Всесвітня зустріч сімей - пророча ініціатива Івана Павла IIВсесвітня зустріч сімей, яка відбудеться 21-26 серпня 2018 року в Дубліні стане вже дев'ятою і пройде через 25 років після першого форуму, скликаного св. Іваном Павлом II.

Під час урочистої Євхаристії на площі св. Петра, що проходила 6 червня 1993 р з нагоди Сімейного свята, організованого Рухом Фоколярів, Іван Павло II оголосив важливу новину: разом з Міжнародним роком сім'ї під егідою ООН в 1994 р, також і Католицька Церква святкуватиме спеціальний Рік сім'ї ' і. Його головною подією стане Всесвітня зустріч сімей в жовтні 1994 р в Римі, на тему "Сім'я - серце цивілізації любові".

Як і Всесвітні дні молоді, ця ініціатива народилася завдяки пророчій інтуїції Івана Павла II і стала даром для Церкви, збагачуючи всі наступні понтифікати.

В рамках Року свята сім'ї Папа опублікував спеціальне послання, в якому наголосив на необхідності творення "цивілізації любові", заснованої на сім'ї. Він також направив спеціального листа до дітей і присвятив сім'ї своє послання на Всесвітній день миру.

Через три роки - 4-5 жовтня 1997 року - Всесвітня зустріч сімей на тему "Сім'я - дар і відповідальність, надія людства" пройшла в бразильському Ріо-де-Жанейро, а ще через три роки, в Римі, в рамках Ювілейного року, відбулася світова зустріч на тему "Діти - весна сім'ї і суспільства».

Останній сімейний форум під час понтифікату Івана Павла II пройшов в 2003 р у філіппінській Манілі. Він був присвячений християнській родині, як хороша новина для третього тисячоліття. Сім'я, заснована на шлюбі - це спадщина людства, справжня Хороша новина для людей нашого часу, говорив майбутній понтифік.

У 2006 році Всесвітня зустріч сімей проходила в іспанській Валенсії вже під час понтифікату Бенедикта XVI. Звертаючись до її учасників Папа говорив про роль сім'ї в передачі віри, стверджуючи, що віри можна навчитися в сім'ї, коли вона зміцнюється через молитву і християнські практики.

На форумі, який пройшов в січні 2009 року в Мехіко, Бенедикт XVI звертав увагу на сім'ю, як на місце формування людських і християнських цінностей, а також застерігав від помилкового розуміння свободи і зміцнення індивідуалізму, який несе загрозу для нерозривності сім'ї .

На Всесвітній зустрічі сімей в Мілані влітку 2012 р на тему "Сім'я, робота і свято" Папа, між іншим торкнувся проблеми сімей, які страждають від розлучень. "Мені здається, що велике завдання парафії, католицької громади, робити все можливе, щоб вони відчували, що їх люблять і приймають", - відзначав він.

Для Франциска перша зустріч з родинами з усього світу сталася в Філадельфії, через рік після Синоду Єпископів, який проходив в жовтні 2014 року в Ватикані на тему "Покликання і місія сім'ї в Церкві і сучасному світі". У США Папа підкреслював, що мрія Бога продовжує сповнюватися в мріях багатьох пар, які мають сміливість створити сім'ю. Понтифік закликав сім'ї продовжувати бути пророцтвом миру, ніжності і любові для пораненого людства.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.