Мальтійські лицарі вибрали нового лідераВелика Державна Рада Суверенного Мальтійського Ордену під час засідання, що відбулося 29 квітня 2017 р. в осідку Великого Магістра в Римі, обрала Місцеблюстителя Великого Магістра. Ним став 73-річний уродженець Риму Брат Джакомо Далла Торре, який протягом року управлятиме Орденом.

Про обрання повідомлено Папу Франциска, структурні одиниці та національні асоціації Ордену у світі, як також уряди 106 країн світу, з якими Орден підтримує дипломатичні стосунки.Мальтійські лицарі вибрали нового лідера (ФОТО)

У неділю, 30 квітня, в храмі Святої Марії на Авентині, Брат Джакомо Далла Торре складе присягу в присутності архиєпископа Джованні Беччіу, Спеціального Делегата Святішого Отця, та членів Великої Ради. На цьому служінні він заступить Брата Метью Фестінґа, 79-го Великого Магістра, який наприкінці січня подав у відставку. Варто згадати, що 2004 року, перед обранням Брата Метью, Брат Джакомо виконував обов’язки Тимчасового Місцеблюстителя після смерті тодішнього Великого Магістра.

Згідно з конституцією Суверенного Мальтійського Ордену, мандат Місцеблюстителя триває один рік, під час якого він має ті самі повноваження, що й Великий Магістр. Перед завершенням цього періоду він повинен скликати Велику Державну Раду. Як Суверен та чернечий настоятель, він повинен присвятити свої силі скріпленню Ордену та бути прикладом для всіх його членів.

Мальтійські лицарі вибрати нового лідера (ФОТО)

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Папа Франциск завершив апостольську подорож до Єгипту«Залишаючи Єгипет, бажаю скласти глибоку подяку Вашій Високоповажності та всьому дорогому єгипетському народові за ваше тепле прийняття та гостинність. Запевняючи у своїх молитвах, призиваю на Вашу країну Боже благословення миру й радості. Папа Франциск», – така телеграма була надіслана урядовими каналами на адресу Президента Єгипту Абделя Аль Сісі в той момент, як літак зі Святішим Отцем піднявся в небо з міжнародного аеропорту Каїру.

XVIII Апостольська подорож, паломництво «Папи миру до Єгипту миру», завершилася скромною церемонією прощання за участю Глави Держави, який зустрів Святішого Отця при вході до президентської ложі повітряних воріт столиці. Після короткої розмови він провів гостя до трапу літака, в підніжжі якого з Папою попрощалися також представники місцевих Церков,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Приблизно о 17:00 місцевого часу літак з Папою на борту вилетів у напрямку римського міжнародного аеропорту Чіампіно. Під час тригодинного перельоту, згідно з усталеним звичаєм, Святіший Отець поспілкується з журналістами, відповідаючи на їхні запитання.

Довідка: 

Єгипет – це  двохтисячорічна християнська традиція, а не тільки піраміди, фараони, сфінкси... Хоча сьогодні християни становлять трохи більше 10% населення, а найбільшою християнською Церквою є Коптська Православна, католики Єгипту належать до семи окремих Церков.

Коптська Церква, започаткована святим євангелистом Марком, що був першим патріархом Олександрії, є найдавнішою серед християнських Церков. Християнство швидко поширилось у Єгипті, а протягом перших п’ятьох сторіч коптська Церква зробила цінний внесок у його розвиток. Варто згадати, що вже 190-го року в Олександрії була заснована перша Школа християнської катехизи.

Коптська Церква відкинула христологічне вчення Халкедонського Собору 451 року, тому її разом з декількома іншими Східними Церквами, називають «дохалкедонською». В результаті виникла Коптська Православна Церква (а "коптами" араби й греки називали єгиптян) з власною літургічною і богословською традицією, не визнаючи також і всі наступні Вселенські Собори.  У своєму служінні Коптська Церква використовує три літургії: Василія Великого, Григорія Богослова та Кирила Олександрійського. Маючи самоназву «Православна», Коптська Церква не належить до помісних Православних Церков візантійської традиції.  

Коптська Церква, як Православна, так і католицька, має власний обряд, зберігаючи на рівні церковного служіння також і коптську мову, хоча тепер переважає арабська. Під час хрищення коптський священик робить на зап'ясті правої руки татуювання у вигляді хреста, що символізує готовність прийняти мучеництво за віру.

Серед православних Церков Єгипту є також  Грецька Православна Церква, з осідком патріархату в Олександрії.

Коптська католицька Церква є найбільшою з католицьких Церков країни. До Олександрійського патріархату належить належить сім єпархій.

Інших 6 католицьких спільнот налічують значно меншу кількість вірних. До них належить Церква латинського обряду, яка присутня в країні з ХVІІ сторіччя і до якої належать як громадяни Єгипту, так і іноземного походження, зокрема члени Дипломатичного Корпусу.

До меншин в лоні католицької Церкви в Єгипті належать Східні Католицькі Церкви: єпархія Вірменської Католицької Церкви, архиєпархія Мелхітської Католицької Церкви, єпархія Халдейської Католицької Церкви, єпархія Маронітської Католицької Церкви, та єпархія Сирійської Католицької Церкви.

Крім того, в Єгипті є спільноти Єпископальної Церкви в Єрусалимі та на Близькому Сході, яку тут називають Англіканською Церквою, та деякі інші протестантські Церкви.

Говорячи про християн Єгипту, слід згадати про те, що саме Єгипет був притулком для Пресвятої Родини – Ісуса, Марії та Йосифа, – змушених втікати від переслідувань Ірода, який хотів вбити Дитятко Ісуса. У Євангеліях про цей період життя Ісуса говориться дуже скупо, а у коптських священних книгах ця подія описана дуже детально.

Побоюючись переслідувань, Пресвята Родина постійно змінювала місце проживання і ці місця, де споруджені храми, каплиці та монастирі, є метою тисячолітніх паломництв коптів-християн.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Папа - коптському католицькому духовенству і чернецтва: не піддавайтеся спокусам скарг, пліток і фараонстваОстаннім етапом Апостольського візиту Папи Франциска до Єгипту були відвідини патріаршої семінарії Коптської Католицької Церкви, де навчається приблизно 30 семінаристів, отримуючи відповідну богословську освіту. У семінарії відбулась зустріч Святішого Отця із священиками,  ченцями, черницями та семінаристами. У зустрічі, яка пройшла у формі Літургії Слова, взяло участь понад 1500 богопосвячених осіб, які з цієї нагоди відновили свої чернечі обіти.

Папа Франциск закликав духовенство і ченців Єгипту наслідувати приклад святих подвижників цієї землі: святого Павла Пустельника, святого Антонія та інших святих пустельників.

«Ми шануємо Святий Хрест, знаряддя і знак нашого спасіння, – підкреслив Папа. – Хто втікає від Хреста, той втікає від Воскресіння».  Він закликав «вірити, свідчити істину, сіяти й вирощувати, не чекаючи врожаю».
Святіший Отець звернув увагу богопосвячених осіб на спокуси, які можуть викликати в їхньому житті знеохоту, зневіру, песимізм. Серед них він підкреслив спокусу йти за течією, а не вести за собою, постійно скаржитись і нарікати, займатись плітками та піддатись спокусам заздрості, прагнення порівнювати себе з іншими, спокусам «фараонства», тобто закам’янілості серця до Бога і до ближніх, індивідуалізму, жити згідно з приказкою «після мене хоч потоп». Ще одна спокуса – це жити без компаса і без мети, розділяючи своє серце між Богом та світським життям.

«Чим більше ми вкорінені у Христі, тим більше ми живі й плідні!» – сказав на закінчення Папа Франциск, віддаючи богопосвячених осіб, всю країну та її мешканців під покров Пресвятої Родини.

Папа - коптському католицькому духовенству і чернецтву: не піддавайтеся спокусам скарг, пліток і фараонства (ФОТО)

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Папа і коптський Патріарх підписали спільну деклараціюПапа Франциск і Патріарх Коптської Православної Церкви Тавадрос ІІ підписали спільну декларацію про продовження шляху до повної євхаристійної єдності і єдності між Церквами. Це сталося увечері 28 квітня 2017 року на завершення зустрічі між главами в каїрській резиденції Патріарха.

На завершення зустрічі в коптській патріархії Папа Франциск і Патріарх Тавадрос II підписали спільну декларацію про продовження спільного шляху до повної євхаристійної та церковної єдності. Сторони зобов'язуються активно виступати за мир між народами і релігіями, боротися за соціальну справедливість, свідчити про свою віру перед лицем сучасного світу. Церкви визнають дієвість Таїнства Хрещення в лоні громад один одного і висловлюють послух Священному Писанню і сповідання віри на всесвітніх соборах в Нікеї, Константинополі та Ефесі.

В кінці дня Святіший Отець вирушив до резиденції апостольської нунціатури, де зустрівся з групою дітей з місцевої католицької школи. Після вечері Папа благословив на площі перед нунціатури групу з 300 молодих людей, які прибули паломництвом з півночі та півдня Єгипту. Слова Святішого Отця чергувались з вигуками дітей: «Франциску, ми тебе любимо!»

Папа висловив радість з приводу зустрічі з молоддю, підкреслюючи їхню сміливість та запрошуючи на Святу Месу в суботу, щоб спільно помолитись, співати та святкувати.

Разом із Папою молодь проказала «Отче наш» арабською мовою. Перед тим, як уділити Апостольське благословення, Святіший Отець запросив кожного з присутніх подумати про тих, кого вони люблять і про тих, кого не люблять, і в тиші помолитись за них: за тих, кого люблять і кого не люблять. «Я благословлю вас і всіх цих людей!» – мовив Його Святість, а після благословення сказав: «Нехай живе Єгипет!»

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

 

 

Понтифік вшанував пам'ять жертв теракту в Каїрі (ВІДЕО)Увечері 28 квітня 2017 року Папа Франциск відвідав коптську церкву святих апостолів Петра і Павла, де 11 грудня 2016 року відбувся теракт, в результаті якого загинули 29 осіб. Тут Святіший Отець помолився разом з Патріархом Коптської Православної Церкви Тавадросом II і представниками інших християнських конфесій Єгипту.

Спільній молитві передував співав на честь всіх мучеників - від святих апостолів до сучасних свідків Євангелія. На закінчення спільної молитви та обміну знаком миру предстоятелі поклали вінок з білих троянд перед "Стіною мучеників", де були поховані жертви нападу, і запалили свічки.

 

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Понтифік в Єгипті закликав до радикалізму любовіСмерть, воскресіння і життя. Це три слова, навколо яких Папа Франциск зосередив свою проповідь, виголошену під час Святої Меси в Каїрі, яку він відслужив у суботу, 29 квітня 2017 р., на стадіоні військово-повітряних сил країни, роздумуючи про євангельську подію зустрічі Христа з двома учнями, що прямували з Єрусалиму до Емаусу.

Смерть. Як зауважив проповідник, вони поверталися до щоденного життя, переживши розчарування та зневіру: Учитель помер. Їхній шлях – це відступ назад і втеча від болючого досвіду хреста. Криза хреста «поховала їхню надію». Вони не могли повірити, що Той, Який воскрешав померлих, «закінчив життя, повішений на хресті», не могли зрозуміти, «чому Всемогутній Бог не спас Його від ганебної смерті»?

«Христовий хрест став хрестом їхніх ідей про Бога, Христова смерть була смертю того, що вони уявляли про Бога. Це вони, в дійсності, були померлими в гробниці обмеженості свого розуміння», – сказав Святіший Отець, додаючи: «Як же часто людина самопаралізується, відмовляючись переступити через власні ідеї про Бога, тобто, божка, створеного на образ і подобу людини! Як же часто вона впадає у відчай, відмовляючись повірити в те, що Божа всемогутність – це не всемогутність сили, авторитету, але, насамперед, всемогутність любові, прощення і життя!».

Наступник святого Петра вказав на те, що учні розпізнали Ісуса «на ламанні хліба», у Пресвятій Євхаристії. Якщо ми не дозволимо «розірвати заслону, яка затуманює наш зір», не дозволимо «розбити закам’янілість нашого серця та упереджень», то не зможемо «розпізнати Боже обличчя».

Воскресіння. Серед найтемнішої ночі «найтривожнішого відчаю» Ісус наблизився до них і супроводить їх, аби вони «змогли відкрити, що Він – дорога, істина й життя». Ісус перемінив їхній відчай у життя, адже коли «пропадає людська надія, починає сяяти надія Божа». «Коли людина доторкається до глибини поразки й непридатності, коли скидає із себе ілюзію того, що є найкращою, самодостатньою, що є центром світу, тоді Бог простягає руку, аби перемінити її ніч у світанок, скорботу – в радість, смерть – у воскресіння, її шлях назад – у повернення до Єрусалиму, тобто, до життя і перемоги хреста», – сказав Папа, пояснюючи:

«Двоє учнів, у дійсності, зустрівши Воскреслого, повернулися сповнені радості, довіри й ентузіазму, готові свідчити. Воскреслий воскресив їх з гробниці невірства та скорботи». Отож, той, хто «не переходить через досвід хреста аж до Істини Воскресіння, той сам себе засуджує на відчай».

