5 країн, де християни святкують Великдень, незважаючи на переслідуванняВеликдень цього року стає часом змішаних емоцій для християн, які живуть під тиском через свою віру. Хоча політичні та релігійні лідери закликають до миру, примирення і братерства, християни в таких країнах, як Сирія і Філіппіни, продовжують стикатися з насильством і його наслідками ,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на СNL.

Організація World Watch Monitor склала список країн, де важко бути християнином, але, незважаючи на це, християни святкують Великдень 2018.

1. СИРІЯ

У розп'ятій війною Сирії католицька громада в місті Алеппо відсвяткувала Страсний тиждень з сумішшю надії і скептицизму, сказав в бесіді виданню AsiaNews єпископ Жорж Абу Хазен. Вікарій католицької церкви сказав: «Ми відчули смерть і руйнування, але в той же час ми бачили великі свідоцтва любові і солідарності. Війна триває, і люди вмирають щодня, число смертей швидко зростає. Люди продовжують тікати з країни. Зіткнувшись з усіма цими стражданнями, ми не можемо залишатися глухими і байдужими; навіть через вісім років ми не можемо змиритися з логікою насильства і війни ».

2. ФІЛІППІНИ

На Філіппінах 7 000 з 400 000 переміщених громадян Мараві змогли відвідати свої будинки в пасхальну неділю вперше після того, як філіппінська армія звільнила від бойовиків місто, який знаходиться на південному острові Мінданао.

Відвідування міста переміщеними громадянами стало можливим після дня протестів в Страсну п'ятницю, коли тисячі людей зібралися, щоб зажадати можливості відвідувати і молитися в своєму спустошеному місті. Протестуючі також заявили, що з переміщеними жителями погано поводилися.

3. ІНДОНЕЗІЯ

В Індонезії християни і мусульмани об'єдналися разом у святкуванні Страсного тижня. Після танцювальних виступів десятків молодих мусульман під час процесії в Страсну п'ятницю в Амбон, столиці південно-східній провінції Малуку, католицький єпископ Канасіус Мандагі сказав: «Це приклад того, де релігія стає об'єднуючим інструментом, і це релігійне свято стало мостом до зміцнення відносин ».

Тим часом, католицький архієпископ Джакарти Ігнатій Сухарі Харджоатмоджо сказав християнам, що вони повинні спілкуватися з людьми з різних верств суспільства, адже це дуже важливо зараз. У своєму пасхальному посланні він говорив про «гроші, владу і престиж», які, за його словами, стали «серйозними проблемами національної єдності в Індонезії», оскільки «гроші витрачаються на отримання влади шляхом хабарництва і корупції».

4. В'єтнам

Для католиків в гірській північно-західній частині В'єтнаму Страсний тиждень був відзначений першим відвідуванням єпископа, оскільки католицькі громади були створені в цьому районі понад століття тому. Єпископ Джон Мері Ву Тат Хун Хоа здійснив поїздку в 160 км на північний захід від провінції Ієн Бай, де відвідав дев'ять парафій, парафіяльних та місіонерських церков.

Він хрестив багатьох людей під час великодньої меси в церкві Вінь Куанг, в якій взяли участь 2000 чоловік. Нещодавно в'єтнамська правозахисна група, що базується в Парижі, висловила стурбованість з приводу збільшення числа атак проти релігійних меншин в країні Південно-Східної Азії.

5. ІЗРАЇЛЬ

В Ізраїлі 13 єрусалимських церковних лідерів видали спільне пасхальне послання в Страсну п'ятницю, коли уздовж кордону між Ізраїлем і Газою сталося насильство. «Ми молимося Всемогутньому Богу, щоб люди, які шукають Бога, могли знайти шлях надії, миру і життя», - сказали вони.

Храм Гробу Господнього, найсвятіше місце для християн, відвідали сотні паломників в пасхальну неділю. Це сталося після його закриття в лютому, коли церкви протестували проти плану муніципалітету покласти край звільненому від податків статусу щодо комерційної нерухомості, яка належить Церкві.