Теодор СтудитЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті преподобного Теодора Студита, святих мучеників Мини, віктора, Вінкентія.

Був у Царгороді доброродний та багатий муж на...

читати повністю

апостоли від 70-ти, Ераст, Родіон, ОлімпЦього дня Церква Свята віддає честь пам'яті святих апостолів Ераста, Оліма, Родіона і тих, що з ними.

До нас дійшло невелике передання щодо життя і праці у Христі цих святих апостолів. Відомо, що всі вони прийняли Христа за свого Бога і вірно йому служили...

читати повністю

преподобна МатронаВ цей день Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті преподобної Матрони і Теоктисти.

Свята Матрона народилась у Пергії Памфилійській од благочестивих батьків. Коли ж у вік увійшла, вийшла заміж за чоловіка чесного й...

читати повністю

Святкування Собору Архистратига Божого Михаїла та інших Небесних Сил безтілесних встановлено на початку IV століття на Помісному Соборі Лаодикійському, що відбувався за кілька років до Першого...

читати повністю

блаженна Йосафата ГордашевськаЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті блаженної Йосафати Гордашевської.

Блаженна Йосафата (в народженні Михайлина Гордашевська (20 вересня 1869, Львів — †7 квітня 1919) — блаженна монахиня Української Греко-Католицької...

читати повністю

Павло ІсповідникЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святого преподобного Павла Ісповідника, архієпископа  Царгородського.

Коли Константій, син великого Константина, тримав...

читати повністю

мученики Галактіон і ЕпістимЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святих мучеників Галактіона та Епістими.

У місті Ємесійському у Фінікії був чоловік доброродний, славний та багатий, на ймення Клитофон, мав жінку на ймення Левкипія, дочку єпарха...

читати повністю

преподобний Йоанікія ВеликогоЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті преподобного Йоанікія Великого, а також мучеників Нікандра та Єремея.

Преподобний отець...

читати повністю

мученики Акепсим, ЙосипЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святих мучеників Акепсима, Йосипа, Айтала і тих, що з ними.

У країнах персидських, у місті, названому Наєсон, був благочестивий...

читати повністю

мученики Акиндин, Пигасій і ті, що з нимиЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святих мучеників Акиндина, Пигасія, Анемподиста і тих, що з ними.

Саворій, цар персидський, поморочений ідолопоклонством і наповнений усякого беззаконня...

читати повністю

Косма і Дам'янЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святих безсрібників і чудотворців Косми і Дам'яна.

Ті святі, Косьма та Дам'ян, брати були плоттю, родом...

читати повністю

апостоли Стахій і АмплійЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святих апостолів Стахія, Амплія і тих, що з ними, а також святого мученика Епімаха.

До наших днів дійшло небагато передання про святих...

читати повністю

святий священомученик Зеновій і сестра його ЗеновіяЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святого священомученика Зиновія та сестри його Зиновії.

У країні Киликійській було місто, назване Єгій, у тому місті народилися святі мученики:...

читати повністю

святі мученики Терентій і НеонілаЦього дня Церква Свята (східного обряду) віддає честь пам'яті святих мучеників Терентія, Неоніли і їх семи дітей, а також святої великомучениці Параскеви з Іконії.

Блаженний Терентій християнином був...

читати повністю

Святі Дмитрій та Нестор Солунські

Нечестивий цар Максиміліян Геркулій, приятель Диоклитіянів, прийшовши до міста Солуня і, вкинувши святого Димитрія, антипата, через його Христове ісповідування у темницю, вправлявся в іграх та глядалищах і хвалився одним борцем своїм, на ім'я Лий, що був...

читати повністю

Вхід/Вихід