Константинопольський патріарх пообіцяв надати Україні автокефаліюКонстантинопольський патріарх Варфоломій заявив, що незабаром надасть автокефалію Україні.

Таку заяву Варфоломій зробив після недільної служби в храмі Святого Фоки Месахору в Стамбулі, звертаючись до генконсула України в Стамбулі Олександра Гамана. Відеозапис виступу патріарха опублікована на сторінці патріархії в соцмережі Facebook,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на  РІА Новини.

Звертаючись спочатку до чеського богослова, присутнього на літургії, Варфоломій сказав, що церква Чехії та Словаччини - новітня з автокефальних церков, Константинопольський патріархат проголосив її автокефалію (адміністративну незалежність від інших церков. - Прим. Ред.) В 1998 році, і зараз вона знаходиться «під любов'ю і захистом нашого патріархату».

«Зараз настала черга України, яка отримає статус автокефалії через недовгий час, я сподіваюся, не дивлячись на існуючі протидії, і це буде, тому що це її право», - сказав Константинопольський патріарх.

Він додав, що Київ має право на отримання такого статусу. Крім того, Варфоломій нагадав, що автокефалію надавали всім новим православним церквам - починаючи з Росії в XVI столітті і закінчуючи церквою Чехії та Словаччини.

Патріарх підкреслив, що Константинопольську православну церкву не лякають погрози.

«Нещодавно я сказав у проповіді, що Константинопольський патріархат не погрожує, не боїться погроз, але неухильно виконує по святих канонами свою місію», - продовжив він.

Варфоломій заявив, що ці права були дані Вселенськими соборами і будуть виконані «у випадку з Україною і де ще знадобиться».