З України піде відродження та оживлення і в Європу,- Новопризначений єпископ-помічник Львівської архідієцезії о.Едвард Кава В 100-ту річницю Фатімських об`явлень, та Коронація фігури Фатімської Матері Божої в Крисовичах Львівській архідієцезії, українськими католиками сколихнула несподівана новина, яку оголосив Апостольський Нунцій в Україні Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті про те, що Папа Франциск призначив ще одного...

читати повністю

Єпископ-капелан: про про християнські цінності військовослужбовців та важливість молитовної підтримки військаВладика Михаїл (Колтун), керівник Департаменту Патріаршої курії УГКЦ у справах душпастирства силових структур України, завжди супроводжує українських військових у паломництві до Люрду. Військовий єпископ поділився своїми спогадами про паломництва наших військових до святинь Франції, а також розповів про духовний вимір, труднощі і особливості військового паломництва, про християнські...

читати повністю

«Папа має дуже близько до свого серця ситуацію українського народу, - Нунцій Клаудіо Гуджеротті»Папський східний інститут та Конгрегація Східних Церков святкували 100-річчя заснування у рамках Міжнародного конгресу, пригадуючи пройдену історію та вказуючи на сьогоднішні душпастирські виклики. У цьому зібранні взяв участь також Високопреосвященний владика Клаудіо Ґуджеротті, Апостольський Нунцій в Україні, особистий досвід якого тісно пов’язаний з цими...

читати повністю

"Є Живий Триєдиний Бог який у дивний для нас спосіб керує цим світом",- отець Ігор Гріщенко«Моя Київщина» поспілкувалася з отцем Ігорем Гріщенком, який розповів про ситуацію з будівництвом в Білій Церкві першого Греко-Католицького храму, а також про співпрацю місцевої влади зі спільнотою

- Отче Ігорю, розкажіть, будь ласка, про...

читати повністю

Самогубство в Україні є серйозною соціальною проблемою. Суїциди - одна з причин смерті українських солдатів. Працівники департаменту кіберполіції України виявили у 2017 році 434 групи "самогубств" у...

читати повністю

Медичні капелани - ті, хто завжди порядБути поруч, тоді, коли особливо важко — в час недуги, внутрішнього сум’яття; супроводжувати хворих у госпісах, реанімаціях, пологових будинках, лікувальних установах, їх родини, духовно підтримувати медпрацівників і гуманізувати медицину — з такою метою в 2004...

читати повністю

Чи можливе примирення між українцями і росіянами, як пробачити країні-сусіду збройну агресію, як простити вбивства тисяч воїнів і мирних жителів, як бути батькам, які поховали своїх дітей у цій...

читати повністю

Отець Іван Данкевич: проблема не у владних кабінетах, адже вони — відображення насНа Західній Україні доволі багато греко-католицьких храмів. А ось на Хмельниччині чисельність вірян-греко-католиків почала зростати за остані років десять. Немалу роль у цьому відіграв синкел Кам’янець-Подільської єпархії Української греко-католицької церкви, митрофорний протоієрей Іван Данкевич. Сьогодні...

читати повністю

«Віра смакує чудово», - о.Богдан ПрахЧас від часу у моїх розмовах з різними людьми ми повертаємося до проблем віри. Бо, як на мене, саме вона, – віра у широкому розумінні цього слова, – дає сили і можливість українцям ось уже третій рік долати труднощі, розчарування і біль втрат. Зрештою, що...

читати повністю

Капелан: «Сім’я в солдата на першому місці»Як плекався сепаратизм і починався збройний конфлікт на Сході України, хто завадив терористам реалізувати плани й чого найбільше бояться українські вояки — про це розповів Тижню військовий капелан, парох краматорського храму Св. пророка Іллі, директор «Карітас Краматорськ»...

читати повністю

Кому вірить Папа Франциск. Розмова з послом Ватикану в УкраїніДипломатія Ватикану - одна з найбільш закритих і непублічних. Мережа посланників папи Римського працює по всьому світу, в тому числі в зонах конфліктів. Посол Ватикану в Україні Клаудіо Гуджеротті представляє Святий Престол у Києві трохи більше року. Зовсім недавно він з'їздив на схід країни, в тому...

читати повністю

Кожен день є гарною нагодою, щоб виявити свою повагу до жінки, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода глава Українсько-католицької церкви Святослав (Шевчук).

Він відкинув і феміністичні теорії, і відзначення 8 березня як свята.

