Ваше запитання:Слава Ісусу Христу! Одного разу я була виступала як свідок у судді у справі смерті одного чоловіка внаслідок бійки із своїм сином. На суді я розказала тільки все те, що бачила сама, проте не розказала інформації щодо цього побиття, яку мені сказала сусідка вбитого, яка також була свідком та, як мені відомо, про це й сама не розказувала на суді. Чи мені потрібно було свідчити про те що чула від інших? Може це було гріхом замовчання інформації з мого боку і потрібно з цього сповідатися? Наперед дякую!

 

Відповідь: Що до свідчення у суді слід дотримуватися законів нашої держави (Згідно до ст. 52 ЦПК ...

Викликаний свідок зобов'язаний з'явитися до суду у визначений час і дати правдиві показання про відомі йому обставини...). Отож гріхом буде добровільна і свідома неправда. Якщо ви вважаєте що говорили тільки правду — ніякого гріха немає.