Сайт зачинений. Просимо вибачення за незручності.

Ваше запитання: Слава Ісусу Христу! Я одружена уже 2 роки, а зустрічались 4 роки з чоловіком і весь цей час є одна проблема: він дуже любить випити і компанії. Не можу назвати його таким вже алкоголіком, але боюсь, що горілка людей не обирає, а звалює не дивлячись. Весь час борюсь з цим та одружилась бо відчувала любов і думала, що все зміниться. Мені 23 роки, і зараз відчуваю, що немаю сили з цим боротись, мені важко, втрачаю бажання до життя.... часто болить серце, відчуваю сум і тугу.. молюсь багато( як можу) але мені важко. Часто є думки розвестись, але все ж змушую себе ще почекати, можливо щось зміниться і він навернеться на правильне життя, буде разом зімною молитись і вірити в Божу ласку... так цього хочеться. Ми не маємо дітей, та я й боюсь завагітніти при таких обставинах, хоча вже б хотіла (... допоможіть Отче.. що мені робити ?

Відповідь: Найкраще в такій ситуації розмовляти безпосередньо з чоловіком, тоді є можливість достукатися до нього, щось пояснити, спробувати навернути його. Тут лише поясню чому так стається і дам пораду що вам робити.

Чи може людина змінитися і не вживати алкоголь? Чи може стати добрим чоловіком чи жінкою? Звичайно, може. Але часто не знає як. Ісус Христос каже: де твій скарб, там і твоє серце буде. Іншими словами — що ти посадиш на городі і доглядатимеш — те і буде проростати. Що не доглядаєш, не надаєш значення — те зівяне. Виглядає, що ваш чоловік забув (або і не розумів) що таке подружжя, забув слова присяги, де обіцяв любити, виявився нездатним взяти на себе відповідальність, не знає як зробити сімю щасливою. Це все легко можна виправити, і залежить це у великій мірі від вашого чоловіка. Він, маючи від Бога розум і свобідну волю, повинен зрозуміти свою відповідальність, та зробити свій вибір у відповідності до цілей та завдань подружжя.

Що ж до вас, то ви можете в цьому йому допомогти (через працю над собою). Насамперед, коли будете молитися за нього, зможете стати прикладом до наслідування, будете зростати у любові, добре думати, добре говорити і добро робити (тут прочитайте євангліє від Луки 6, 27-36). Святі отці кажуть так: якщо хочеш змінити світ чи людей навколо — стань досконалим (тобто стань кращим), і навколо тебе спасуться тисячі. Це найкраща дорга до щастя — шукати найперше Царства Божого — і все інше тоді прийде (Матей 6, 25-34).