Християнство в африці

У доповіді, що нещодавно була видана Центром дослідження був визначений той факт, що Християнство досить зростає у країнах Африки, що розміщені південніше Сахари.

Дослідницький цент опублікував цю доповідь у журналі  «Всесвітнє християнство» 19 грудня. Ця доповідь вважається найбільш «всестороннім і правдоподібним» вченням на сьогоднішній день, оскільки в ній зібранна інформація більше ніж з 2.400 джерел.

Згідно з доповіддю, християнське населення в світі збільшилося в три рази за останні 100 років, беручи до уваги, важливе зрушення в регіоні. Не зважаючи на те, що в 1910 році більшість християн  -  93 % проживали в Європі та Америці, зараз існує більш численне зростання християнського населення в Африці на південь від Сахари і в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні.

 

В той час як у 1910 році на південь від Сахари містилося лише 1,4 % християн у світі, в 2010 році ця цифра уже сягає  23,6 % християн. Азіатсько-Тихоокеанський регіон також демонструє важливі зростання; в 1910 році кількість християн  складала лише 4,5 %, в 2010 році цей показник зріс до 13,1%.

 

Найбільша кількість християн в Африці проживає в Нігерії, тут вона сягає більше ніж 80.5 мільйона. За даними дослідженнями це є досить іронічним, адже в Нігерії проживає більша кількість протестантського населення, ніж в Німеччині, яка історично була місцем народження протестантської Реформації в 16 ст.

В Африці також спостерігалося швидке зростання в християнського населення з 1910 по 2010 рік з 60-кратним збільшенням, інформує християнський портал КІРІОС з посиланням на Christianpost.

Африка також спостерігала рішучу дисперсію християнства на власному континенті. Згідно з доповіддю, хоча християнство, як кажуть, розпочало своє існування на Близькому Сході та в Північній Африці, на даний момент ці два регіони виявляють найменшу концентрацію африканців у світі, на 4% населення світу.

"Християнство зазнало одного з найбільших демографічних і культурних зрушень у своїй 2000-річної історії", повідомила професор світової історії християнства  Бостонського університету теології Дана Роберт  на Глобальному християнському форумі в жовтні, як уже раніше повідомлялось у  Християнській публікації.

Велика кількість християн в Африці багато в чому завдячує місіонерам, які  поширюють Слова Боже починаючи з Америки і Європи  та на інші частини світу.

Африка також вбачала справедливу частку християнської реформи серед свого місцевого населення. Форум релігійного та  суспільного життя опублікував у 2006 році доповідь, яка вказувала на особливий бум у  зростанні  п’ятидесятників серед населення Африки, що становить 12 % від усіх християн.

Оскільки християнство поширюється на різні континенти, християнські лідери, природньо бачать зростаючу потребу у християнській єдності.

Як повідомив «Вашингтон Пост», зрушення в християнстві створило паніку серед церковних лідерів, які борються за утвердження універсальної інтерпретації Біблії і тісні зв'язки з християнськими послідовниками по всьому світі.

"Сучасні християни зосереджені на місію для різних цілей - як відновити традиції, так і відійти від традиції," повідомив Роберт на Глобальному християнському форумі в жовтні.

Для християнського порталу КІРІОС - Марія МІСІНКЕВИЧ