«Я не є феміністом, тому що ця теорія протиставляє статі. Натомість, відповідно до християнської антропології, гідність чоловіка і жінки є абсолютно однакова, тому що вона базується на факті сотворення і чоловіка, і жінки на образ і подобу Божу. Але також ми вирімо, що чоловік і жінка сотворені для єдності, не для протиставлення», – зауважив Святослав (Шевчук) у розмові у празькій студії Радіо Свобода.

«Ми не святкуємо день 8 березня, але я думаю, що кожен день є гарною нагодою, щоб виявити повагу до жінки, зокрема до жінки-матері. Не можна лише на плечі жінки звалювати завдання плекати і виховувати дітей. Більше того, рівень культури того чи іншого народу визначається рівнем поваги до жінки», – додав глава українських греко-католиків.

8 березня у багатьох країнах світу відзначають Міжнародний день жінок, якщо одні святкують, то інші виходять на марші за рівні права і проти дискримінації.

Священики Української греко-католицької церкви (УГКЦ) продовжують діяти на окупованих теренах України, це є свідомим вибором. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода сказав глава церкви Святослав (Шевчук).

Він повідомив, що в УГКЦ є 11 таких парафій.

Ваше блаженство, на Майдані сотні тисяч людей молилися щогодини, просили миру і гідності для себе. Це були і католики, і православні, і юдеї, і мусульмани. Чому це явище було важливим?

Феномен Майдану для багатьох є загадкою. Багато хто має спокусу маніпулювати цими подіями чи почуттями, які виникали. Але Майдан поставив дуже високі моральні вимоги і перед українським суспільством назагал, і перед християнами, перед Церквами зокрема.

Революція гідності була нічим іншим, як виявом, з одного боку, християнських, суспільних цінностей, які ми називаємо європейськими, а з іншого – саме ці події винесли на всеукраїнську дискусію ключові моменти соціальної доктрини Церкви. І саме повага до гідності людської особи є найпершим принципом такої доктрини.

 У кривому дзеркалі гібридної війни винний у кровопролитті, не той, хто почав агресію, а той, хто почав оборонятися. Чи Вам не доводиться чути звинувачення, що Церква, яка пішла за своєю паствою в окопи, підтримує війну?

Це звинувачення звучало з дуже високих трибун, зокрема навіть в контексті Папського синоду 2014 року, де голова Відділу зовнішніх церковних відносин Московського Патріархату прямо сказав, що «уніати і розкольники» є причиною війни в Україні. Хоча знаємо, що Україна у тих обставинах є жертвою зовнішньої несправедливої агресії. Сьогодні не існує в Україні жодної сили, навіть церковної, яка могла би вивести на Майдани мільйони людей. Так було і в кінці 2013 року.

Часто закидають, що підтримуємо «громадянський конфлікт». Такими термінами оперує агресор.

Сьогодні, коли ми зі своїм народом навіть на передовій, дуже часто закидають, що ми підтримуємо тільки одну частину українського суспільства, таким чином де-факто підтримуємо «громадянський конфлікт». Такими термінами сьогодні оперує агресор, який має на меті з жертви зробити винного у війні.

Насправді жодна з українських Церков ніколи не підтримувала жодної агресії, ненависті і ніколи не підтримувала війни. В часи Майдану ВРЦіРО намагалася все зробити, щоб зберегти характер мирного протесту, не допустити агресії влади проти людей на Майдані. Нам цього не вдалося. Ми були з тими людьми, які готові були віддати своє життя за справедливість.

Так само і сьогодні – всі українські Церкви, навіть у тому числі і Церква Московського Патріархату, хочуть бути поруч із солдатами, які захищають Україну. Майдан – це не був якийсь «націоналістичний переворот», бо говорив різними мовами, молився різними мовами, були присутні священнослужителі різних церков, представники різних національностей. І сьогодні більшість солдат, які захищають Україну, розмовляють російською. Це не тільки моральне право, але й громадянський обов’язок. Тому Церква поруч. Наші військові капелани поділяють з ними всі ті тяготи військового часу, є і в радості, і в смутку і з ними, і з їхніми родинами.

Що ви можете зробити для пастви, яка залишилася на окупованих територіях – в Криму, на Донбасі і в самій Росії?

Найперше – ми є разом з ними. На окупованій території присутні наші священики. Це був наш вибір. По ту лінію розмежування залишилося 11 парохій. І не всі вони сьогодні функціонують належним чином. Але є чотири священики, які душпастирюють у Луганську і Донецьку. Є п’ять наших парохій у Криму, які вдалося зберегти і захистити, навіть при допомозі дипломатичного втручання у справу Апостольської столиці. Один із видів служіння – просто бути поруч, з іншого боку, бути голосом людей і мостиком, який єднає ті території з великою українською родиною.