Життя. Святіший Отець зауважив, що зустріч з воскреслим Ісусом перемінила життя цих двох учнів, адже така зустріч перемінює кожне життя. Бо «Воскресіння не є вірою, що народилася в Церкві, але Церква народилася з віри у Воскресіння».

Далі проповідник звернув увагу на те, що Воскреслий Ісус зник, коли учні Його впізнали. Це вчить нас, що ми не можемо «затримувати Ісуса в Його історичній видимості». Церква повинна вірити, що Він живий з нею та оживляє її в Пресвятій Євхаристії, в Писаннях та Святих Тайнах. Учні з Емаусу увірували в це й повернулись до Єрусалиму, аби ділитися цією радістю з іншими.

«Досвід учнів з Емаусу вчить нас, що немає сенсу наповнювати місця культу, якщо наші серця не наповнені богобоязливістю й присутністю Бога; немає сенсу молитися, якщо наша молитва, звернена до Бога, не перетворюється в любов, звернену на ближнього; що немає сенсу велика побожність, якщо вона не надихається великою вірою та великою любов’ю, не має сенсу дбати про зовнішній аспект, адже Бог дивиться на душу й серце та не терпить лицемірства. Перед Богом краще не вірити, ніж бути фальшивим віруючим, лицеміром», – сказав Папа, додаючи:

«Справжня віра – це та, яка вчиняє нас більш люблячими, милосерднішими, чеснішими й людянішими; це та, яка надихає серця, спонукаючи безкорисливо любити всіх, без різниці й не віддаючи нікому перевагу; це та, яка спонукає бачити в іншому не ворога, якого слід подолати, але брата, якого слід любити, якому треба допомогти і послужити; це та, яка спонукає нас поширювати, захищати культуру зустрічі, діалогу, взаємопошани і братерства, та жити нею; дає нам відвагу прощати тим, які нас ображають, подавати руку тому, хто впав, одягати нагого, нагодувати голодного, відвідати ув’язненого, допомогти сироті, напоїти спраглого, підтримати похилого віком та потребуючого. Справжня віра – це та, яка спонукає захищати права інших так само наполегливо й з таким же ентузіазмом, з яким захищаємо свої».

Підсумовуючи, Святіший Отець наголосив, що «Богові приємна лише та віра, яку визнаємо своїм життям», бо «єдиним екстремізмом, допустимим для віруючих, є екстремізм любові». Будь-який інший «не походить від Бога і не подобається Йому». «Тепер же, як учні з Емаусу, повертайтеся до своїх Єрусалимів, тобто, свого щоденного життя, до своїх родин, праці, до вашої дорогої батьківщини, сповнені радості, відваги та віри. Не бійтеся відкрити своє серце на світло Воскреслого й дозвольте, щоб Він перемінив ваші сумніви у позитивну силу для вас і для інших людей. Не бійтеся любити всіх, друзів і ворогів, тому що в живій любові полягає сила і скарб віруючого!».

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

На Мадагаскарі в результаті нападу на католицький монастир убито ченця-капуцинаМалагасійський монах Ордену Капуцинів 46-річний Люсьєн Н'їве (Lucien Njiva) був в ніч на 22 квітня 2017 року в чоловічому монастирі в Амбендрана Антсохіхі.

В інтерв'ю священик Ерік Франк Рандріаміандрінірінаріво, директор Радіо Дон Боско - Мадагаскар, сказав, що «вранці, щонайменше, п'ять бандитів увірвалися в чоловічий монастир, напавши і поранивши 26-річного диякона Джеремі». «Почувши крики диякона, брат Люсьєн прибіг, розмахуючи рушницею, але бандити вбили його з автомата Калашникова».

«Диякон був привезений до лікарні в столицю Антананаріву, тим часом поліція оголосила про арешт деяких підозрюваних», - сказав Ерік Франк .

Бандити хотіли вкрасти дзвін з монастиря. Ченці раніше вже завадили злочинцям при першій спробі крадіжки дзвонів під час Страсного тижня, коли бандити увірвалися в монастир вночі. Тоді братам-капуцинам вдалося злякати їх. Дзвін був захований, але це не втримало зловмисників від повторення спроби пограбування обителі,-  повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Седмицю.

Директор "Радіо Дон Боско - Мадагаскар" каже: «Протягом деякого часу ми спостерігаємо збільшення числа крадіжок церковних дзвонів з метою заволодіти металом, з якого вони зроблені, щоб продати його на чорному ринку. Ця діяльність є дуже прибутковою ».

Напад на чоловічий монастир в Амбендрана Антсохіхі є останнім епізодом в серії грабежів, які раніше порушили безліч католицьких жіночих монастирів і церков.

 Згідно з повідомленнями місцевих ЗМІ, за минулі п'ять тижнів було скоєно чотири напади на чотири різних жіночих монастиря.

У Львові вшанували 70-ті роковини трагічних подій операції «Вісла»
28 квітня 2017 року, у Львові вшановують 70-ті роковини трагічних подій операції «Вісла» – примусової депортації близько 150 тисяч українців Лемківщини, Холмщини, Надсяння, Підляшшя переважно на території у західній та північній частині Польської держави
,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на velychlviv.

Зокрема, о 13.00 год. відбулось покладання квітів до каменю на місці встановлення майбутнього пам’ятника жертвам депортацій українців у ХХ столітті (вул.  Мушака). Опісля владики різних християнських конфесій міста відслужили чин екуменічної панахиди за жертвами депортацій.

«Ми є егоцентричними людьми. Ми не свідомі того, що робилось десять, тридцять чи сімдесят років тому. Ми не свідомі того, що діється багато чого у нашому місті або в цілій Україні. Тому дуже важливо глибше осмислити те, що сучасні люди, сучасна молодь розуміють, але не до кінця, – так званий глобальний підхід. Сучасна людина живе так, ніби вона – центр світу. Ми рідко згадуємо, що наша нація, наш народ пройшов крізь такі жахливі моменти. Ми можемо згадувати про ті події, оповідати, яка велика кількість людей постраждали тоді, як багато згинуло, однак не можемо ввійти в  їхні почуття. Але подумаймо, якби хтось прийшов виганяти нас із нашого дому. Це страшно навіть уявити. Як і в житті кожного з нас – ми переживаємо легкі та важкі моменти, так само і в історії. Бо якщо ми не знаємо історії, ми не знаємо себе, свого коріння. Саме тому, коли приходять різні небезпечні ідеології, ми дуже легко під них піддаємось. Злочини в історії повторюються, Україна переживає складні часи війни. Я часто думаю, що я можу зробити для тих, хто був виселений сімдесят років тому в ході операції «Вісла», що я можу зробити для тих, хто сьогодні сидить в окопах. Я ще більше переконуюсь, що ми маємо бути солідарними з усіма: з тими, хто терпів, і з тими, хто терпить, хто страждав, і хто продовжує страждати, – в цьому буде наша найбільша шана людям, які пройшли ці випробування, так ми виконаємо Божу волю. Найкраща солідарність і пам’ять для тих, хто потерпіли тоді, і терплять тепер, – наше чесне, справедливе християнське життя. Нехай Бог дасть нам сил у цьому зростати. Христос Воскрес! Воістину Воскрес!», –наголосив Преосвященний владика Венедикт (Алексійчук), єпископ-помічник Львівської архиєпархії УГКЦ.

«В цей сонячний день в наших серцях та душах є рана. А кожна рана на тілі або кровоточить, або ні. Кожного разу, коли ми згадуємо цей день, ця рана відкривається. Однак ми мусимо робити це для того, аби не забувати про ці трагічні події. Бо якщо не пам’ятаємо своєї історії або історії в загальному, вона повторюється і повертається. Проте повертається із подвійним ударом, знову б’є нас і ранить. Тому треба молитись і просити в Бога, щоб на нашому тілі, яким є Україна, було якнайменше ран, – як фізичних, так і духовних», – зазначив о. Іван Ходонович, вікарій кафедрального собору Митрополичої Базиліки Успіння Пресвятої Діви Марії (РКЦ).У Львові вшанували 70-ті роковини трагічних подій операції «Вісла»

«Сьогодні ми зібратись на тому місці, на якому буде стояти пам’ятник, що уособлюватиме пам’ять львів’ян і цілого українського народу про трагічні події 70-річної давності. Не можна стерти з пам’яті цих трагічних подій. Коли вся Україна та світ співали «Христос Воскрес із мертвих, смертю смерть подолав, і тим, що у гробах, життя дарував!», 150 тисяч українців покидали свої помешкання та рідну землю, свої храми, святині, рідні могили. Це пекло тривало три місяці, бо операція завершилась наприкінці липня – на початку серпня 1947 року. Не хочеться згадувати людей, причетних до цього злочину тут, але хочеться, аби особливо молодше покоління пам’ятало про те, хто вчинив цей жахливий злочин; хто із нащадків цих людей зараз знову руйнує нашу країну, не поважає пам’ять страчених, зігнаних зі своєї землі українців, і на цій пам’яті, будує свої провокації. Не забуваймо, що віра – це найбільший дар, який є в людини. Вона здатна показати, де є добро, і де є зло. Ми для того живемо в Україні та робимо все, аби воскресити її пам’ять, щоб повернути до життя все те, що ми втратили в часи безбожного і комуністичного терору. Хай завжди звучить переможно з наших уст: «Христос Воскрес!», «Воістину Воскрес!», «Воскресне Україна!», – зазначив Високопреосвященний митрополит Львівський і Сокальський УПЦ КП Димитрій (Рудюк).

Також о 18.30 год. в національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбудеться академія, присвячена 70-м роковинам проведення депортаційної акції «Вісла». Опісля, о 20.00, від театру вирушить урочиста хода до пам’ятника Тарасу  Шевченку (за маршрутом ходи можливе ситуативне перекриття руху транспорту). О 20.30 на площі біля пам’ятника Тарасу Шевченку відбудеться акція «Свіча пам’яті». Завершаться заходи о 21.00 хвилиною мовчання за жертвами депортаційної акції «Вісла» та спільною молитвою учасників акції. Відтак, під час хвилини мовчання та молитви містян закликають утриматися від концертно-розважальних заходів.

Окрім того, у міських бібліотеках пройдуть тематичні заходи. 

«Справжня любов – чекає». Конференції у Вінниці«Що ж являється правдивою умовою, щасливої майбутньої сім’ї?»

Є чимало нарікань, що сьогодні не має молоді яка б шукала вищих духовних ідеалів чи правдивого героїзму у формуванні майбутньої родини, що випливає виключно з любові до Бога. Але це, насправді, не так. Кожна молода особа має цю спрагу наслідувати Христа. Правдива проблема криється  в тому, що рідко хто, власним прикладом, наважується розпалити це глибоке прагнення кожної молодої особи.

 На щастя, молодь міста Вінниці змогла зустріти цей живий та красивий приклад святих дошлюбних відносин юнака та дівчини, з реального, особистого життя Дмитра Романка та теперішньої, уже його, дружини Наталі. Життя у дошлюбні чистоті в сьогоденні, помилково та упереджено, здається справою важкою, а іноді і неможливою.

 На даний момент о. Роман служить на парафії св. Климентія, у Львові, наполегливо трудиться в комісії УГКЦ у справах родини та являється духівником молодіжного руху «Справжня любов чекає» і дає захоплюючі лекції по цих темах.

 У Вінниці, 24 та 25 квітня, о. Дмитро провів три лекції в навчальних закладах для студентів та одну, більш поглиблену, на парафії Покрова Пресвятої Богородиці, УГКЦ.

 В перший день, після відвідин храму, ми мали чудову можливість поспілкуватися із студентами філії Вінницького коледжу економіки та підприємництва ТНЕУ. Після швидкого обіду, відразу попрямували в Вінницький медичний коледж ім. акад. Д .К. Заболотного. Тут, в великій аудиторії, студенти, як ніколи, уважно слухали лектора. Вечором, на Божественній Літургії, молилися за мир в Україні та випрошували Божої допомоги в розпочатій справі.«Справжня любов – чекає». Конференції у Вінниці

 Наступного дня, у вівторок, нас уже чекали студенти Вінницькго державного педагогічного університету ім. М. Kоцюбинського. Тут по-особливому молодь активно діалогувала із тренером, о. Дмитром. Відчувалося, що ці студенти, майбутні педагоги, відчували глибоку потребу пізнання: «Що ж являється правдивою умовою, щасливої майбутньої сім’ї?». На завершення усіх лекцій, студенти оплесками підтримували свідчення молодої студентки УКУ, Юлі, яка приїхала разом отцем і могла поділитися своїм, радісним, досвідом приналежності до молодіжного руху «Справжня любов чекає».

