святі мученики Євлампій і ЄвлампіяЦього дня Церква Свята (візантійського обряду) віддає честь пам'яті святим мученикам Євлампію та Євлампії.

У царство Максиміянове було велике на християн гоніння, і багато з вірних залишали свої домівки і через страх перед мучителями ховались по горах, і...

читати повністю

В цей день Церква Свята (візантійського обряду) віддає честь пам'яті святого апостола Филипа та Теодора Начертанного.

...

читати повністю

апостол Яків АлфеївЦього дня Церква Свята (візантійського обряду) віддає честь пам'яті святого апостола Якова Алфеєвого.

Святий апостол Яків син був Алфеєвий, брат же митаря Матвія...

читати повністю

свята преподобна ПелагіяЦього дня Церква Свята (візантійського обряду) віддає честь пам'яті святої преподобної Пелагії, що була, швидше, блудницею та після зустрічі з Христом стала святою.

Велику подяку маємо завжди віддавати...

читати повністю

свята мучениця ХаритинаЦього дня Церква Свята (візантійського обряду) віддає честь пам'яті святої мучениці Харитини.

Один доброродний і багатий чоловік, на ймення Клавдій, добрий і норовом, і милостивий до вбогих, побачив одну дівчину вельми малу, їй було ймення...

читати повністю

святі мученики Сергій і ВакхЦього дня Церква Свята (візантійського обряду) віддає честь пам'яті святих мучеників Сергія і Вакха.

Святі мученики Сергій та Вакх родом були римляни, великі сановники і найперші із вельмож у палаці царя Максиміяна, котрий вельми...

читати повністю

святий Харитон ісповідникЦього дня Церква Свята (візантійського обряду) віддає честь пам'яті святого Харитона ісповідника, а також пам'яті святого В'ячеслава Чеського.

Преподобний Харитон був од Ликаонської єпархії, жив у місті Іконії, християнин...

читати повністю

святий преподобний КиріякСьогодні Церква Свята (візантійського обряду) віддає честь пам'яті святого преподобного Киріяка.

 

Преподобний Киріяк родом був із Коринту, батька мав Івана, пресвітера святої...

читати повністю

священномученик Григорій єпископ ВірменськийЦього дня Церква Свята (візантійсбкого обряду) віддає честь пам'яті святого священномученика Григорія, єпископа Вірменського, і тих, що з ним.

Духовний просвітник Великої Вірменії святий Григорій...

читати повністю

Покров Богородиці

Покров Пресвятої Богородиці

Свято Покрову Божої Матері було встановлене на Русі у 2-й половині ХІІ ст., а причиною цієї урочистості, згідно відомої версії, стало Господнє диво 910 року, опис якого зберігся в житії св. Андрія...

читати повністю

святі Кіпріян і ЮстинаЦього дня Церква Свята (візантійськогообряду) віддає честь пам'яті священномученику Кипріяну та мучениці Юстині.

У царстві Декія був в Антіохії Сірійській один філософ і волхв прославлений на ймення Кипріян, родом із...

читати повністю

святий ЄротейЦього дня Церква Свята віддає честь пам'яті святого священномученика Єротея та святого Франциска Ассізького.

До наших днів дійшло невелике передання про святого...

читати повністю

священномученик Діонісій АеропагітЦього дня Церква Свята (візантійського обряду) віддає честь пам'ятому священномученику Діонісію Ареопагіту.

 Цей святий Діонісій Ареопагіт народився від батьків невірних, доброродних і вихований у преславному місті...

читати повністю

преподобна ЄвфросиніяУ цей день Церква свята (візантійського обряду) відзначає пам'ять святої і преподобної слуги Господньої Євфросинії.

Був муж у місті Олександрійському на ймення Пафнутій, багатий, славний, чесний і боявся Бога, хоронячи заповіді...

читати повністю

 

свята рівноапостольна першомучениця ТекляВ Іконії жила там дівиця красна, що мала вісімнадцять літ, на ймення Текля, дочка матері Теоклії, роду великого й славного, заручена за одним юнаком від найперших із міста, на ім'я Фамир, багатим та красним; вона, бачачи силу, що діялась од апостолів Христових Павла та...

читати повністю

Вхід/Вихід