Президент РФ обіцяє реагувати на віросповідання в сусідніх країнахПрезидент РФ Володимир Путін заявив, що Росія залишає за собою право реагувати в разі загрози порушення права на свободу віросповідання в сусідніх країнах.

Про це він сказав на заході з нагоди десятиріччя інтронізації глави РПЦ Кирила,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на pravdacomua.

Так, коментуючи створення в Україні автокефальної церкви, Путін знову поскаржився на нібито втручання української влади у церковні справи і додав, що в Росії подібні дії вважають "абсолютно неприпустимими".

"Ми поважали і будемо поважати незалежність церковного життя, тим більше - в сусідній суверенній країні", - сказав він.

"Тим не менш, залишаємо за собою право реагувати і робити все для захисту прав людини, в тому числі і на свободу віросповідання", - підкреслив Путін.

Також він подякував Кирилу за "духовне годування" російського воїнства і заявив, що це нібито допомагає офіцерам і солдатам бути переконаним у своїй "моральній правоті".

Також Путін зазначив зусилля глави РПЦ в "зміцненні довіри" між країнами і народами і висловив надію, що "Російська православна церква і надалі матиме дієву миротворчу силу".

Нагадаємо:

15 грудня Об'єднавчий собор обрав митрополита Переяславського і Білоцерківського Єпіфанія (Думенко) на пост предстоятеля єдиної Православної церкви України.

5 січня 2019 року в Стамбулі підписали томос про автокефалію української церкви - і 6 січня патріарх Варфоломій передав його митрополиту Київському і всієї України Епифанию.

Після обрання Єпіфаній закликав архієреїв і віруючих приєднатися до новоствореної церкви.

Церковні громади в різних областях України почали повідомляти про свій перехід з підпорядкування УПЦ МП в ПЦУ.

В даний час об'єднана церква налічує близько 7000 парафій.

17 січня Верховна Рада прийняла закон щодо зміни релігійними громадами підпорядкованості.