Папі Римському запропонували ввести веганську дієту у Великий піст (ВІДЕО))Група відомих музикантів, акторів, діячів науки і культури,що практикують принципи веганства, звернулася до Папи Римського Франциска із закликом дотримуватися веганскої дієти під час Великого посту, пообіцявши в такому випадку передати 1 мільйон доларів на благодійні проекти, які вкаже сам понтифік,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на blagovest.

Свій заклик світові знаменитості, серед яких один із засновників легендарної рок-групи The Beatles Пол Маккартні, американський актор, продюсер і кліпмейкер Хоакін Фенікс, ірландська акторка Еванна Лінч, відома своєю участю у фільмах про Гаррі Поттера, і американський діджей і співак Мобі, пояснюють необхідністю "протидіяти кліматичним змінам за допомогою змін в харчуванні".

Ініціатором звернення стала 12-річна захисниця прав тварин, засновниця некомерційної організації Genesis for Animals Дженезис Батлер. На її думку, сучасне промислове тваринництво не тільки призводить до мук тварин, але і сприяє глобальному потеплінню, збезлісення і скорочення біорізноманіття на планеті.

"Згодовувати тваринам урожай, який можна було б використовувати для того, щоб нагодувати голодних людей, - це розбазарювання ресурсів. А в умовах, коли чисельність населення в світі постійно зростає, ми не можемо собі дозволити робити це", - написала Батлер. Якби усі католики під час Великого посту дотримувалися веганскої дієти, це дало б такий ж ефект, якби така країна, як Філіппіни цілий рік не викидала в атмосферу вуглекислий газ, підкреслила дівчинка, що стала першим лауреатом премії Young Hero For Animals ( "Молоді герої для тварин ").

Деякі думки звернення відповідають ідеям енцикліки "Laudato si" ( "Хвала Тобі"), яку в червні 2015 опублікував Папа Франциск, стурбований гострою екологічною кризою і великою вразливістю живої природи.

Звернення Батлер підтримали багато відомих захисники навколишнього середовища, в тому числі, знамениті в усьому світі вегани. Координатором даного проекту стала організація Million Dollar Vegan, глава якої Метью Гловер не приховує, що мова йде про "навмисно зухвалу кампанію".

"Ми вдячні Папі Франциску за те, що він підняв ці проблеми. Саме тому ми покірно просимо його спробувати веганські харчування під час Великого посту і стати прикладом того, як кожен з нас може втілювати в життя власні принципи", - заявив Гловер.

Термін "веганство" був введений в обіг в 1944 році британським громадським діячем Дональдом Уотсоном при установі "Веганської Спільноти". Вегани відмовляються від споживання всіх видів м'яса, молока, яєць, меду та інших речовин тваринного походження. Вони не використовують одяг, взуття та інші предмети побуту, зроблені зі шкіри, вовни, шовку, а також відмовляються від побутової хімії та косметики, протестованої на тваринах.