Папа Бенедикт XVI просить вірних присвятити місяць січень молитві «про те, щоб жертви стихійних лих отримали духовну і матеріальну розраду, необхідну для відновлення їхнього життя». Таке формулювання молитовних потреб Церкви на січень. Їх предмет прокоментував директор міжнародного відділу італійської філії «Карітас» Паоло Беччегато. Він зауважив, що за останні сорок років «Карітас» придбав значний досвід гуманітарної допомоги та відновлення після природних катастроф. У цих ситуаціях, коли необхідно надавати конкретну допомогу, духовна, молитовна підтримка незамінна. За цей період, - згадує Беччегато, – що стосується Італії, особливо значимим було втручання після повеней в П’ємонті в 1994 році. Зовсім недавно подібне лихо обрушилося й на Лігурію.

І тоді, і зараз, в Лігурії діяли «ангел бруду», - як їх нерідко називають. Вони займаються, здавалося б, простою справою: допомагають лопатами звільнити будинки від бруду. Це, звичайно, не вирішує всіх проблем, але, безсумнівно, прискорює їх вирішення. До того ж, «ангели бруду» допомагають і словом: зупиняються, розмовляють з людьми, втішають, плачуть. А молодіжне волонтерство вселяє в людей особливу надію: в самому волонтері багато хто бачить поштовх до того, щоб почати спочатку, часто з нуля.

 

Сила стихії завжди вражає, але ще більше вражає сила духу. Останнім часом інтенсивні метеорологічні феномени все більше зачіпають і  Італію, і інші країни. До цієї теми Папа повертається дуже часто у своїх зверненнях. Він першим підняв голос на захист мешканців Африканського Рогу в липні цього року. На щастя, його голос знайшов живий відгук: міжнародне співтовариство негайно мобілізувалося. Тому починати новий рік молитвою за постраждалих – це своєрідне пророцтво, до якого слід уважно прислухатися, перш за все для того, щоб попередити подібні ситуації.

Джерело: Радіо Ватикан