храмДепутати від фракції Партії регіонів і голова групи "Реформи заради майбутнього" Ігор Рибаков пропонують парламенту уповноважити Кабінет Міністрів передавати культові об'єкти культурної спадщини національного значення у безплатне користування або у власність релігійним організаціям.

При цьому пропонується уповноважити органи охорони культурної спадщини Ради Міністрів Криму, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій передавати в безплатне користування або у власність релігійним організаціям культові об'єкти культурної спадщини місцевого значення.

 

Згідно з Пояснювальною запискою, метою законопроекту є створення умов для повернення культових споруд релігійним громадам шляхом їх виключення з переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, та розподіл повноважень Кабміну і місцевих держадміністрацій щодо передачі таких об'єктів.

У ній також наголошується, що зараз, відповідно до Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", культові будівлі та їхнє майно, що перебувають у держвласності, передаються у користування або у власність організаціями, на балансі яких вони перебувають.

Нагадаємо, що у квітні 2011 року, під час  своєї зустрічі у Всеукраїнській Раді Церков та релігійних організацій з представниками конфесій, Президент Віктор Янукович пообіцяв сприяти поверненню Церквам культових споруд, реквізованих за часів СРСР.

Джерело: ukranews.com