Чи можливе існування сильної Православної Церкви поруч із сильною Греко-Католицькою Церквою?

Сильні українські Церкви є силою українського суспільства і народу. Треба нам взаємно побажати, щоб всі Церкви в Україні стали сильними, щоб Україна навіть у своєму новому історичному періоді лишилася християнською державою.

УГКЦ ніколи не була державною, але завжди була Церквою свого народу, який більше 300 років не мав своєї держави. У різних історичних моментах наша Церква перебирала силою факту певні функції держави. Ми ніколи не були і не хочемо бути простим інструментом в руках чи то політиків, чи державної машини. Ми хочемо мати свободу сказати правду і політикам, і державним чиновникам.

Співіснування різних Церков в Україні – один із елементів держбезпеки. Сьогодні Україна є поліконфесійним суспільством. І є дуже небезпечно, коли держава починає фаворизувати одну Церкву. Це створює напругу у релігійному суспільстві. Засада відокремлення Церкви від держави є досить позитивною і має зберігатися в українському суспільстві незалежно, які вітри віють на тому владному Олімпі.

Я дуже стурбовано дивлюся на внутрішні кризи, які переживають православні Церкви, зокрема УПЦ (МП). Дуже багато людей відходять від Церкви. Частина собі шукає іншої Церкви, але велика частина людей розчаровується. Якщо сучасна людина відчуває себе зрадженою своєю Церквою, то у неї виникає недовіра до будь-якої іншої. Сьогодні дуже часто можна почути в Україні вираз: а, всі ті попи однакові! Це дуже небезпечний феном, феномен секуляризації, втрачання моральних орієнтирів.

Ми не втручаємося у внутрішньо православні процеси, хоча молимося за об’єднання українського православ’я, працюємо над тим, щоб була відновлена єдність всіх Церков Володимирового хрещення, щоб можна було говорити про існування єдиної помісної Церкви в Україні. Ми повинні втілювати християнські цінності в життя українського суспільства. Як ми займемося своїми вузькокорпоративними питаннями, будемо воювати за владу, майно, сфери впливу, то зрадимо потреби українського суспільства і не виконаємо своєї місії – навчати людей Божому Слову.

Чи Ви хотіли б об’єднати всіх українців - греко-католиків під одним омофором?

Моє служіння не обмежується Київською митрополією чи територією України. Я очолюю Церкву, яка є глобальною. Церкву глобального масштабу зробили саме наші емігранти, рознесли Церкву по всіх континентах – Північна і Південна Америка, Австралія, Західна Європа, Росія, Казахстан. Ми сьогодні відкриваємо вірних у Японії, в Китаї, в Африці, на Близькому Сході. Нашим прагненням не є мати владу над усіма українцями - греко-католиками по цілому світі, а мати необхідні ресурси, щоб кожен українець - греко-католик мав можливість доступу до свого священика.

Верховний архієпископ Києво-Галицький, митрополит Київський, предстоятель Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) перебуває в Празі з 7 по 9 березня для зустрічей з місцевою українською громадою, духовними лідерами і високопосадовцями Чехії.

 

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Радіо Свобода.

«Майбутність України у серцях людей», - Любомир (Гузар)26 лютого колишньому предстоятелю Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішому Любомиру виповнилося 84 роки. Напередодні «людина з янголом на плечі», як про нього говорять, дав інтерв'ю «ФАКТАМ»

Про цю мудру, щиру, добру, авторитетну людину кажуть, що він...

читати повністю

Недопущення священиків УПЦ МП у військові частини - питання національної безпеки,- Митрополит УПЦ КП
Недопущення священиків УПЦ МП у військові частини - питання національної безпеки,- Митрополит УПЦ КП

Голова Синодального управління військового духовенства УПЦ КП митрополит ІОАН (Яременко) нещодавно вийшов зі складу Ради душпастирської опіки (РДО) при Міністерстві Оборони. Це він зробив на знак протесту, що там не підтримали його ініціативу про виключення...

читати повністю

Допомогти порталу

Просимо допомоги з оплатою рахунків порталу КІРІОС. Пожертву можна скласти за допомогою кнопки "Пожертвувати" над цим повідомленням. Також перегляд і переходи по рекламних посиланнях допомагають нам утримувати портал і робити його цікавим для Вас.