Російські спецслужби готують операцію зриву щодо створення та становлення ЄПЦУ контексті перспективи надання Вселенським Патріархом автокефалії Українській Православній Церкві, російські спецслужби готують операцію щодо зриву створення та становлення Єдросійські спецслужби готують операцію щодо зриву створення та становлення Єиної Української Церкви. Про це написав координатор групи "Інформаційний спротив" Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook.

Так, використовуючи можливості російських спецслужб (ФСБ і СВР РФ) і "п'ятої колони" в Україні, планується активізувати центрові сили, а також генерувати і підігрівати внутрішні конфліктні ситуації в цьому процесі, зокрема в громадянському суспільстві.

При цьому, зазначає Тимчук, підбурювання конфліктів між прихильниками і противниками Української Єдиної Помісної Церкви планують використати для дестабілізації соціально-політичного стану України в осінньо-зимовий період. Проросійське крило намагатиметься виграти на фоні протистояння в Україні через хитке релігійне становище,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на 5 канал.

Крім того, на цьому етапі СВР РФ продовжуватиме заходи, спрямовані на підрив авторитету та впливу Константинопольського Патріарха Варфоломія в православному світі з подальшою стратегічною лінією – формування навколо РПЦ нового (альтернативного) центри впливу в світовому Православ'ї.