Вечором, після вечірньої Служби Божої, о. Дмитро під час спілкування із молоддю не просто розповідав про те, що молодь має чи чого не має робити в час перед подружніх знайомств, а те як він сам особисто, щасливо пережив. Цінність життя у дошлюбній чистоті варте, щоб безкомпромісно боротися зі спокусами, зростати в терпеливості та не засліпленому пізнанню цілісності особистості, якій ти колись, в майбутньому шлюбі, подаруєш цілого себе. А також, це єдиний спосіб, навіть думаючи виключно з людської, науково-медичної логіки, щоб жити у радості, в здоровій та плідній сім’ї, а не страждати від лікування підступних венеричних хворіб. Неймовірно доступно, на простих прикладах, отець-духівник розкрив секрети, як відрізнити правдиве кохання від звичайної, миттєвої закоханості.

  Велику частину уваги отець приділив поясненню Божого задуму, щодо підготовки у створенні щасливої сім’ї. Коли в молодої особи “здорове чи зцілене серце” без «відкритих» ран, які дають про себе знати через минулі невдалі стосунки, людина може стати щасливою та реалізувати себе. Тому слід відати себе і своє минуле Богові, щоб Христова Любов зцілила рани нашого серця, перш ніж починати нові відносини з коханою людиною. І найкращим підтвердженням того, що дійсно тема видалась дуже цікавою, було те, що незважаючи холоднечу та відчуття студентського, невсипущого, голоду, які пронизували багатьох, ніхто не поспішав до дому.

 Тому складаємо подякую Богу за людей, які такими зустрічами вчать, якою має бути справжня любов і що не варто робити як всі, а жити за Божими вказівками, бо тільки таким чином можна бути по-справжньому щасливим і тільки так ми досягнемо вічного життя у радості із Ним, Вічною Любов’ю, творцем усякої краси та ніжності!

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Liveukraine.org.ua .

Батьків, які виховують дітей на основі релігійної моралі захистила ПАРЄПарламентська Асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, яка захищає право батьків надавати своїм дітям освіту відповідно до своїх власних релігійних переконань.

Під час пленарної сесії 27 квітня ПАРЄ ухвалила Резолюцію № 2163 (2017) та Рекомендацію № 2101 (2017) під назвою  «Захист прав батьків і дітей, що належать до релігійних меншин», автором якої виступив парламентар з Молдови Валерій Гілецький,-  повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на ІРС.

Окрім підтвердження права батьків виховувати своїх дітей відповідно до власних релігійних чи філософських поглядів, ПАРЄ підтвердила неприпустимість примушення батьків і дітей виконувати дії, які йдуть врозріз з їх глибоко укоріненими моральними переконаннями. Варто нагадати, що це питання є актуальним у контексті дебатів у країнах Європи щодо законності державного примусу відносно відвідування обов’язкових уроків сексуального просвітництва для малолітніх школярів.

“Асамблея вважає, що це не роль держав-членів регулювати або визнавати належними переконання і світогляд свого населення, але враховувати різні точки зору і переконання, а також дозволяти людям благополучно жити разом в межах громадського порядку, здоров'я і моральності населення. Це означає, що справжнє визнання і повагу, різноманітність і динаміка культурних традицій і самобутності і релігійних переконань мають важливе значення для досягнення соціальної згуртованості”, – наголошується в тексті Резолюції ПАРЄ.

У зв'язку з цим Асамблея закликала всі держави-члени Ради Європи вжити практичних заходів законодавчого чи іншого характеру, щоб:

1) підтвердити право на свободу думки, совісті і релігії для всіх людей, в тому числі право не дотримуватися будь-якої релігії, і захистити право всіх не бути примушеними до виконання дій, які йдуть врозріз з їх глибоко укоріненими моральними або релігійними переконаннями;

2) сприяти розумному пристосуванню до глибоко укорінених моральних або релігійних переконань всіх осіб у випадках серйозного конфлікту, щоб дозволити громадянам вільно сповідувати свою релігію або переконання в приватних або в громадських місцях, в межах, визначених законодавством, та за умови, що це не завдає шкоди правам інших осіб;

3) скасувати будь-який закон або правило, які встановлюють дискримінаційну відмінність між релігійною меншістю і переконаннями більшості;

4) забезпечити просту в реалізації можливість для дітей і батьків отримувати звільнення від обов'язкових державних програм з релігійної освіти, які знаходяться в конфлікті з їх глибоко вкоріненими моральними або релігійними переконаннями; такі варіанти можуть включати в себе неконфесійне викладання релігії, надання інформації про різноманіття релігій, і програми з етики.

Варто відзначити, що за цю Резолюцію ПАРЄ віддали голоси усі 5 присутніх на засіданні делегатів із України, в той час як документ був прийнятий 38 голосами «за». Нагадаємо, що Україна є членом Ради Європи з 1995 року.

Також у тексті Рекомендації ПАРЄ закликала Комітет Міністрів Ради Європи “розробити керівні принципи щодо того, як держави-члени повинні забезпечити ефективне розумне пристосування до глибоко укорінених моральних або релігійних переконань осіб, забезпечуючи при цьому дотримання прав інших”.

 

Коли фізична краса не єдина річ: мексиканська королева краси залишає все щоб віддатися БогуЕсмеральда Соліс Гонзалес  20 річна мексиканка в 2016 році була коронована королевою краси в її рідному місті та готувалась до участі у Міс Мексика 2016. Однак неочікувано дівчина вирішила життя моделі із постійним прагненням стрункості замінити життям в монастирі. І тепер, залишивши все, вона увійшла в послушниці до монастиря місіонерського ордену сестер кларисинок Святих Дарів.

Есмеральда народилася 12 квітня 1997 року у Вальє - де - Гуадалупе, Халіско, в католицькій родині. В даний час вона проживає в монастирі сестер кларисинок у місті Куернавака, в штаті Морелос, віддавши себе Богові , і свою кар'єру в якості дієтолога,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на сайт aciprensa.

" До сих пір мені вдалося до побачити життя під іншим кутом зору , світ і те, що він пропонує. Я була дуже задоволена всім , що я мала, але ніщо у порівнянні з тим щастям , яке Бог вклав в моє серце прямо зараз , «сказав Esmeralda в інтерв'ю CNA.

Молода послушниця зустріла сестер кларисок близько п'яти років тому, у віці 14 років.

 «У релігійному житті кожен новий день є новим початком і нова можливість розширити Царство Боже. Це означає , що ви робите багато жертв , але завжди йдете компенсовані щастям », - сказала Есмеральда .

 

Кларисинки - Місіонерські сестри Святих Дарів є Релігійним інститутом Папського права заснованим Благословенною Марія Інесою Терезою Аріас в 1945 році в Канкані (Мексика).

Місіонерська робота сестер проходить в клініках і диспансерах, включає катехизацію, молодіжних груп, дитячі сади і школи, університети резиденції, будинки духовних вправ, місії. Сестри кларесинки присутні в Мексиці, Коста -Ріці, Аргентині, США, Іспанії, Італії, Ірландії, Росії, Японії, Кореї, Індонезії, Сьєрра - Леоне, Нігерії, В'єтнамі та Індії.

Згідно Декрету Апостольської Пенітенціарії в храмі Різдва Пресвятої Богородиці смт. Делятин можна отримати Повний Відпуст

Апостольська Пенітенціарія для збільшення релігійності вірних та для спасіння душ, силою повноважень наданих їй Святійшим Отцем Франциском за Божим проведінням Папою, звернувши увагу на прохання, представлені Його Преосвященством Василем Івасюком, Єпископом Коломийсько-Чернівецьким дня 22 грудня 2016 року, з небесних скарбів Церкви охоче уділяє та надає можливість отримати всім вірним та кожному зокрема ПОВНИЙ ВІДПУСТ ТА ПРОЩЕННЯ УСІХ ГРІХІВ, який також можна жертвувати, як надолуження за душі вірних, що перебувають в чистилищі.

Відпуст надається вірним, які щиро каються за гріхи, сповідаються і приймають св. Причастя та відвідають з набожністю Церкву Різдва Пречистої Діви Марії в місцевості Делятин і там візьмуть участь у спільних богослужіннях чи практиках в честь Пречистої Діви Марії або принаймні протягом певного часу заноситимуть молитви до Бога для поширення віри та в наміренні Святійшого Отця, завершуючи Господньою молитвою (Отче Наш), Символом Віри та взиванням до Богородиці (Богородице Діво) в наступні дні:

1. Різдво Пресвятої Діви Марії (21 вересня);
2. Введення в Храм Пресвятої Діви Марії (4 грудня);
3. Непорочне зачаття Пресвятої Діви Марії (22 грудня);
4. Благовіщення Пресвятої Діви Марії (7 квітня);
5. Успіння Пресвятої Діви Марії (28 серпня);
6. Всі неділі місяця травня та жовтня.

Даний документ має силу протягом семи років, незважаючи на будь-які протилежні приписи.

Дано в Римі при Апостольській Пенітенціарії дня 25 березня 2017 року Божого.

Кардинал Мауро П’яченца – Вищий Пенітенціарій
Христофор Нікель – управляючий


Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на delyatynugcc..

Семінаристи виступили у Київському пансіонаті ветеранів праці із виставою Багато представників нашої церкви були важко переслідувані, репресовані, часами навіть замучені за Христову віру. Одним з них був блаженніший Йосиф Сліпий. Він пережив одні з найважчих для УГКЦ часів – сталінщину. Відомо, що 2017 рік в УГКЦ присвячений пам'яті патріарха з нагоди 125-річчя дня народження. На запрошення о. Ярослава Лукавенка, 26 квітня семінаристи Київської Тьохсвятительської духовної семінарії виступили у Київському пансіонаті ветеранів праці із виставою "Тернистий шлях патріарха Йосифа Сліпого".

Під час вистави було представлено життєвий шлях патріарха, його досягнення та зусилля у житті України і Церкви, які переживали мученицькі часи, його вклад у розвиток освіти і науки. У своїй промові до глядачів отець наголосив на тому, що кожен з нас має своє покликання і за ним потрібно йти, незважаючи на різні важкі обставини та труднощі, бо сам Бог покликав кожного з нас до конкретної справи. Прикладом цього є патріарх Йосиф, котрий відстоював права церкви і української державності.

Складаємо щиру подяку о. Ярославу за запрошення, що стало доброю нагодою для поширення доброго прикладу життя патріарха Йосипа Сліпого. Адже варто кожному громадянину нашої держави знати про своїх героїв, державних і церковних діячів, які в часи важкого переслідування встояли, втримали свою віру, ідентичність, а також зуміли стати провідниками народу у його боротьбі за свої права.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на ktds.org.ua

В УГКЦ вишколюватимуть місіонерів Декади місійності-2017З року в рік, ми запрошені відновлювати місійний дух наших парафій і пожвавити наші спільноти в особливий спосіб протягом десяти днів від свята Вознесіння ГНІХ до Зіслання Святого Духа - за допомогою Декади місійності.

Проте, цьогорічна Декада місійності матиме цікаву особливість. Для проведення програми Декади  хочемо залучити активних мирян з парафій або спільнот, а також – семінаристів, монахинь та монахів, які, за побажанням пароха, можуть допомогти провести заходи Декади місійності у ваших парафіях.

Про це йдеться в Листі-зверненні владики Йосафата (Мощича), голови Ради з питань євангелізації при Главі УГКЦ, щодо проведення цьогорічної Декади місійності.

Як йдеться далі, такі активні члени Церкви стануть місіонерами Декади-2017. Але перед тим, вони повинні пройти спеціальний одноденний вишкіл і вміти проводити відповідні заходи Декади.

«Місіонерами можуть стати усі бажаючі, - пише далі єпископ. - Набір в групу місіонерів буде відбуватися за рекомендацією пароха або духівника спільноти, до якої належить особа, або лідера, якщо спільнота не є парафіяльною і немає духівника».

Програма вишколу місіонерів передбачає такі заходи: спільна молитва, практичні поради щодо проведення заходів Декади на парафії, навчання про поставу місіонера (джерела, духовність, роль в Церкві, особистий приклад), тренінг про роботу в команді, навчання про те, як говорити свідчення, як проводити малу групу ділення, молитовне читання Слова Божого (Lectio Divina), спілкування.

Вишкіл проведуть: о. д-р Олег Кіндій, викладач УКУ, член Ради з питань Євангелізації при Главі УГКЦ, Олеся Колос, секретар Ради з питань Євангелізації при Главі УГКЦ, о. Теодор Пилявський ЧСВВ, координатор Школи євангелізації св. Ап. Андрія, та інші. Участь у вишколі безкоштовна.

