Чи порушення Правил Дорожнього Руху є гріхом?

За всю історію існування людей на землі, люди постійно подорожували. Для багатьох, дорога стала навіть другим…

10 ігор та вправ з дитиною під час карантину

 У непростий час карантину наші діти потребують батьківської участі в їхніх іграх: безтривожних, затишних,…

Святі отці про Псалми (Псалтир)

Книга псалмів має все, що необхідне для всіх. Вона віщує майбутні події, пригадує історію, накреслює закони…

Чи можна в подружжі погоджуватися на моральне зло?

Межа гріха Звісно, молодята мають навчитися поступати­ся одне одному, змінювати власну думку, відмовля­тися…

Навіщо жінці крокодил, або як виховати чоловіка!

Жінки, не дозволяйте чоловікам себе ошукати, вони лише вдають, що «баби» їх не цікавлять. Бути батьком - це,…
Читати більше новин

журналісти-католики

Як повідомляв християнський портал КІРІОС, в п'ятницю, 16 грудня в Києві відбулася Медіа-Мобілізація – зустріч журналістів ЗМІ, які працюють на ниві медіа-євангелізації.

На слідуючий день, 17 грудня відбулася зустріч журналістів-католиків, на яку був також запрошений Блаженнніший Любомир (Гузар). Екс-Глава УГКЦ Любомир (Гузар) відповів на актуальні питання, які цікавили журналістів, а також поділився з ними певним досвідом.

 

У вступі до своєї промови Блаженніший Любомир сказав, що така зустріч є дуже важливою особисто для нього і для його особистого духовного збагачення. Блаженніший зазначив що, хоча він і не є втаємниченим у всі тонкощі журналістської справи, і не знає всіх проблем, які стоять на шляху журналістів, але він по можливості постарається відповісти на всі їхні питання. Також він щиро подякував організаторам зустрічі за запрошення і можливість поспілкуватися - повідомляє кореспрндент християнського порталу КІРІОС.

- Я вже мав нагоду зустрічатися з професійними группами, які хочуть бути хорошими професіоналами і хорошими християнами. Від себе хочу додати, що я б також хотів бачити їх дуже добриими взірцевими громадянями. - заявив Блаженніший. - Наше життя – це Божий дар, наше покликання – це Божий дар, і те все, що є навкруги нас – це також є Божий дар. Тому, якщо ми хочемо справді бути добрими – то мусимо дуже серйозно працювати над собою. Того факту, що ми ходимо до церкви, що ми знаємо Катехизм – дуже часто є далеко замало. Треба дуже серйозно старатися пізнавати свою віру і треба також дуже серйозно житии своєю вірою.

Бути християнином – це є іноді дуже складна спрва, - каже Блаженніший, - бо іноді перед нами постає дуже складний вибір. І щоби зробити саме правильний вибір, до цього треба серйозно підготовлятися. А для цього потрібно бути «загартованими» духовно. Тому було б дуже добре мати свого власного духовного отця, провідника, який би міг вам допомогти працювати над собою і стати кращими християнами – випробуваними, загартованими, готовими навіть на мучеництва, якщо це знадобиться (чого я, звичайно, нікому не бажаю) - це, що стосується духовонго аспекту.

Що ж стосується аспекту професійного, то тут можу вам сказати, що ви не є апологетами – тобто ви не є на службі в Церкви і не покликані боронитити Церкву, але я б сказав, що ви є «апологетами правди» - тобто ваше завдання – служити правді, а це вимагає двох аспектвів: перший – ви повинні бути готовими говорити правду, а другий – ви повинні бути дуже хорошими професіоналами. Це не означає, що я хочу заохотити вас не тілики робити гарні репортажі, писати хороші новини, а й щоб ви старалися перш за все вчитися. Ви повинні вчити історію не лише Церкви, а й всесвітню історію. Є така приказака «немає нічого нового під сонцем», яка означає, що все, що ми зараз переживаємо, як в світі, так і в Україні зокрема, вже десь і колись відбувалося. Для вас є дуже важливим, щоб добре уявляти ситуацію, знати, коли і що вже бвувало, як це бувало, що проце говорить історія і література, і як з цим мжна впоратися. Тобто з технічного боку питання – щоб бути хорошими репортерами, ви повинні бути добре підготовленими інформаційно, бути обізнаними. Ви мусите не лише говорити правду, не лише представляти її об»єктивно, але при цьому хочу звернути вашу увагу на ще один аспект – мудрість. Те, що ви кажете – має бути мудрим. Мудрість – це є здатність бачити широко, навіть дозволю собі сказати, що бачити все, що відбувається, так, як Бог бачить. Це є мудрість. Одним словом – ви маєте старатися зрозуміти, те, що відбувається, в широкому контексті. Бо слухаючи і дивлячись наше радіо і телебачення, можу сказати, що зараз є дуже мало сааме мудрих передач, які бачать глибоко і розуміють контекст того, що власне відбувається, і які можуть донести цей контекст до глядачів чи слухачів.

Також Блаженніший Любомир наголосив на тому, що журналісти повинні бути «свідомими членами громади», тобто повинні відчувати спільність з людими – з тими, для кого вони пишуть і про кого вони пишуть. Також вони повинні братии «живу участь» в житті цієї громади і писати не для того, щоб отримати похвалу («це не є суттєво» - наголосив Блаженніший), а для того, щоб послужити тим людям, для яких вони пишуть. «Те, що ви робите – сягає тисяч людей – це є дуже важливий елемент, не забувайте про це. Ви повинні пам»ятати про людей, бути солідарними з ними, не бути далекими від них, не стояти осторонь і глядіти, як вони змагаються, але старатися бути і духовно і практично разом з ними – це і є громада.»

Хорватія на море

Вхід/Вихід