Константинополь призначив своїх екзархів у Києві для підготовки надання ТомосуПатріарх Варфоломій призначив екзархами Константинопольського Патріархату  у Києві архиєпископа Памфілійського Даниїла (Зелінського) із США та єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади в рамках підготовки до надання автокефалії Православній церкві в Україні, повідомляє голова інформаційного управління УПЦ Київського Патріархату архиєпископ Євстратій (Зоря).

"У рамках підготовки до надання автокефалії Православній Церкві в Україні Константинопольський Патріархат призначив як своїх екзархів у Києві Його Преосвященство Архієпископа Данила Памфілійського зі Сполучених Штатів і Його Преосвященство єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади, які обидва служать українським православним вірним у своїх країнах у Вселенському Патріархаті", - написав архиєпископ на своїй сторінці в соцмережі Facebook у п'ятницю з посиланням на генерального секретаря Святого і Священного Синоду Вселенського Патріархату.

За повідомленням прес-служби Київської Патріархії, в УПЦ КП  вітають це рішення Константинопольського Патріархату та очікують на плідну співпрацю з новими екзархами.

Владики у 2015 р. вже виконували обов‘язок особистих представників Константинопольського Патріарха під час переговорів щодо об‘єднання Православних Церков в Україні. Також владики неодноразово були делеговані Вселенським Патріархом для представлення Константинопольської Матері-Церкви на урочистих заходах в Україні, востаннє - у липні цього року під час святкування 1030-ліття Хрещення Руси-України.

В УПЦ КП пояснюють, що призначення Екзархів не означає утворення нової церковної юрисдикції у формі Екзархату. Функції Екзарха у цьому випадку можна  порівняти  з функціями Надзвичайного і Повноважного Посла.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на  RISU