«Стати Місіонером декади – це нагода для духовного зростання активних мирян  та їх формування для служіння та праці на парафії і поза нею. В майбутньому ці особи зможуть провадити молитовні та біблійні групи», - переконаний владика Йосафат.

Вишкіл відбудеться 13 травня 2017 року в Патріаршому домі (кімната 031)  у Львові (вул. Хуторівка, 35б) з 10.00 год. до 17.00 год.

Рекомендаційний лист для участі у вишколі потрібно надсилати на електронну скриньку: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 5 травня 2017 року. Деталі за телефоном (067) 296 2444.


Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ

Додаток:

Рекомендаційний лист

(лист – взірець)

Владиці Йосафату (Мощичу),
голові Ради з питань Євангелізації при Главі УГКЦ

 

Я, ім’я, прізвище  пароха чи духівника спільноти, рекомендую наступних осіб – ім’я, прізвище  – для участі у вишколі Місіонерів декади місійності, що буде відбуватися у суботу 13 травня, 2017 р.Б. у Патріаршому домі за адресою: м.Львів, вул. Хуторівка, 35.

Викрадені в Сирії двоє єпископів все ще живіНадійшли хороші новини про двох єпископів з міста Алеппо в Сирії, які були викрадені в 2013 році. У виданні Christian Today привели звіт з асирійського міжнародного інформаційного агентства, де стверджують, що два єпископа все ще живі
,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на СNN.

22 квітня 2013 року було викрадено сирійського православного єпископа Юхан Ібрагім і грецького православного єпископа Алеппо Булоз Язиги.

Сирійський православний єпископ Бейрут Даніель Коурі в своїй промові про чотирирічне зникнення єпископів заявив, що, наскільки він знає, «два єпископи все ще живі, і ті, хто вважають інакше, повинні надати докази».

Два єпископа були викрадені в ході бойових дій під час триваючої сирійської війни. За оцінками, число жертв конфлікту, що мали місце з 2011 року, досягло 470 000 чоловік.

Як повідомляється, єпископи Ібрагім і Язиги повернулися з гуманітарної місії в Туреччині, коли їх викрали, погрожуючи зброєю.

Коурі і інші закликали урядовців і владу допомогти у пошуках зниклих без звістки єпископів.

У своїй обнадійливій промові про двох викрадених єпископів Коурі також засудив «релігійні та етнічні чистки в Сирії, Іраку та Єгипті».

В Італії відкрито прихід УПЦ МПЗ благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія та за погодженням з керуючим парафіями РПЦ в Італії єпископом Богородським Антонієм, в італійському місті Піза почала діяти українська православна парафія, яка була створена зусиллями Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви.

Перша Літургія відбулася 9 квітня 2017 року на свято Входу Господнього в Єрусалим у приміщенні храму Сан Маттео, який був наданий місцевою католицькою єпархією. В богослужінні взяли участь близько 30 вірних з різних куточків України. Богослужіння звершив клірик Київської єпархії священик Ярослав Стрілець, якому допомагав співробітник ВЗЦЗ УПЦ В. В. Горзов.

16 квітня, в день Світлого Христового Воскресіння, відбулося перше пасхальне богослужіння, під час якого молилися вже близько 50 парафіян. Після богослужіння священик привітав вірян зі святом Світлого Христового Воскресіння, освятив паски, а також мав спілкування з нашими співвітчизниками, які висловлювали радість та вдячність як за організацію общини, так і за можливість зустріти свято Світлого Христового Воскресіння у молитві та участі в Таїнствах Церкви.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на vzcz.church.ua.

 

У Києві відбувся Міжнародний форум «Україна: як просуватись до миру під час війни?»У середу, 26 квітня, відбувся Міжнародний форум «Україна: як просуватись до миру під час війни?», організаторами якого були Комісія Української Греко-Католицької Церкви «Справедливість і мир» спільно з Українською соціальною академією.

Захід відбувся  у рамках діяльності Робочої групи «Justice, Peace & Democracy» Комісії УГКЦ «Справедливість і мир», метою діяльності якої є проаналізувати сучасні суспільні виклики для українського суспільства, які стоять на шляху побудови національного діалогу, і сформувати практичні рекомендації – стратегію розбудови миру і справедливого суспільства в Україні. 

 Запропонована тема «Україна: як просуватись до миру під час війни?» не проста, але дуже важлива для України і потребує відповіді, з чим учасники форуму погодилися. Зокрема,  спікери застановилися над двома актуальними зрізами: роль і місія Церкви в розбудові миру – світовий досвід, а також миробудування в українських реаліях.  

Професор Університету Софія (Флоренція) Альберто Ло Престі висвітлив декілька підходів до розуміння миру та війни. Спікер наголосив, що відома теза «хочеш миру – готуйся до війни» є неправильною, оскільки це породжує агресивну війну,що є аморальним. На противагу професор запропонував новий девіз для сучасного суспільства: «Хочеш миру – готуйся до миру!», адже з війною втрачається все, а з миром з’являються нові можливості.

Тимчасово повірений у справах Ватикану в Україні Монсеньйор Йосеф Ґрек  говорив про роль церкви у вирішенні соціальних і політичних проблем та побудові миру. В цьому контексті спікер зазначив, що цінність миру полягає в активній добродіяльності. Але, щоб встановити справжній мир, потрібно щоб люди об’єдналися і відчували свою причетність до активного громадянського життя. Свій виступ Монсеньйор зосередив на посланні Папи Франциска до святкування 50-го всесвітнього дня миру, де наголосив на фразі: "Мир є єдино вірним напрямком людського прогресу». Однак, спікер зауважив, що сьогодні мир – далека мрія для мільйонів людей, адже в людське життя ввійшли тероризм і страждання. Отож Монсеньйор окреслив необхідні умови для досягнення миру: цілісний захист людської гідності, тотальне ненасилля, культура і практика прощення. Як наслідок, це призведе до глибокого зцілення ран, які були завдані. Також потрібно розвивати освіту в тих регіонах, де є бідність і насильство, чим Церква активно займається.  Спікер завершив свій виступ думкою, що Церква відіграє Свою важливу роль у процесі розбудови миру, але в цьому вона не може замінити державу.

Модератором першої сесії був Надзвичайний і Повноважний посол України Олександр Цвєтков, який наголосив на важливості даної події і тем, які дискутуються на форумі, зазначивши, що поле для праці є дуже широке і багато чекають відповіді на головне питання, яке є темою форуму. Також під час першої сесії також було презентовано ініціативу УГКЦ та її роль у розбудові миру в Україні. В цьому контексті координатор проектів Комісії УГКЦ «Справедливість і Мир» Петро Дарморіс розповів про діяльність Робочої Групи «Justice, Peace & Democracy», завданням якої є напрацювати дорожню карту для України в розбудові миру.

Модератор панельної дискусії «Проблеми миробудування: у пошуках рішень для кейсу України» Володимир Хандогій – Надзвичайний і Повноважний посол України, Президент Української асоціації зовнішньої політики на початку дискусії задав певний тон дискусії питанням: чи в контексті «гібридної війни» ми можемо говорити про «гібридний мир»?

Співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Олексій Мельник зазначив, що сьогодні недостатньо досліджено роль церкви у миробудівничому процесі, тому форум став знаковою подією й для нього особисто. Підтримуючи одну із основних тем форуму- важливість суспільного діалогу у побудові миру – спікер наголосив, що найголовнішим завданням є мобілізувати суспільство, а вже потім слід шукати можливостей для діалогу із воюючою стороною. На думку п. Мельника, слід вирішити внутрішні непорозуміння в першу чергу, що є запорукою просування до миру.

В свою чергу, Віктор Набруско – секретар Національної спілки журналістів України – закцентував свою доповідь на важливості інформаційної безпеки, адже інформаційна загроза є передумовою національної загрози. Саме тому є такою болючою поразка журналістів на Сході України, бо пожинаємо плоди «зомбованого ящика». Пан Набруско  наголосив, що сьогодні реальна боротьба – це боротьба за уми людей, за свідомість. Тому головною місією для журналістів зараз є надати зрозумілий месидж про те, що відбувається.

Член наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, учасник Несторівської групи Євген Глібовицький познайомив публіку з діяльністю та специфікою Несторівської групи, зазначивши, що вона має особливе ставлення до церкви та релігії. Навів вже знайомий факт про те, що церква в Україні має рекордний рівень інституційної довіри суспільства і є автором, або ж ключовим гравцем у просуванні суспільних змін в українських реаліях. І це унікальний феномен. Спікер також зазначив, що поки немає цілісного бачення розвитку конфлікту і тому немає чіткого бачення як діяти. Але переконаний, що ми однозначно потребуємо інститутів, яким можна довіряти, з метою підвищення безпеки.

Форум став плідним комунікативним майданчиком, на якому дискутували вітчизняні і зарубіжні експерти і своїми пропозиціями зробили внесок до дорожньої карти України щодо досягнення миру.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну Службу Комісії УГКЦ “Справедливість і мир”

Патріарх Філарет нагородив Міністра освіти орденом

26 квітня 2017 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся у своїй резиденції з Міністром освіти і науки України Лілією Гриневич
,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на cerkva.info.

На зустрічі також були присутні митрополит Переяслав-Хмельницький і Бориспільський Епіфаній, ректор Київської православної богословської академії, перший проректор КПБА прот. Олександр Трофимлюк та заступник голови Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України Юрій Решетніков.

Після вітань Святійший Владика подякував пані Лілії за сприяння в процесі входження богословської освіти в освітню систему України та нагородив Міністра орденом святого Архистратига Михаїла за заслуги у розвитку і утвердженні духовної освіти. Юрія Решетнікова також було нагороджено високою церковною відзнакою. Лілія Гриневич подякувала Його Святості за нагороду та, в свою чергу, високо оцінила Київську православну богословську академію, вказавши, що це вищий духовний навчальний заклад, який в повній мірі використав усі можливості нового закону про вищу освіту і щодо ліцензування, і стосовно акредитації. Далі пані Міністр поінформувала Патріарха про хід роботи комісії з державного визнання документів про вищу духовну освіту.

 Впродовж зустрічі сторони також торкнулися широкого кола питань, зокрема, сучасної ситуації та проблем у навчальних закладах, викладання християнської етики, шляху та місця богословської науки та діалогу між світськими і духовними науковими колами.

Наприкінці зустрічі Святійший Владика подякував гостям і подарував нові друковані видання Київської Патріархії та писанки.

У Львові вшанували жертв чорнобильської катастрофи (ВІДЕО)
26 квітня, у Львові на площі біля знаку «Героям і жертвам Чорнобиля» відбулися пам’ятні заходи до 31-ї річниці аварії на ЧАЕС.

Поминальні заходи розпочалися із покладання лампадок й квітів від керівників місцевої влади та представників громадськості. Священнослужителі різних конфесій відслужили молебень за жертвами аварії, Від римокатолицької церкви був присутній о. Роман Стадник військовий капелан в Івано – Франківській області і отець Томаш Міло, вікарій парафії Св. Йоана Павла ІІ у Львові.
«31 рік – це більше ніж третина людського життя. Щороку ми втрачаємо людей, яких зачепила Чорнобильська біда. Минуло багато часу, але ми повинні пам’ятати про героїзм і про подвиг ліквідаторів. Такими заходами ми нагадуємо всім, що Україна має таку трагедію, її наслідки відчутні й досі. Я розумію, що у серцях людей є біль через брак уваги від держави. Бо це коштувало багатьом здоров’я і життя. Ми намагаємося вести діалог із всіма організаціями, які представляють чорнобильців, і допомагаємо тими ресурсами, якими володіємо», – розповів у вступному слові голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

У Львові вшанували жертв чорнобильської катастрофи (ВІДЕО) 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на .rkc.lviv.ua та zik.ua

 

Поблизу Тернополя скоєно акт вандалізму на могилі жертвам Голокосту
На околиці села Петриків, що поблизу Тернополя, вранці скоєно акт вандалізму на могилі жертвам Голокосту,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Укрінформ.

«Про ганебний вчинок нам повідомили години зо дві тому. Я звернувся до правоохоронців, у СБУ, повідомив про це консула Ізраїлю в Україні Геннадія Поліщука, керівництво Всеукраїнської єврейської організації. Зараз збираємо громаду і будемо очищати пам’ятник від нечистот», - сказав Банзерук.

За його словами, за останніх десять років такі акти вандалізму на могилі жертвам Голокосту було вчинено шість разів. Зловмисників так і не затримано.

Кореспондент Укрінформу, який побував на місці наруги, побачив облиті маслянистою рідиною пам’ятник та вінки біля нього, розбиту посудину, в якій, ймовірно, й була невідома речовина.

