"Матінка" Фотінія з села Велика Єльня в Нижегородській області, засновниця секти, що почитає Путіна, заявила, що ікона прем'єра "оновилася і замироточила". Про це оголошено на офіційній сторінці Фотинії.

"Увага! З 19.01.2012 в храмі оновилася і замироточила ікона Володимира Путіна, а також його освячений портрет. Господь дає нам такі знаки Своєї благодатної присутності", - сказано в повідомленні Фотинії.

"Путін - це "путь інший" для Росії. В одному зі своїх минулих життів він був князем Володимиром і хрестив Русь, тепер Володимиру Володимировичу належить заново охрестити нашу язичницьку країну! Чудо мироточення відбувається внаслідок віри народу!". Про це оголосила "настоятелька Храму на честь пресвітлого образу Божої Матері "Воскрешаюча Русь" матінка Фотінія". Раніше Фотінія заявила, що панораму минулих життів прем'єра їй показав Бог, - повідомляє християнський портал КІРІОС з посиланням на newsru.com

Храм секти "путінопоклонників" розташований в селищі Велика Єльня Нижегородської області. Перші публікації про громаду "матушки Фотинії" з'явилися ще в 2005 році. Нещодавно вона знову потрапила в поле зору ЗМІ. Мабуть, напередодні виборів.

Фотінія порівнює Путіна з учнями Христа. "За Біблією, апостол Павло був спочатку воєначальником і злісним гонителем християн, а потім став проповідувати Євангеліє. Путін під час своєї служби в КДБ теж займався не зовсім праведними справами. А коли став президентом, на нього зглянувся Святий Дух, і він, як і апостол, почав мудро керувати своєю паствою. Йому зараз важко, але він виконує апостольський подвиг ", - повідала вона в інтерв'ю тижневику "Собеседник".

Агентство Reuters, яке брало інтерв'ю у матінки Фотинії, в миру - Світлани Фролової, вважає Нижегородську секту екстремальною ілюстрацією "культу особистості", створюваного навколо російського прем'єра.

Для Фотинії Путін, портрет якого вона зберігає в своїй спальні, - втілення російського государя, царя. "У нього душа царя. Не випадково, що тепер він - президент", - зітхає "матінка". Коли кореспондент Reuters нагадав їй, що Путін - прем'єр-міністр, а президент тепер Медведєв, вона відповіла, що Путін залишався господарем Росії. "Можна бути прем'єр-міністром і все ж залишитися президентом. Медведєв - просто путінський студент", - вважає Фотінія.

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков, зі свого боку, заявив, що його шеф не схвалює той тип шанування, який культивує Світлана Фролова. За словами Пєскова, звичайно, Путін - найпопулярніший чоловік в країні. Є фан-клуби його прихильників, але це не вид культу, вважає прес-секретар прем'єра.