Відбулась 18-та Генеральна асамблея Союзу Союзу європейських Конференцій вищих настоятелів (UCESM) З 5 до 10 березня в кармелітському монастирі в румунському місті Снагов проходила 18-та Генеральна асамблея UCESM на тему: «Розшири місце твого намету!» (Іс 54, 2).

Союз європейських Конференцій вищих настоятелів (UCESM) об'єднує 39 національних конференцій, які представляють очільників апостольських релігійних інститутів 28 європейських країн, тобто близько 250 000 богопосвячених осіб. У 18-й Асамблеї взяли участь 36 національних Конференцій, 80 осіб. Асамблея розглянула поточні питання щодо міграції й інтеграції як у релігійних громадах, так і в громадянському суспільстві. 

Був обраний новий президент UCESM, о. Zsolt Labancz OSCHP, який раніше був президентом угорської Конференції,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на КМЦ

В Асамблеї брали участь і українки, представниці богопосвячених осіб РКЦ: с. Олена Бись CSA, голова Конференції вищих настоятельок України РКЦ, с. Анна Заінчковська FMA, радниця й секретарка Конференції. Були й представники богопосвячених осіб УГКЦ: о. Роман Лагіш ЧНІ, секретар Ради вищих настоятелів УГКЦ, с. Валентина Рябушко, ЗСМ св. Вінкентія – заступник Голови Патріаршої комісії у справах монашества УГКЦ. 

Під час Асамблеї виступив з доповіддю кардинал Хосе Родріґез Караболло, секретар Конгрегації богопосвяченого життя, який представив документ «Нове вино в нових бурдюках». Він, зокрема, визначив три аспекти, ключові в документі: розпізнавання у світлі Євангелія; вірність харизмі й уміння читати знаки часу; мужність. Кардинал зазначив, що криза посвяченого життя – це не брак покликань, а брак євангельськох й харизматичної автентичності, правди посвяченого життя. Він закликав до конкретних дій: першості служіння; першості бідних і останніх; руху шляхами євангельських пророцтв – і зазначив, що в богопосвяченому житті є багато краси. Це благословення Церкви у світі й терапія для людства. Необхідно повністю прийняти Діву Марію в перспективу відновлення посвяченого життя. 

Під час Асамблеї були також свідчення: о. Lucian Bobarnac OFM розповів про душпастирство ромів, с. Adina Balan IBVM представила роботу RENATE (релігійна організація проти торгівлі людьми); румунська поетеса пані Ana Blandiana поділилася свідченнями про складне життя в Румунії в часи комунізму. Учасники почули також конференцію о. José Ignacio García SJ, регіонального директора «Єзуїтського центру служіння біженцям» (JRS), який зазначив, що 2016 року в світі є 64 мільйонів біженців. Брат Алоїз із Тезе виступив із конференцією «Прагнімо до єдності Тіла Христового». 

Сестра Анна Заінчковська мала півгодинну доповідь про ситуацію в нашій країні та про служіння сестер у «сірій зоні» у співпраці з Християнською службою порятунку. Члени UCESM повертаються додому з більш широким простором свого намету, готові творити мережу між різними національними Конференціями богопосвячених осіб і намагатись більше дати почути в Європі голос богопосвячених осіб.