Виповнилося 525 років з дня здійснення першої меси на американському континентіУрочистим богослужінням у Храмі Америк в Ла-Ісабель (провінція Пуерта-Плата, Домініканська республіка) завершилися урочистості, присвячені 525-річчю здійснення першої меси на американському континенті,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на blagovest.

Першу месу на острові Гаїті (який називався тоді Еспаньола) очолив 6 січня 1494 року іспанський священик Бернардо Бойль в співслужінні 12 священиків. Всі вони були членам другої експедиції Христофора Колумба.

Сьогодні в місці першої церкви, побудованої Колумбом, стоїть Храм Америк (Templo de las Américas). Сам храм - невеликий за площею, але перед ним облаштовано велику прощу, на якій в дні свят можуть одночасно бути присутніми тисячі молільників.

Ювілейні урочистості очолив 5 січня спеціальний посланник Папи, єпископ-помічник Сан-Сальвадора кардинал Грегоріо Роса Чавес, якому співслужили члени єпископської конференції Домініканської республіки. На богослужінні був присутній президент країни Данило Медіна з дружиною, інші офіційні особи, тисячі віруючих.

У своєму слові місцевий єпископ Хуліо Сесар Корньель Амаро підкреслив, що подія, що відбулася в Ла-Ісабель 525 років тому, мало велике значення не тільки для Домінікани, але і для всієї Латинської Америки.

Звертаючись до присутніх, кардинал Роса Чавес закликав їх з «відвагою проповідувати католицьку віру і жити цією вірою, перебуваючи в любові». У своїй проповіді він також високо оцінив зусилля Церкви в Домініканській Республіці, спрямовані на надання допомоги біженцям з сусідньої Республіки Гаїті.

Спілкуючись з журналістами після закінчення меси, сальвадорський кардинал висловив занепокоєння за ситуацію в Нікарагуа і Венесуелі і закликав молитися за мирне вирішення існуючих проблем. Він також різко засудив корупцію, яка, за його словами, є найбільшим злом на латиноамериканському континенті. «Це ракова пухлина, що знищує все», - заявив ієрарх.