Пам’ятний знак жертвам Голокосту розташований у Петрикові Тернопільського району. У цих околицях під час Другої світової війни тривали масові розстріли євреїв з місцевого гетто, яке, за даними Наукового центру іудаїки і єврейського мистецтва ім.Ф.Петрякової, вважалося найбільшим у Галичині єврейським гетто. На місці, де загинули понад 5 тис. євреїв, у 1990-х встановлено меморіальний знак із надписом: «В пам’ять пресвятих мучеників-євреїв, жорстоко знищених нацистськими вбивцями і тут похованих».

 

Патріарх Варфоломій у Єгипті:
Захист свободи і гідності людини є важливим внеском релігійних громад у зміцнення миру, сказав Вселенський Патріарх Варфоломій I під час виступу на Міжнародній конференції з питань миру, що відбулася в університеті Аль-Азхар  (Єгипет) 27-28 квітня
,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Risu.

 «Протягом останніх двох десятиліть, людство переживає безперервні теракти, які є причиною смерті і болю тисяч людей, і які стають найбільшою загрозою і джерелом страху для сучасних суспільств , – наголосив Патріарх. –  З тих пір, релігії часто підозрюють або відкрито звинувачують в розпалюванні тероризму і насильства».

Релігія є важливим фактором у мирному процесі, наголосив  Варфоломій. «Релігія може, звичайно, розділити, викликаючи нетерпимість і насильство. Але це швидше виняток і помилка, а не її сутність, яка полягає у захисті людської гідності».

Міжрелігійний діалог визнає відмінності релігійних традицій і сприяє мирному співіснуванню і співпраці між людьми і культурами,  – продовжив доповідь Варфоломій I . «Міжрелігійний діалог не означає заперечувати чиюсь віру, а радше, змінити чиєсь ставлення до інших». Про це інформує офіційний сайт Всесвітньої Ради Церков.

У здоровому тілі здоровий дух - спортивний флешмоб священиків та мирян (ВІДЕО)
Здорова людина – спортивна людина. Це істина, яку, мабуть, зайве доводити, та не зайве – пригадувати. З такою метою і стартував оригінальний спортивний флешмоб з ініціативи отця Івана Данчевського, УГКЦ,-повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на dyvensvit.

Отець розмістив відео свого тренування із такими словами:

Прийшла весна, багато молоді і не тільки вирушають на пікніки, а як же спорт:). Я б хотів заохотити всіх нас дбати за фізичне здоров’я, тому пропоную флешмоб, де отці на власному прикладі продемонструють, як вони займаються спортом, може бути фото, а може бути відео. Естафету потрібно передати двом священикам і мирянину, або одному священику і двом мирянам. Я передаю естафету отцю О. Олег Кобель та отцю Volodymyr Pendzey та Міша Хома! ” В здоровому тілі – здоровий дух!”
На спортивний  виклик одразу ж відреагував о. Олег Кобель, керівник відділу Душпастирства спорту УГКЦ.

Прийняв естафету від о. Івана Данчевського. Передаю двом священикам і мирянину. Ціль флеш-мобу – популяризація спорту. Ті, хто отримав виклик, роблять своє відео і передають двом священикам і мирянину або навпаки. Вид спорту значення не має. Тримайте, о. Микола Бурядник, о. Ярослав Турик і п. Богдан Чорнобай.

Зауважмо, що подібні естафети та флешмоби є чудовою нагодою для відкритого діалогу не тільки між релігійними та світськими колами, але, насамперед, вдалою спробою проявити соціально активну роль священиків, які готові бути активними, сучасними і, всупереч усіляким стереотипам, іти в ногу з часом.

Зауважмо, що подібні естафети та флешмоби є чудовою нагодою для відкритого діалогу не тільки між релігійними та світськими колами, але, насамперед, вдалою спробою проявити соціально активну роль священиків, які готові бути активними, сучасними і, всупереч усіляким стереотипам, іти в ногу з часом. 

 

У храмах УГКЦ буде відслужено заупокійні богослужіння для вшанування жертв акції «Вісла»
У храмах УГКЦ буде відслужено заупокійні богослужіння для вшанування жертв акції «Вісла»

Єпископи УГКЦ для належного вшанування жертв акції «Вісла» 1947 року закликають усіх священнослужителів у неділю, 30 квітня 2017 року, відслужити заупокійні богослужіння на спомин про жертв цього насильства,-  повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.

Про це було вирішено під час Сімдесят п’ятої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ, яка відбулася 26-27 квітня 2017 року у Львові.

Крім того, згідно з постановою Синоду, у всіх катедральних соборах нашої Церкви для вшанування жертв цього насильства буде встановлено пам’ятні дошки.

У ці дні Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, звернеться до всіх вірних і людей доброї волі зі своїм пастирським листом щодо цієї сумної дати українського народу.

 

Секретаріат Синоду Єпископів
Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ

 

У Львові проходить зустріч «Салезіянські школи Європи»
27-29 квітня в Брюховичах, що біля Львова у «Домі Пілігрима благословенного Якоба Стрепи» відбувається зустріч «Салезіянські школи Європи», на якій присутні отці Салезіяни та сестри Салезіянки, представники салезіянських шкіл Європи: Албанія, Велика Британія, Іспанія, Італія, Польща, Португалія, Словенія, Словакія.

Учасники зустрічі діляться досвідом щодо функціонування салезіянських шкіл в своїх країнах, про виклики та завдання, які сьогодні стоять перед школами, а також який вплив на дітей та молодь має салезіянська система виховання, заснована педагогом та другом молоді св. Іоанном Боско. В Україні працюють три салезіянські школи: дві у Львові - Гімназія Бл. Климентія Шептицького та Молодіжний навчальний центр ім. Святого Івана Боско, і одна в Одесі – НВК Нарнія.

На зустрічі присутні також делегати з України: о. Петро Майба, куратор напрямку католицького шкільництва Комісії освіти і виховання УГКЦ; о. Міхал Воцяль, директор НВК Нарнія, та с. Анна Заінчковська, вчитель в НВК Нарнія. Крім того учасники зустрічі мали нагоди познайомитись з культурою та традиціями України.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на КМЦ.

Папа до коптського Патріарха: спасибі за конструктивний апостольський дух
Ми більше не повинні думати, що кожен з нас може йти своєю дорогою, підкреслив Папа 28 квітня 2017 року, зустрічаючись в Каїрі з Патріархом Коптської Православної Церкви Тавадросом II. Він з радістю помітив, що на сьогоднішньому етапі між двома Церквами "існує не тільки екуменізм жестів, слів і зобов'язань, а й" реальне спілкування ", яке розвивається щодня в живих стосунках з Господом Ісусом, корениться в вірі, яку ми сповідуємо, і по- справжньому грунтується на хрещенні ".

Цей шлях, як зауважив Святіший Отець, як і саме життя, не завжди легкий і простий, але ми на ньому не самотні, нас супроводжує Бог разом з великим військом святих і мучеників. На ньому ми покликані свідчити про Христа, нести нашу віру в світ, живучи нею, говорити спільною мовою любові. "Поглиблення прогресу нашого екуменічного шляху також підтримується, таємничим і повністю актуальним чином, справжнім екуменізмом крові", - сказав Папа, посилаючись на численних мучеників єгипетської землі, з перших століть християнства до сьогоднішніх жертв екстремізму.

Папа Франциск подякував Патріарху Тавадросу II за його "конструктивний апостольський дух", з яким він підходить до єгипетських католиків, а також до роботи Міжнародної спільної комісії з теологічному діалогу між Католицькою Церквою і Східними Православними Церквами.

"Ваша Святосте, дорогий Брат, нехай же Господь дасть нам сьогодні йти разом, як паломники спілкування і посланці миру", - побажав, завершуючи свою промову Папа Франциск.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Папа Франциск зустрівся з представниками державної влади Єгипту
Наступним етапом першого дня Апостольських відвідин Єгипту була зустріч з представниками державної влади Єгипту. Крім Президента Аль-Сісі були присутні члени уряду та парламенту, представники різних інституцій та громадянського суспільства країни, як також Дипломатичний Корпус. Понад 800 учасників зустрічі зібрались у конференц-залі готелю Аль-Масах, яким безпосередньо управляє Міністерство Оборони.

Виступаючи після Президента Єгипту, Папа Франциск розпочав свою промову традиційним привітанням: Al Salamò Alaikum! Мир тобі!Висловивши вдячність за запрошення, Святіший Отець пригадав візит до Ватикану Його Святості Тевадроса ІІ, Глави Коптської Православної Церкви, що відбувся 2014 року, та минулорічний візит Ахмеда Аль-Таїба, Великого Імама університету Аль-Азгар.

«Я радий, що перебуваю в Єгипті, на землі дуже давньої та благородної цивілізації, залишками якої ще можна милуватися й сьогодні, і які в своїй величі, здається, ставлять виклик століттям, – мовивГлава Католицької Церкви. – Ця земля дуже багато означає для історії людства й Передання Церкви, не лише задля свого гідного подиву історичного минулого – фараонів, коптів і мусульман – а й тому, що численні Патріархи або жили, а паломничали Єгиптом. Про нього багато разів згадано у Священному Писанні. На цій землі говорив Бога, «об’явив Своє ім'я Мойсеєві,» і на горі Синай Він ввірив Своєму народові та людству Божі Заповіді. На єгипетської землі знайшла притулок і гостинність Пресвята Родина: Ісус, Марія і Йосиф».

Далі Папа вказав, що гостинність, виявлена понад дві тисячі років тому, залишилась в колективній пам'яті людства і далі є джерелом рясного благословення. «Таким чином, – наголосив Папа Франциск, – Єгипет є землею, яку, в певному сенсі, всі ми сприймаємо як свою власну!» Папа також пригадав і те, що єгиптяни називають свою землю “Mish um alDugna!”«Єгипет є Матір’ю Всесвіту!» Також і сьогодні тут знаходять притулок мільйони біженців з різних країн, серед яких Судан, Еритрея, Сирія та Ірак, яких з гідним похвали зусиллям старається інтегрувати єгипетське суспільство.

Святіший Отець згадав також і про те, що завдяки своєму географічному розташуванню Єгипет відіграє незамінну роль на Близькому Сході та в контексті країн, які шукають вирішення невідкладних та складних проблем, щоб уникнути можливості ще більшого насильства.

Така доля і завдання Єгипту становлять також і причину, задля якої народ домагається такої країни, де не бракуватиме хліба, свободи й соціальної справедливості. На думку Папи, ця мета стане реальністю, якщо всі разом будуть мати волю перетворити слова в діла, цінні прагнення – в зобов’язання, написані закони – в закони, що застосовуються.

Таким чином, Єгипет має унікальне завдання: посилити та зміцнити мир в регіоні, хоч саме його земля постраждала від сліпого насильства, яке викликало несправедливе страждання багатьох сімей, – деякі з яких тут присутні, – що оплакують своїх синів і дочок.

Святіший Отець окремо згадав тих, що останніми роками віддали життя, щоб захистити свою батьківщину: це молоді люди, члени збройних сил і поліції, коптські громадяни та всі невідомі, полеглі з причини різних терористичних дій. Папа згадав теж і про вбивства й погрози, які привели до втечі християн з північного Синаю, про людей, які постраждали від нападів на коптські храми, висловлюючи їхнім родинам та всьому єгипетському народові глибокі співчуття й запевнення у молитвах за швидке одужання поранених.
Далі Папа Франциск звернувся до Президента Єгипту та всіх присутніх із закликом активізувати свої зусилля, аби здійснити численні проекти та ініціативи, спрямовані на захист миру в Єгипті та в регіоні, щоб досягнути  бажаного розвитку, добробуту та миру, яких прагне і заслуговує народ. «Розвиток, добробут і мир є невід'ємними благами, гідними будь-якої жертви,  – наголосив Глава Католицької Церкви, вказуючи на шляхи, які ведуть до цієї мети, не забуваючи, що дійсний розвиток вимірюється дбанням про людину, яка є центром усього розвитку.
В умовах складної ситуації в світі, яку Папа Франциск називає  «поетапною світовою війною»,  необхідно пам’ятати, що неможливо будувати цивілізацію, не відкидаючи при цьому будь-яку ідеологію зла, насильства та екстремізму, що маніпулюють та зневажають Святе Боже Ім’я. «Всі ми зобов’язані навчити молоді покоління, що Бог, Творець неба й землі, не потребує захисту від людей, навпаки, це Він захищає людей. Він ніколи не хоче смерті Своїх дітей, але їхнього життя і щастя. Він не може вимагати або виправдати насильство, що більше, його не сприймає і відкидає. Істинний Бог закликає до безумовної любові, безкорисливого прощення, до милосердя, до  абсолютної пошани кожного життя, до братства між Його дітьми, віруючими й невіруючими, – сказав Святіший Отець, наголошуючи, що історія не прощає тим, хто проповідує справедливість, а чинить несправедливість; не прощає тим, хто говорить про рівність і відкидає людей, відмінних від себе. Ми повинні викорчувати смертоносні ідеї та ідеологію екстремізму, підтверджуючи несумісність між істинною вірою і насильством, між Богом і вбивством людей.

