Храм у Берліні «Газпром» збудує для православних християнЧас від часу в різних медіа з'являються повідомлення щодо того, що в сучасній РФ формується своєрідний конгломерат, який охоплює вище кремлівське керівництво, тісно пов'язаний з ним великий бізнес та верхівку Російської Православної Церкви. А ось його інтереси та певна діяльність нерідко поширюються досить далеко за межі, власне, самої Російської держави.

І от у цьому зв'язку, скажімо, такий - доволі "свіжий" приклад: «Газпром» виділив 450 тис. євро на купівлю земельної ділянки для будівництва православного храму в берлінському районі Марцан.

Таким чином, незабаром у місцевої російської православної громади буде власне приміщення, де вона проводитиме свої богослужіння, відзначатиме релігійні свята тощо, адже раніше їй доводилося користуватися будівлею євангелічно-лютеранської кірхи.

«Коли про наш намір почув архієпископ Берлінський і Німецький Феофан, він відразу ж потелефонував до Москви Патріарху Кирилу, - розповідає священик, настоятель громади. - А той, у свою чергу, написав листа керівництву ВАТ «Газпром». Пройшло зовсім небагато часу і компанія перказала в Берлін досить солідну грошову суму.

Російський газовий монополіст ВАТ "Газпром" виділив 450 тис. євро на купівлю земельної ділянки для будівництва цього православного храму в берлінському районі Марцан. Крім будівництва храму, розрахованого на 450 парафіян, на земельній ділянці загальною площею 5572 кв. м планується спорудження Православного духовно-культурного центру.

Поки ж настоятелю не вдалося зібрати всю необхідну для будівництва суму - 12 млн. євро. А поки що на цій території до 28 липня ц. р. буде зведена тимчасова дерев'яна споруда. «Будівельні матеріали ми отримаємо з Москви, а зберуть її нам німецькі фахівці», - розповів священик. Всього російська православна громада Берліна налічує близько 1000 чоловік.

Раніше портал КІРІОС уже інформував, що Росії довелося відкласти будівництво великої православної церкви з п'ятьма банями на березі Сени в ценрі Парижу: після того, як чимало парижан та їх мер виступили проти будівництва цього помпезного 27-метрового собору, який планували побудувати росіяни буквально поряд з Ейфелевою вежею.

Про це повідомляє християнський портал КІРІОС з посиланням на Еuromag.