Молитва до Господа нашого Ісуса Христа

Владико чоловіколюбче, Ти створив мене і дав мені прикрасу – свобідну волю. Я ж возніс себе і забув Твоє владицтво, усі заповіді Твої переступив і впав у гірку неволю диявола, який мене навчив усякого гріха і злого звичаю. Ти ж, Господи, Боже мій, терпів мене, очікуючи мого щирого покаяння й навернення, і не знищив мене, хоч жив я у беззаконні. Ради цього і я, знаючи Твоє милосердя, зважився нечистими устами принести Тобі молитву. Ти ж помилував і спас багатьох грішників – спаси і зціли й мене. Вони Твої створіння і діти – і я теж.

Хоч і гріхи мої полонили мене, але я, недосконалий і нещасний, на милість Твою уповаю. Молю Тебе, Господи: відійми від мене волю мою, вся бо моя воля – то лиходіяння. Я пізнав, що нічого сам від себе доброго робити не можу, якщо Ти Своєю благістю і любов'ю, Твоїм Духом Святим не скріпиш і не врозумиш мене. Тварини, звірі і птахи небесні не мають власної волі, але якими створив Ти їх, такими вони і є; мене ж непорочним створив єси, а я, маючи свою волю, увесь занечистився й осквернився.

Одначе, хоч Ти й дав людині волю, але мені її, Господи, не давай, бо за природою я - людина, але, за звичаєм моїм, я - гірший за тварин. Горе мені, що я, гірший від тварин, став перед Тобою - Доброчинцем! Та не відмір мені за моїми злими ділами. Дай же мені час підвестися і відкрий мені двері покаяння і прощення. Поверни мене, полоненого, від беззаконь засудом за гріхи мої, витягни мене із ями гріха і скверни.

Ісусу Христе, Світло затьмарених, засвіти моє погасле світло! Лікарю терплячих, зціли невідомі мої болячки, зливаючи оливу і вино, обв’яжи рани, зітри список гріхів моїх губкою Твоєї доброти й милосердя. Дай мені, Господи, завжди мати страх Божий перед Тобою, і Твоїй волі коритися, щоб я, натхненний і проваджений Твоїм Духом Божим, очистився від гріхів, і щоб не заволодів мною ворог, і щоб я оспівав Тебе, радіючи, у Тройці славленого Бога - Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Список молитов:

Основні

 

До Святої Трійці

 

До Богородиці

 

До святих

 

Перед іконою

 

За Україну

 

Вервиці

 

Родинні

 

На всяке прошення

 

 

Поминальні

 

Покаянні

 

Різні