Далі Папа Франциск наголосив: «Історія, навпаки, віддає честь будівничими миру, які мужньо та без насильства борються за кращий світ: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться» (Мт 5, 9). Єгипет, який в дні старозавітнього Йосифа врятував інші народи від голоду, сьогодні покликаний спасти цей дорогий регіон від голоду любові й братерства; покликаний засудити і подолати кожне насильство і весь тероризм; покликаний дарувати зерно миру всім серцям, які відчувають голод мирного співіснування, гідної праці, людської освіти. Єгипет, який одночасно будує мир і поборює тероризм,  покликаний показати, що «Віра є для Бога, Батьківщина – для всіх », як говорить девіз Революції 23 липня 1952 року... Необхідна особлива ​​роль Єгипту, щоб ствердити, що цей регіон, колиска трьох великих релігій, може, що більше, мусить прокинутися після довгої ночі страждання, щоб наново випромінювати найвищі цінності справедливості й братерства, що становлять міцну основу та обов’язковий шлях, що веде до миру».

На закінчення Глава Католицької згадав 7о-річчя встановлення дипломатичних стосунків між Святим Престолом і Арабською Республікою Єгипет, однією з перших арабських країн, що встановили  такі дипломатичні стосунки.

 «Мир є даром Божим, але також і людською працею. Це добро, яке необхідно будувати і захищати... Мир цій улюбленій країні! Мир усьому цьому регіонові!.. Мир усім людям доброї волі! – сказав він, вітаючи всіх єгиптян, символічно представлених під час цієї зустрічі, а також усіх християн Єгипту, призиваючи Боже благословення на всіх дітей Єгипту та завершуючи словами: «Shukran wa Tahiaì Misr! Дякую і нехай живе Єгипет!»

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Понтифік: світ неможливий без належного виховання молоді
«Щоби запобігати конфліктам і будувати мир, фундаментальним є докладати зусилля для викорінення ситуацій нужди та визискування, в яких найлегше прищеплюється екстремізм, та заблокувати потоки грошей і зброї до тих, які розпалюють насильство», – наголосив Папа Франциск, виступаючи у п’ятницю, 28 квітня 2017 р., під час Міжнародної Конференції на тему миру в Каїрському мусульманському університеті Аль-Азгар.

Цей навчальний заклад, який 1983 року відсвяткував своє тисячоріччя, започаткувався із школи при мечеті Аль-Азгар, спорудженої після завоювання Єгипту Фатімідським халіфатом. Спочатку тут викладалися релігійні та юридичні дисципліни. Далі цей осередок став хранителем вчення сунітського ісламу. В шістдесятих роках минулого століття він набув рис сучасного університету, додавши навчальні програми з інших дисциплін, як от медицина, педагогіка, філологія, економіка. З того часу можливість навчатися в ньому отримали також і жінки. Сьогодні тут здобувають освіту 300 тисяч студентів з усіх мусульманських країн.

На запрошення ректора цього університету 27-28 квітня тут зібралися релігійні та політичні провідники, представники поміркованих течій ісламу та різних християнських Церков, щоб наголосити на тому, що єдиним шляхом у майбутнє є діалог. І саме перед учасниками цієї конференції Глава Католицької Церкви виголосив свою першу промову в рамках 18-ї Апостольської подорожі, зазначаючи, що хоче поділитися деякими думками, «почерпнутими із славної історії цієї землі, яка протягом історії явилася світові, як земля цивілізації та земля завітів».

Перед Папою промовляв шейх Ахмед Аль-Таїб, який на початку промови запросив присутніх вшанувати хвилиною мовчання жертви тероризму.

Святіший Отець, насамперед, звернув увагу на те, що з найдавніших часів культура, що зродилася на берегах Нілу, була синонімом цивілізованості, адже «шукання знання та цінування освіти» виявилися «плідними рішеннями на користь поступу, обраними давніми мешканцями цієї землі» та є «необхідними рішеннями для майбутнього» миру, який «неможливий без належного виховання молодих поколінь».

«Виховання, у дійсності, стає життєвою мудрістю, коли є здатним видобути з людини, в контакті з Тим, Який її перевищує та з тим, що її оточує, щонайкраще з себе, формуючи ідентичність, не зосереджену на собі самих. Мудрість шукає іншого, долаючи спокусу закам’янілості й замкненості», – сказав Папа, додаючи, що вона ставить у центрі «гідність людини, цінну в очах Бога, та етику, гідну людини».

У цьому контексті Глава Католицької Церкви наголосив на важливості того, щоб «спільно прямувати вперед» у сфері діалогу, усвідомивши, що «майбутнє всіх залежить від зустрічі між релігіями та культурами». І в цьому можуть допомогти «три фундаментальні орієнтири», якими є «обов’язок ідентичності, мужність інакшості та щирість намірів».

«Обов’язок ідентичності, тому що неможливо будувати справжній діалог на двозначності або жертвуючи добром для того, щоб сподобатися іншому; мужність інакшості, аби на того, який є відмінним від мене з огляду на культуру чи релігію, не дивитися, як на ворога, не ставитися як до неприятеля, але приймати, як товариша в дорозі, зі щирим переконанням, що добро кожного полягає в добрі всіх; щирість намірів, оскільки діалог, як автентичне вираження людяного, не є стратегією для досягнення інших цілей, але дорогою істини, що заслуговує, аби на неї терпеливо ступили, щоб перетворити суперництво у співпрацю», – сказав Папа, додаючи:

«Виховувати до шанобливої відкритості та щирого діалогу з іншим, визнаючи його фундаментальні права і свободи, особливо, релігійну, становить найкращий шлях для спільного будування майбутнього, для того, щоб ставати будівничими цивілізації».

Далі Святіший Отець перейшов до іншого аспекту своїх роздумів: Єгипет, як земля різних союзів, де зустрічалися різні віри й культури, усвідомлюючи важливість того, щоб заключати союзи задля спільного добра. Відправною точкою він обрав «Гору Завіту», тобто, гору Синай, яка, за його словами, пригадує, що «справжній союз на землі не може не рахуватися з Небом, що людство не може намірятися зустрічатися в мирі, виключивши Бога зі свого горизонту», як також «не може зійти на гору, аби привласнити Бога собі».

Як зауважив Глава Католицької Церкви, це дуже актуальне послання у парадоксальному контексті, в якому, з одного боку, існує тенденція витіснити релігію у приватну сферу, але з іншого – релігійна сфера змішується із політичною. Через це існує загроза того, що «релігія буде поглинута управлінням дочасними справами та спокушувана ілюзіями світської влади». З іншого боку, у світі, який «глобалізував чимало корисних технічних засобів, але разом з цим – байдужість і халатність», відчувається «ностальгія за великими питаннями про сенс». І саме тому «релігія є не проблемою, але частиною вирішення».

Звертаючи знову свій погляд до гори Синай, Папа підкреслив, що всередині Заповідей, проголошених на ній, звучить: «Не убий». «Бог, Який любить життя, – наголосив він, – не перестає любити людину і тому закликає її протистояти дорозі насильства, що є фундаментальною передумовою будь-якого союзу на землі. І до здійснення цього наказу покликані, насамперед, а сьогодні по-особливому, саме релігії, бо в той час, як стоїмо перед невідкладною потребою Абсолюту, невід’ємним є виключити будь-яку абсолютизацію, що виправдовуватиме прояви насильства. Насильство, у дійсності, є запереченням будь-якої автентичної релігійності».

За словами Єпископа Риму, релігійні провідники покликані викривати насильство, яке одягає маску «священного», викривати насильство проти гідності та прав людини, вказувати на те, що «спроби виправдати будь-яку форму насильства в ім’я релігії» є «ідолопоклонницьким фальшуванням Бога», ім’я Якого є «Святий», «Бог миру».

«Віра, яка не народжується зі щирого серця та з автентичної любові до Милосердного Бога – це форма конвенційної чи суспільної приналежності, яка не визволяє людину, але розчавлює її. Скажімо разом: наскільки зростається у вірі в Бога, настільки зростається в любові до ближнього», – наголосив Папа Франциск, додаючи: «Але релігія покликана не лише викривати зло; вона містить в собі покликання поширювати мир, сьогодні, мабуть, більше ніж будь-коли. Не вдаючись до услужливого синкретизму, нашим завданням є молитися одні за одних, випрошуючи в Бога дару миру, зустрічатися, діалогувати й поширювати згоду в дусі співпраці та дружби».

Як зауважив Святіший Отець, сьогодні потрібні «будівничі миру, а не провокатори конфліктів», «проповідники примирення, а не оповісники знищення». У світі, в якому бачимо, з одного боку, віддаленість від реальних потреб людей, а з іншого – народження демагогічних популізмів, для запобігання конфліктам і будування миру необхідно «викорінювати бідність і визискування», що є плідним тереном для екстремізму, та «заблокувати потоки грошей і зброї до тих, які розпалюють насильство».

«Лише вчинивши прозорими каламутні маневри, які живлять злоякісну пухлину війни, можна запобігати її дійсним причинам. І до цього невідкладного й серйозного завдання зобов’язані провідники народів, інституцій та відповідальні за інформацію, що, як і ми, відповідальні за цивілізацію і також покликані Богом, історією та майбутнім, започатковувати, кожен у своїй сфері, процеси миру, не занедбуючи встановлювати стійкі основи для союзів між народами і державами».

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Папа Франциск прибув в КаїрКоло 14:00 місцевого часу літак з Папою Франциском на борту приземлився в міжнародному аеропорту Каїру, де його зустрічали представники влади та місцевої ієрархії. Оскільки офіційна церемонія привітання запланована в президентському палаці, Святіший Отець відразу від’їхав до передмістя Каїру Геліополіса, де розташована резиденція Глави Держави.

В президентському палаці відбудеться церемонія привітання з виконанням державних гімнів та військовими почестями. Папа здійснить візит ввічливості до Глави Держави, який включатиме приватну розмову та обмін подарунками.

Звідти Глава Католицької Церкви від’їхав до осідку університету Аль-Азгар, де здійснить візит ввічливості до Великого Імама та виступить перед учасниками міжнародної міжрелігійної конференції про мир.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Святий Престол допоможе в реабілітації сирійських дітейСвятий Престол допоможе сирійським дітям в психологічній реабілітації. 26 квітня 2017 року в ватиканській педіатричній клініці "Bambino Gesu" (від Дитятка Ісуса) був представлений проект допомоги дітям з пост-травматичним розладом, викликаним перебуванням в епіцентрі військових дій,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

У презентації ініціативи взяв участь секретар з міжнародних відносин Святого Престолу з державами архієпископ Пол Річард Галлахер. Він назвав моральним обов'язком допомогу сирійським дітям і молоді. Дипломат поділився власним свідченням і розповів, що його мати протягом всього життя страждала від жахливих спогадів про бомбардування гітлерівськими військами Ліверпуля, де жила його сім'я під час Другої світової війни.

Проект допомоги сирійським дітям розраховано на три роки. Його мета - допомогти маленьким жертвам війни подолати наслідки стресу на емоційному, когнітивному, психопаталічних і поведінкових рівнях. Ватиканські лікарі також будуть ділитися досвідом і компетенціями з своїми сирійськими колегами.

Планується, що вже в червні делегація лікарів з католицької клініки, на чолі з її директором Маріелай Енай, відправляться в Бейрут і Дамаск, щоб на місці визначитися з пріоритетами в реалізації проекту.

Згідно зі статистичними даними, двоє з трьох сирійських дітей втратили під час війни когось зі своїх близьких, які стали жертвами бомбардувань свого будинку або отримали поранення. Багато підлітків вживають наркотики, щоб боротися зі стресом, зросла кількість випадків домашнього насильства, зростає рівень агресивності серед молоді, багато дітей мають проблеми зі сном і інші симптоми пост-травматичного розбрату.

В Івано-Франківську відбувся перший з'їзд архієпархіальних дяківУ вівторок, 25 квітня, в Івано-Франківську відбувся перший з'їзд архієпархіальних дяків. Організаторами зустрічі виступив Дяківсько-регентський інститут ІФБУ, Літургійна комісія Івано-Франківської Архієпархії та відповідальний за церковний спів прот. Тарас Огар.

Розпочався з’їзд Молебнем до Пресвятої Богородиці, який очолив Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Кир Володимир Війтишин. Спільно з Владикою молились: Ректор ІФДС прот. Олесь Будзяк, митр. прот. Борис Гобир, прот.Тарас Огар та прот. Зеновій Слоїк.

Звертаючись, після молитви, до присутніх дяків і регентів, Митрополит Володимир подякував їм за їхнє служіння, яке часто забирає дуже багато сил. «Наше спільне служіння є дуже відповідальним, адже ми покликанні до служіння Святій Церкві», – наголосив Владика. За його словами, дяк чи регент, який працює у Божому храмі, повинен бути добре підготовлений, саме до цього й покликані такі зустрічі.

