Відійшов у вічність кардинал Карл Леман - один із засновників Renovabis11 лютого помер кардинал Карл Леман, який більше 20 років очолював німецький єпископат і стояв біля витоків Renovabis - ініціативи, призначеної допомоги Церкві в Східній Європі,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на catholicby.

Карл Леман народився 16 травня 1936 в Зігмарингені на Південному-Заході Німеччини. Під час Другого Ватиканського Собору він був асистентом відомого теолога єзуїта Карло Ренера і всім своїм служінням у Церкві прагнув до реалізації постанов цього доленосного Собору. Про широке визнання його внеску в розвиток сучасної католицької теології свідчать отримані ним наукові ступені honoris causa багатьох університетів світу, а також підтримка такого знаменитого теолога, як Йозеф Ратцингер (папа Бенедикт XVI), з яким він пізніше іноді вів богословські дебати.

Після змін у Східній Європі ієрарх, який в той час очолював Конференцію Єпископів в Німеччині, сприяв створенню ініціативи Renovabis для надання солідарної братньої допомоги у відродженні Церкви в країнах колишнього соціалістичного блоку, які пережили переслідування віри. Діяльність цієї благодійної ініціативи німецькою Церквою стало великою допомогою також для відродження і розвитку Церкви в Україні та Білорусі.

Карл Леманн, якого св. Іван Павло II призначив кардиналом одночасно з Вальтером Каспером і Хорхе Маріо Бергольйо (Папою Франциском), в якості виборця брав участь в обранні двох останніх понтифіків.

Вічний спокій подай йому, Господи.