У Лівані мусульман які влаштували блюзнірську акцію в церкві, засудили до вивчення віршів з корану про Ісуса та БогородицюНезвичайний вирок виніс ліванський суд: мусульман, які влаштували блюзнірську акцію в церкві, зобов'язали вивчити напам'ять вірші з Корану, що прославляють Ісуса і його Мати,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на blagovest та alarabyco.

Рішення судді отримало високу оцінку з боку мусульманських лідерів Лівану, які відзначили, що цей вирок ознаменував «новий юридичний підхід», який може допомогти вирішити соціальні проблеми і перемогти релігійну нетерпимість.

Кілька днів тому двоє молодих мусульман - студенти технікуму в районі Аккарі на півночі Лівану - зайшли до церкви і зробили образливі жести в бік статуї Діви Марії. Кощунники зняли свої дії на камеру і виклали кадри в соціальних мережах.

Незабаром поліція заарештувала хуліганів, і було вирішено провести судовий процес якомога швидше, щоб запобігти можливому конфлікту між християнами і мусульманами.

В ході засідання 8 лютого суддя Жослін Матта постановила замість позбавлення волі засудити молодих людей до поглибленого вивчення ісламської культури. Суддя зачитала аяти з сури «Аль-Імран», в яких вихваляється Маріам (Діва Марія) і постановила, щоб підсудні вивчили ці вірші напам'ять.

Вирок був затверджений вищою інстанцією - трибуналом міста Тріполі.

Перед виходом на свободу обидвоє юнаків заявили, що каються у своєму вчинку.

«Такого роду реабілітаційний вирок знаменує новий напрямок в ліванській юриспруденції, - прокоментував рішення судді маронітський священик Руфаель Згейб. - Він цілком відповідає статті 111 кримінального кодексу, яка дозволяє судді замінювати позбавлення волі іншими, більш доречними та ефективними, заходами ».

«Суддя зрозуміла, що хоча ці хлопці і є мусульманами, вони насправді нічого не знають про Корані, - продовжив священик. - Тому вона вирішила навчити їх поваги до своєї власної релігії і до інших віросповідань ».