«Пам’ятайте, що співати у Божій святині – дуже поважна справа, однак вона вимагає вагомих знань та підготовки. Мусимо старатися, щоб мати та плекати одностайність у нашому служіння в храмах нашої Архієпархії», – сказав на закінчення Митрополит. Також Архієрей представив відповідального за церковний спів у нашій Архієпархії прот. Тараса Огара.

Опісля відбувся виступ про роль і значення церковного співця, потреби вишколу і формації дяка та регента. Потім учасники з’їзду поділилися для праці в малих групах та підвели підсумки. Крім того для   присутніх був організований майстер-клас з вокалу і хорового співу, після якого кожний бажаючий міг пройти індивідуальне прослуховування. На завершення усі присутні дяки та регенти Архієпархії своїм співом допомагали отцями Івано-Франківської Духовної семінарії співслужити богослуження Вечірні.

Плодом даного з’їзду стала організація при Дяківсько-регентському інституті річних курсів підвищення кваліфікації. Усі дяки та регенти були поділені на категорії за рівнем кваліфікації та місцем служіння (об’єднано кілька деканатів  в кущі).

Форма навчання - заочна (8 зустрічей на рік, кожна з яких базуватиметься на вивченні піснеспівів - одного гласу), зустрічі будуть відбуватися 1 раз на місяць і включатимуть лекції з уставу, літургіки та літургійного співу, а також індивідуальні заняття з вокалу чи при потребі з диригування. 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на  Прес-службу Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ

В УКУ відбувся науковий семінар «Богослужіння підпільної УГКЦ» (ВІДЕО)26 квітня в Українському Католицькому університеті (Львів) відбулася науковий семінар «Богослужіння підпільної УГКЦ», який зібрав науковців, викладачів та семінаристів з різних єпархії УГКЦ. За круглим столом було обговорено молитовне життя УГКЦ у часи Її переслідувань радянською владою (1946-1989 р.р.),- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на tze.org.ua.

Тернопільсько-Зборівську архиєпархію на семінарі представив доктор літургійних наук отець-мітрат Андрій Іван Говера, який поділився особистим досвідом літургійного життя підпільної церкви, а також представив зібрані свідчення, які увійшли до його нещодавно захищеної докторської дисертації.

Власне, в основу дискусії присутні посилалися на живі свідчення, які зібрав о. Іван Говера у процесі своєї наукових пошуків. Відтак була жива дискусія.

Організатором заходу виступив доктор літургійних наук Ігор Василишин, модерувала Світлана Гуркіна.

 

 

Капелана УГКЦ о. Андрія Шалая нагородили медаллюЦими днями військових капелана УГКЦ та священика Тернопільско-Зборівської архиєпархії о. Андрія Шалая нагородили медаллю за душпастирську опіку серед ЗСУ та служіння у зоні АТО.

Вречення відбулося 19 квітня в Тернополі під час святкувань 15-ї річниці з Дня створення військової служби правопорядку ЗСУ. Цього ж дня було освячено місце, на якому місцева влада заклала капсулу під будівництво корпусу для адмінбудівлі нового штабу та заклали перший фундаментний блок.

В урочистостях взяли участь керівники Тернопільської області й міста: голова обласної державної адміністрації Степан Барна, голова обласної ради Віктор Овчарук, міський голова Тернополя Сергій Надал, а також т.в.о. начальника Тернопільського гарнізону полковник Олександр Скумбрій, командири військових частин та гості міста.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на tze.org.ua

Київ: відбулася зустріч щодо офіційного працевлаштування капеланів УГКЦ у госпіталь ДПСУСьогодні, 26 квітня 2017 року, у Центральному клінічному госпіталі Державної прикордонної служби, що в Києві, відбулася зустріч військових капеланів УГКЦ із начальником госпіталю Світланою Войтенко, полковником медичної служби, щодо офіційного працевлаштування військових капеланів УГКЦ у цьому медичному закладі.

У зустрічі взяли участь отець Любомир Яворський, заступник керівника Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, Олександр Мельник, референт Департаменту, член Громадської ради при Державній прикордонній службі України.

Також були присутні військово-медичні капелани УГКЦ отець Віталій Воєца та отець Євген Чернюк, які вже три роки поспіль на волонтерських засадах душпастирюють у медичному закладі.

Начальник госпіталю Світлана Войтенко зазначила, що надіється на подальшу співпрацю з капеланами, адже ці 3 роки діяльності військових капеланів у госпіталі були ефективними, і до цього часу є лише позитивні відгуки про їхнє служіння.

Отець Любомир подякував керівництву госпіталю за довіру і запевнив, що військові капелани готові здійснювати душпастирське служіння в госпіталі у новому форматі  – офіційного служіння на підставі трудових договорів.

Нагадуємо, що процес офіційного введення військового капеланства у силові структури України проводиться у 2 етапи. Завершення першого етапу комплектування посад військових капеланів заплановано до кінця червня.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Прес-центр Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України.

Відбулась міжнародна конференція “Голос християнського подружжя до сучасного суспільства”У середу, 26 квітня 2017 року, відбулась міжнародна конференція “Голос християнського подружжя до сучасного суспільства”, організована Інститутом родини та подружнього життя УКУ спільно з Папським Інститутом подружжя та родини Івана Павла ІІ (Лятеранський університет, м. Рим). Метою заходу стало переосмислення суті християнського подружжя, спроба ще раз поглянути на образ подружжя та роль християнської сім’ї у сучасному суспільстві,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на velychlvivcom.

Пропонуємо деякі тези доповіді (“Божий задум у союзі чоловіка та жінки”) одного із спікерів конференції – о. Богдана Тимчишина, голови Комісії УГКЦ у справах родини, доктора морального богослов’я (невдовзі опублікуємо також й тези інших доповідей):

– Божа Любов проявляє себе у його творінні – в людині. І саме єдність чоловіка та жінки у подружжі – це один із виявів любові;

– Внаслідок первородного гріха людина відвернулась від Божого благословення;

– Різні подружжя у Біблії (Авраам і Сара тощо ) були щасливими, адже з ними жив Бог, і вони жили в Богом;

– У подружжі відмінність між чоловіком та жінкою – це не лише різна стать, проте й різні ролі та обов’язки;

– У чоловіка та жінки в подружжі є багато обов’язків, проте спробуємо виділити три основні.

Обов’язки чоловіка у подружжі:

1. Право управляти родиною. Чоловік-християнин повинен бути розсудливим по відношенню до своєї дружини та дітей. Він має винагороджувати дітей за хороші вчинки та здійснювати покарання за погані дії.

2. Відповідальність за любов та взаємостосунки. Незважаючи на багато складних щоденних моментів, яким кожен із нас постійно повинен протистояти, чоловік завжди має  молитись за свою родину і зі своєю родиною. Чоловік – голова родини, і як наголошував Митрополит Андрей Шептицький, він повинен турбуватись про любов у родині.

3. Чоловік має працювати у поті чола. Проте ця праця має вести Бога; чоловік не повинен забувати про родину. Обов’язок батька – нести духовні цінності до дружини та дітей.

Обов’язки жінки у подружжі:

1.Бути помічницею свого чоловіка, бути його охоронницею;

2. Бути матір’ю. Саме материнство є проявом безкорисливої любові;

3. Бути берегинею домашнього вогнища. Вона повинна проявляти співчуття, делікатність і вміння надихати.

Один із спікерів конференції  о. Тарас Бабій,  докторант Папського Інституту подружжя та родини Івана Павла ІІ, науковий співробітник Інституту родини та подружнього життя УКУ висловив у своїй доповіді (“Сакральний вимір подружньої єдності”) такі головні тези:

– На жаль, у наш час відбувається процес десакраменталізації подружньої любові, неправильне й оманливе розуміння таїнства подружжя;

– Через нерозуміння таїнства подружжя, висвітлення лише обов’язків  цього таїнства відбуваються такі процеси, як: життя поза шлюбом, розлучення, сімейне насильство тощо;

– Шлюб у наші дні потребує відновлення, адже він уражений гріхом;

– Завдання душпастирів – оголошувати сучасному суспільству правду про шлюб, пояснювати його сакраментальну цінність;

– Не можна забувати, що подружжя – це сакраментальне таїнство (Послання св. апостола Павла до ефесян);

– Головна ціль християнського подружжя – реалізація повноти любові (що означає – любити  так, як Христос любив Церкву). Тому шлюб має сакраментальний вимір.

Папа Франциск солідарний з Церквою в ВенесуеліПапа висловив солідарність з католицькою громадою Венесуели. Про це розповів в інтерв'ю виданню "El Nuevo Paìs" архієпископ Каракаса кардинал Хорхе Паіс Савіна. Його текст був опублікований 25 квітня 2017 року на сайті Конференції єпископів Венесуели,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Ватикан.

Єрарх повідомив, що минулого тижня йому подзвонив кардинал Держсекретар П'єтро Паролін і переказав слова солідарності Понтифіка в зв'язку з нападом групи радикалів на базиліку св. Терези в Каракасі. Провокація відбулася 12 квітня 2017 року під час св. Меси. Її учасники вигукували антирелігійні і антицерковні гасла.

У Венесуелі тривають сутички між прихильниками опозиції і поліцією. Згідно з місцевими ЗМІ, в протистоянні вже загинули кілька десятків людей.

Помісна Церква демонструє солідарність з населенням, засуджує насильство і закликає до мирного вирішення кризи.

Понтифік неодноразово звертав увагу на ситуацію в Венесуелі. Перед молитвою "Ангелус" 2. квітня 2017 року Папа Франциск закликав молитися за народ цієї країни і "наполегливо, уникаючи будь-якого насильства, шукати політичних рішень" для виходу з ситуації.

У Польщі знищено надгробний пам'ятник воякам УПА (ФОТО)Активісти та представники польських націоналістичних організацій 26 квітня розібрали на кладовищі села Грушовичі поблизу Перемишля надгробний пам'ятник воякам УПА, який до цього вже плюндрувався вандалами.

Акція, яка відбувалася за згодою війта гміни Стубно і в яку не втручалася поліція, викликала рішучий протест Об'єднання українців у Польщі (ОУП), яке прийняли заяву з цього приводу
,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Укрінформ.

“26 квітня сталася чергова антиукраїнська провокація у Підкарпатському воєводстві - розбір залишків українського місця пам'яті в селі Грушовичі, гміна Стубно. Два роки тому це місце пам'яті було зруйновано невідомими вандалами, а нинішня акція здійснена “групою активістів”, в якій участь взяв війт зміни Стубно, а патронат взяла на себе політична партія “Національний рух”, - йдеться в заяві.

Читайте також: Клімкін засудив спаплюження польських могил на Львівщині
У ній підкреслюється, що організатори провокації не приховують, що їх метою є перешкоджання відзначенню 70-ї річниці акції “Вісла”, тобто депортації 140 тис. українців з рідних земель південно-східної Польщі на північ і захід.

В Об’єднанні нагадали, що безкарність і відсутність реакції польської держави на дії “невідомих зловмисників” упродовж 2015-2016 років лише заохочують зловмисників в Польщі та Україні до таких провокацій.

“На жаль, так і сталося. Безкарність робить сміливішими. Тому ті, хто прагне підпалити польсько-український кордон, за кожним разом роблять крок уперед”,- йдеться в заяві ОУП.

У ній наголошується, що настав час аби польський уряд і підлеглі йому служби правопорядку і безпеки здійснили рішучі кроки.

“Звертаємося з пильним закликом до пані прем’єр Беати Шидло, аби вона сприйняла цю справу як пріоритетну для забезпечення громадського спокою у країні”, - йдеться в заяві.У Польщі знищено надгробний пам'ятник воякам УПА (ФОТО)

У ній також є заклик до польської громадської думки “не піддаватися на антиукраїнські провокації” і не погоджуватися на “плюндрування могил, розпалювання ненависті на національному грунті, а також приниженні осіб інших національностей”.

Як інформує portalprzemyski.pl, війт гміни Стубно Януш Слабіцький заявив, що пам'ятник усунуто в рамках громадської ініціативи, оскільки він псував естетичний вигляд кладовища, був нестабільний, а відтак небезпечний для оточення. Крім того, він заявив: “якщо глибоко копати, то можна викопати якісь людські останки”, а в майбутньому це буде місце для поховання. Натомість, елементи розібраного пам'ятника можуть бути використано в будівництві.

Нагадаємо, що упродовж 2014-2016 років на півдні Польщі знищено чи сплюндровано більше десяти місць пам'яті. В жодному випадку зловмисників не було затримано. У багатьох випадках інформація про це першою з'являлася на проросійських сайтах.

