126 осіб в храмах міст Танта і Олександрія, через що багато християнських храмів в Єгипті змушені були не відправляти Великодні богослужіння і свята.