Організм малюка вже цілком сформований, підтвердження цьому - народження повноцінних семимісячних дітей, які пізніше у своєму розвитку нічим не відрізняються від однолітків. У вашого малюка функціонують шлунок і кишечник - дитина заковтує навколоплідні води і в них же виводить продукти обміну. Маля здійснює одиничні дихальні рухи, повноцінно дихатиме лише після народження, коли розкриються легені. У цей період дитина починає реагувати на гучні звуки, на голоси батьків, повідомляючи про це активними рухами в лоні матері, за характером котрих вагітна визначає - подобаються ці звуки малюкові чи ні. Тому подружжю віднині треба особливо пильнувати за своєю мовою, уникати сварок, образливих слів, адже до вас прислухається і у вас вчиться ваше дитя.

 

Мати помічає, що дитина менше звичного ворушиться, причому рухи відчутні тільки в певній частині матки. Причина проста - малюк вже досить великий (його зріст сягає близько 42 см, а маса - 1,5 кг), тому не може вільно перевертатися, як раніше. А на кінець сьомого місяця вагітності він набуває сталого положення - у більшості випадків (у 85 відсотків вагітних) головою донизу і рідше - сідницями. Остання поза передбачає певний ризик пологових ускладнень - оскільки тазові кістки дитини значно вужчі за об'єм черепа, голова під час пологів може застряти при виході плода із шийки матки, внаслідок чого травмуються і малюк, і мати. Тому жінкам із таким розміщенням плода на 31 тижні вагітності призначають комплекс коректуючої гімнастики, завдяки котрій малюк до 34-го тижня ще може перевернутися в оптимальну позу.

Жінкам, які виношують друге дитя, тим паче третє, а також тим, у кого вагітність протікає з ускладненнями, у кого завеликий плід або навіть два і більше, доцільно із цього періоду носити бандаж.

З метою підготовки молочних залоз до майбутнього годування треба щодня обмивати їх проточною водою з милом, починаючи із теплої, звичної для купання, і поступово знижуючи до кімнатної. Так само треба змінювати і жорсткість рушника - від м'якого махрового до лляного, але не вафельного, щоб не травмувати соски.

Під кінець сьомого місяця рекомендовано пройти третє і останнє УЗД, мета котрого - встановити положення плода, визначити ступінь зрілості плаценти й перевірити, чи немає обвиття пуповиною.

Починаючи із цього періоду, майбутня мати повинна обмежувати всілякі навантаження, як фізичні, так і розумові, - їй треба більше відпочивати. Тому саме після 30-го тижня вагітності жінці надається декретна відпустка. А оскільки із цього моменту у вас з'явиться більше вільного часу, дорогі жінки, не нехтуйте прогулянками на свіжому повітрі. Бажано бувати надворі по

2 години вранці і ввечері, у літню пору з 12-ої до 16-ої ліпше сидіти вдома. Плануючи літній відпочинок, проконсультуйтеся

її своїм лікарем: вагітним не забороняється відпочивати на морі, але є вимоги, котрих має дотримуватися мати, на й важливіше - не засмагати, а перебувати в затінку. До речі, варто знати, що оптимальним транспортом для вагітної вважається автомобіль, допускається літак, а от подорожі потягом небажані, бо залізничні вібрації можуть спровокувати скорочення матки, відтак - передчасні пологи. До речі, щодо останніх - 28-29 тижні вагітності вважаються критичними в цьому плані. Тому із 27-го по 31-ий тижні бажано уникати тривалих переїздів, обмежити статеве життя, відмовитися

від важких сумок із базару і уважніше слухати свій організм - при виникненні незрозумілих симптомів відразу телефонуйте лікареві. Також уникайте різких необережних рухів (актуально аж до пологів): щоб підняти річ із підлоги, не нахиляйтеся, а присідайте; встаючи із ліжка, спочатку поверніться на бік, спустіть ноги на підлогу, а потім, спираючись на руки, піднімайте тулуб.

Мамі дедалі важче ходити

Цілком сформована дитина інтенсивно накопичує підшкірну жирову клітковину - набирає вагу, міцніє. А мати дедалі більше скаржиться на втомлюваність, їй усе хочеться полежати, відпочити. Багатьох вагітних непокоять ноги (болять, набрякають), особливо якщо виношувати доводиться влітку. Таким жінкам треба відрегулювати свій питний і харчовий режим.

  • Об'єм спожитої рідини за добу варто скоротити до 1,2 літра.
  • Пити ліпше підкислену воду - із лимоном, шипшиною, смородиною.

ТОП читають в Богослов'ї

лист. 30, 2009 68956

Четвертий місяць вагітності - Нарешті малюк подав матері сигнал

Запам'ятайте точну дату перших порухів З приводу цього у вагітних часто виникають зайві…
Сповідь
лист. 20, 2013 61608

Як підготуватись до сповіді?

Ви замислюєтеся про те, щоб піти на, але ще не зважилися це зробити? Вас бентежить, що ви…
груд. 03, 2009 55623

Сьомий місяць вагітності: я все чую

Організм малюка вже цілком сформований, підтвердження цьому - народження повноцінних…
лист. 30, 2009 41788

Другий місяць вагітності: час вживати фолієву кислоту

Який він - ваш малюк Ваш малюк схожий на велику кому, довжиною 3-4 сантиметри і вагою 2-3…
груд. 27, 2009 39794

Святі Тайни

Методологія навчання предмету „Святі Тайни” о. Володимир Лось Викладач Духовної…
груд. 03, 2009 33159

Шостий місяць вагітності: "Я вже вмиваюся"

Зовнішній вигляд маляти максимально наближений до новонародженого - чітко вимальовуються…