Медичні капелани - ті, хто завжди порядБути поруч, тоді, коли особливо важко — в час недуги, внутрішнього сум’яття; супроводжувати хворих у госпісах, реанімаціях, пологових будинках, лікувальних установах, їх родини, духовно підтримувати медпрацівників і гуманізувати медицину — з такою метою в 2004 році створили Комісію УГКЦ у справах душпастирсва охорони здоров’я.

 

Бути поруч


Капелани цього душпастирства допомагають знаходити відповіді на складні виклики — проблеми хвороби, страждання, абортів, безпліддя, штучного запліднення, посттравматичні розлади, внаслідок воєнних дій.

— В нас, на Західній Україні, така співпраця з лікарнями добре налагоджена, зараз поступово впроваджуємо таку практику в Центральній і Східній Україні. Наші священики присутні в деяких військових госпіталях, — розповів очільник комісії УГКЦ у справах душпастирсва охорони здоров’я отець Руслан П’яста. — Ми беремо активну участь у різнотематичних конференціях та круглих столах, також самі ініціюємо та проводимо обговорення.

Для ще ґрунтовнішої роботи планують проводити серйозний вишкіл усіх медичних капеланів і семінаристів, щоб вони отримали сертифікати медичного душпастиря (капелана). Часто до своєї діяльності залучають і волонтерів із начальних закладів медичного спрямування. Взагалі, більшість священиків, які провадять служіння в медзакладах, ще служать і на парафіях, є лише п’ятеро капеланів свою діяльність присвятили виключно лікарням.

 

Часто доводиться розраджувати в хвилини розпачу, особливо це стосується тих, хто втратив руки чи ноги і нерідко перебувають у надзвичайно складному психологічному та моральному стані

 


— Наше завдання — відкрити людину на Божу дію, дати зрозуміти, що Він її не залишив. Особливо помітна потреба саме такої підтримки в реанімаційних відділеннях, де більше працюємо з родичами, та в пологових будинках, коли приходимо охрестити дитину в небезпеці смерті. В такі хвилини особливо важливо підтримати батьків, розрадити їх, спільно помолитися. Для них це суттєва допомога, бо усвідомлюють, що не залишені на самоті зі своїми проблемами, — додав мій співрозмовник.

Медичні капелани - ті, хто завжди поряд

Духовно підтримати


Зараз особливо важлива священича місія у військових госпіталях. Капелани передовсім спрямовують свою діяльність на те, щоб підтримати поранених військових, аби в них не визрівала агресія чи ненависть.

 

— Ми відвідуємо реанімації, де є важкопоранені. Там передовсім пацієнти потребують Божої присутності через священика. Уділяємо св. Таїнства Сповіді, Євхаристії, інколи й Хрещення, найчастіше — молитви на оздоровлення, душпастирської розмови, — додав отець Руслан. — Капелани постійно перебувають у військових госпіталях, поступово люди починають більше довіряти, тож часто доводиться розраджувати в хвилини розпачу, особливо це стосується тих, хто втратив руки чи ноги і нерідко перебувають у надзвичайно складному психологічному та моральному стані, не бачать сенсу для дальшого життя.

 

Порадити і розрадити


Два роки тому під час Синоду єпископів на тему „Посттравматичний стресовий розлад“ комісії УГКЦ у справах душпастирсва охорони здоров’я доручили розробити „Аптечку невідкладної духовно-психологічної допомоги“. Її основою є практичне порадництво. Уже вийшов друком — „Путівник військовослужбовця та демобілізованого“. Важливо те, що розробляючи його, духівництво радилося та надавало на рецензію військовим.

— Над посібником ми працювали разом із психологом Галиною Циганенко. Та для того, аби він мав максимально практичну цінність і був інструментом, який можна успішно застосувати на практиці, давали його на рецензування воїнам, які перебувають у найгарячіших місцях країни та владиці Богдану Манишину, який очолює Координаційну Раду в кризових ситуаціях, — додав мій співрозмовник.

Особливість путівника ще у тому, що він невеликого формату, тож його зручно носити і собою в кишені. В посібнику зокрема зосередили увагу на поясненні моральних аспектів військових дій, акцентувавши на тому, як в час війни не перейти межу людяності. Є також чимало порад, про те, як адаптуватися до мирного життя, що очікувати від сім’ї.

Зараз готують серію путівників для сімей загиблих і родичів військовослужбовців, перекладаємо із хорватської мови книжку „Агіотерапія і ПТСР“, авторства відомого священика, агіотерпавта Томіслава Іванчіча та посібник „Душпастирство у кризових ситуаціях“.

Крім того, за три роки провели п’ятнадцять тижневих реабілітацій. В їх межах священики і психологи разом із сім’ями військових працюють над відновленням стосунків, адаптації до життя, організовують масажі й арт-терапію. Не оминають увагою також і сім’ї загиблих воїнів, для них окремо проводять зустрічі.

Медичні капелани - ті, хто завжди поряд

Допомогти усвідомити


Ще один потужний пласт роботи — інформування про шкоду та неприпустимість переривання вагітності, а також допомога жінкам, які вже пережили аборт.

 

Медики наче й проти абортів, але завжди є різні чинники.

 


— Співпрацюємо з Рухом „За життя“. Разом із ними ведемо діяльність задля уникнення випадків абортів: розробляємо буклети, організовуємо молитовні стояння біля абортаріїв, зустрічі зі школярами та учнями, щоб максимально поширювати інформацію. А крім того, стараємося підготувати для наших священиків путівник для жінок, які пережили аборт, щоб кожна єпархія працювала з такими парафіянками професійно. Хотіли б створити центр духовно-психологічного підтримки для людей різних категорій, які потребують допомоги, — додав отець Руслан.

Працюють зараз над перекладом книги про роботу з постабортним синдром та підготуємо молитовники для внутрішнього зцілення.

— Щоп’ятниці в Івано-Франківську парафії приходять і моляться біля лікарень за збереження життя. Це змушує людей замислюватися. Медики наче й проти абортів, але завжди є різні чинники. Тож треба формувати критичну масу серед молодих медиків — вони свідоміші, бо коли медики говорять поміж собою про ці проблеми, то інакше сприймається, — наголосив отець Руслан П’яста.

 Медичні капелани - ті, хто завжди поряд

Окрему увагу приділяють спілкуванню з парами до подружнього життя про сутність сім’ї та дітей, як не „товар“, а дар Божий.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на zdoroviaugcc

 

Наталія Павлишин

Вчені довели, що Всесвіт створив БогБританські вчені довели, що Всесвіт створив Бог. Деякі науковці зійшлися на думці, що атеїстична теорія не може пояснити появу першої системи репродукування,- повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на INVADERS.

Вчений Грешем-коледж Мартін Джон Ріс офіційно заявив, що останні наукові відкриття підштовхнули його на роздуми про те, що від атеїстичного світогляду необхідно відмовитися. Автор понад 500 наукових трактатів в області астрономії та астрофізики в якийсь момент прийшов до того, що Бог дійсно існує. Вчений зазначає, що тільки таким чином можна пояснити появу першої системи репродукування. На сьогодні наука, незважаючи на численні відкриття, так і не могла розгадати особливості ДНК-молекули – цей складний механізм зберігає в собі настільки великий обсяг інформації, що просто не міг виникнути з нізвідки.

 

Згоден з колегою директор Міжнародного інституту прикладної та теоретичної фізики Анатолій Акімов. У своїх дослідженнях російський вчений стверджує, що Бог існує і люди можуть бачити його чудеса. Він наполягає, що багато вчених-фізиків вірять і вірили в Бога, а до відкриттів Ісаака Ньютона наука і релігія об’єдналися в один комплекс. Акімов наполягає, що і сам Ньютон, який був людиною глубоковеруючою, відзначав, що свої закони механіки вивів з Божого писання.

Бути християнином – це не суспільний статус, це означає ставати свідками слухняності Богові за прикладом Ісуса, наслідком чого стають переслідування. Такими нас вчиняє Святий Дух, але мусимо молитися про цю благодать. Думками про це Папа Франциск поділився під час ранкової проповіді у четвер, 27 квітня 2017 року, коментуючи слова Апостолів, якими вони відповідали первосвященикам, що хотіли заборонити їм проповідувати.

«Слід більше слухати Бога, а не людей», – відповів святий Петро разом з іншими апостолами синедріонові після того, як ангел звільнив їх із в’язниці, куди їх було вкинуто за те, що не послухали наказу про заборону навчати в ім’я Ісуса. Святіший Отець, розпочавши з цього епізоду Діянь Апостолів, що був прочитаний під час Святої Меси, повернувся до подій, про які розповідалося трохи раніше, описуючи життя первісної Церкви, коли громада зростала й чинилося чимало чуд.

У той час можна було зустріти велику віру серед людей, але також і «хитрунів», які намагалися «зробити кар’єру», як Ананія та Сафіра. Були також і ті, що зневажали отой «віруючий люд», який приносив своїх хворих до стіп апостолів, вважаючи його темним. Зневага до «вірного Божого люду, який ніколи не помиляється». Все це, за словами Папи, зустрічається також і в наші дні. Й ось Петро, який свого часу відрікся Ісуса, тепер сміливо відповідає, що «слід більше слухати Бога, а не людей». Ця відповідь допомагає зрозуміти, що «християнин є свідком слухняності», наслідуючи Ісуса, Який молився: «Отче, нехай твоя буде воля, а не моя».

«Християнин – це свідок слухняності, і якщо ми не ступаємо шляхом зростання в свідченні слухняності, то ми не є християнами, – сказав проповідник. – Слід принаймні ступати цим шляхом свідка слухняності, як Ісус. Християнин не є свідком ідеї, якоїсь філософії, підприємства, банку чи влади. Він є свідком слухняності, як Ісус».

Але, як пояснив далі Папа, стати «свідком слухняності» – це «благодать Святого Духа». Лише Він може вчинити нас такими. Не вистачить вдатися до якогось духовного вчителя чи прочитати якусь книгу. Все це є добрим, але «лише Святий Дух може змінити наше серце, перетворивши нас у свідків слухняності». Тому ми повинні молитися, «просити цієї благодаті», щоб ставати справжніми християнами.

Але рішення на користь того, щоб бути «свідком слухняності», тягне за собою конкретні наслідки, як розповідають Діяння Апостолів: після такої відповіді святого Петра супротивники замислили вбити Його. «Наслідками для свідка слухняності є переслідування, – зазначив Святіший Отець. – Коли Ісус перераховував Блаженства, то наприкінці сказав: “Блаженні, коли вас будуть переслідувати, ображати…” Хрест неможливо забрати з життя християнина».

«Життя християнина – це не соціальний статус, це не спосіб життя певним типом духовності, з якою почуваюся добре, яка робить мене дещо кращим. Цього не вистачає. Життя християнина – це свідчення у слухняності, і через те в житті християнина не бракує обмов, лихослів’я і переслідувань», – сказав Папа, підсумовуючи, що для того, аби бути свідками слухняності, як Ісус, потрібно молитися і визнати себе грішником, просити в Бога цієї благодаті і не боятися, коли приходять переслідування та обмови, бо Господь сказав, що коли стоятимемо перед обвинувачами, то «Святий Дух підказуватиме, що маємо відповісти».

У Золочеві молитвою вшанували пам’ять загиблих на Чорнобильській АЕС26 квітня у 31 річницю аварії на ЧАЕС представники Золочівської районної організації «Союз Чорнобиль Україна» у Воскресенській церкві м. Золочів молитвою вшанували всіх, хто постраждав внаслідок катастрофи.

Після цього біля пам’ятного знаку “Героям і жертвам Чорнобиля” у Львові відбулись урочисті заходи з нагоди вшанування річниці Чорнобильської катастрофи за участю представників влади та громадськості. Зокрема відбулося покладання квітів до пам’ятного знаку. Священики відслужили панахиду. Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Довідка:

Чорнобильська катастрофа — техногенна, екологічно-гуманітарна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986 року. Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім. Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.У Золочеві молитвою вшанували пам’ять загиблих на Чорнобильській АЕС

Ґрінпіс і міжнародна організація «Лікарі проти ядерної війни» стверджують, що в результаті аварії лише серед ліквідаторів померли десятки тисяч чоловік, в Європі зафіксовано 10 000 випадків вроджених патологій в новонароджених, 10 000 випадків раку щитоподібної залози і очікується ще 50 тисяч. За даними організації Союз «Чорнобиль», з 600 000 ліквідаторів 10% померло і 165 000 стало інвалідами.

Число постраждалих від Чорнобильської аварії можна визначити лише приблизно. Окрім загиблих працівників АЕС і пожежників, до них слід віднести хворих військовослужбовців і цивільних осіб, що брали участь в ліквідації наслідків аварії, і мешканців районів, що піддалися радіоактивному забрудненню. Визначення того, яка частина захворювань з’явилася наслідком аварії — вельми складне завдання для медицини і статистики. Вважається, що більша частина смертельних випадків, пов’язаних з дією радіації, була або буде викликана онкологічними захворюваннями.