Жінка вже втомилася чекати

"Швидше б уже побачити свою крихітку й поцілувати її рожеві щічки," - зітхає втомлена жінка, мріючи відтепер тільки про одне. Тому в кінці другого - на початку третього триместрів вагітності у снах матері дедалі частіше з'являється майбутня дитина, правда, переважно безлика. Не варто лякатися подібних снів, навпаки вони свідчать, що ви чекаєте не зумовлюваного красеня, схожого на кінозірку, а готові прийняти малюка будь-яким. Добре також якщо дитина сниться з обличчям батька, або старшого сина/доньки. До речі сон Вагітної у цей період набуває уривчастості, я і новонародженого, - Жінка кілька разів на ніч прокидається, може ходити по кімнаті, а  потім знову швидко заснути. Словом біологічні ритми матері і дитини стають однаковими. У такий спосіб організм жінки готується бути бадьорим у любий час доби, оскільки немовля годуватиме саме вона, а не пляшечка з молоком в руках сонного тата. А щоб мати почувалася бадьорою і повноцінно відновлювала свої сили, природа на певний час зробили її сон коротким, але дуже глибоким.

 

Протягом 7-9-го місяців вагітності жінка малоактивна, навіть інертна, переважно діє на рівні підсвідомості - прямуючи вулицею, може автоматично звернути, куди ноги несуть, хоча їй туди й не треба. Це - своєрідна підготовка до пологів, бо їдучи до пологового будинку, жінка має залишити вдома свій інтелект. До речі, в кінці третього триместру жінка почувається надто втомленою, тому треба уникати розумових і нервових перенавантажень (скажімо, складання іспитів, насичених робочих днів), бо це може викликати небажані захворювання матері.

Їсти не тільки для себе

У цей період багатьом вагітним раптом спадає на думку сісти на дієту, бо їм здається, що набрали зайвих кілограмів, тоді як після 28-го тижня вагітності жінка повинна накопичувати підшкірний жир, щоб мати достатньо енергії для майбутніх пологів і годування грудьми. І малюк ваш, хоча його організм уже й сформувався, також потребує підшкірного жирового шару. Адже завдяки останньому дитина не травмується під час проходження пологовими шляхами матері і харчується у перші 10 днів після народження, бо у жінки в цей період ще не продукується достатньої кількості молока.

Якщо дружина свариться...обійміть її

Майбутні тата, мабуть, за 6 місяців уже звикли до перепадів настрою вагітної дружини, адаптувалися до часто безпідставних нападів на свою адресу. Правда, кожен чоловік по-різному реагує на це - один намагається довести своє, інший воліє мовчки займатися якоюсь справою, доки дружина не "насвариться". А спробуйте, шановні тата, у момент, коли дружина нервує, кричить, упритул підійти до неї і міцно обняти, як дитину, яка вередує. Уважно слухаючи її докори, намагайтеся погладити, поцілувати, не відпускаючи із обіймів, а потім загляньте в її очі - буквально через кілька хвилин із них забринять слізки і жінка заспокоїться. Не забувайте, що в таких ситуаціях вагітна особливо схожа на малу дитину, котра вередує з однією метою - аби на неї звернули увагу, пожаліли і приголубили.

Частіше переконуйте себе, що все буде гаразд

В очікуванні пологів на кінець третього триместру в матері може розвиватися гіпертривожність, котра супроводжується легкою панікою. Жінка безпричинно прокидається вночі, прислухаючись, чи не почалось, часто телефонує подругам, лікареві, перепитуючи в сотий раз про симптоми переймів, про всяк випадок готує речі собі й немовляті, а якщо вони вже зібрані, то перекладає їх вкотре. Порада

одна - повторюйте для себе якомога частіше, що у вас пологи пройдуть нормально, дитина народиться здорова і ви станете щасливою матір'ю.

ТОП читають в Богослов'ї

лист. 30, 2009 64862

Четвертий місяць вагітності - Нарешті малюк подав матері сигнал

Запам'ятайте точну дату перших порухів З приводу цього у вагітних часто виникають зайві…
Сповідь
лист. 20, 2013 56624

Як підготуватись до сповіді?

Ви замислюєтеся про те, щоб піти на, але ще не зважилися це зробити? Вас бентежить, що ви…
груд. 03, 2009 51270

Сьомий місяць вагітності: я все чую

Організм малюка вже цілком сформований, підтвердження цьому - народження повноцінних…
груд. 27, 2009 39168

Святі Тайни

Методологія навчання предмету „Святі Тайни” о. Володимир Лось Викладач Духовної…
лист. 30, 2009 37814

Другий місяць вагітності: час вживати фолієву кислоту

Який він - ваш малюк Ваш малюк схожий на велику кому, довжиною 3-4 сантиметри і вагою 2-3…
груд. 03, 2009 29115

Шостий місяць вагітності: "Я вже вмиваюся"

Зовнішній вигляд маляти максимально наближений до новонародженого - чітко вимальовуються…