Зверенння Блаженнішого Святослава з нагоди Дня Бога-ТворцяОтець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) звернувся до вірян та людей доброї волі з нагоди Дня молитви за збереження природного довкілля та всього створеного Богом світу.

Голова Церкви нагадав, що цього дня християни різних конфесій в усьому світі дякують Богові за дари створіння, просять вибачення за шкоду, яку свідомо чи несвідомо завдають природі, та молять про захист і спасіння всього світу.

«Сучасна екологічна криза закорінена, передусім, у кризі екології людини, тобто її віри, духовності та моральності. Опанована духом егоїзму та споживацтва людина перетворюється з мудрого і відповідального домоуправителя створеного Богом світу на бездумного користувача та експлуататора, який загрожує всьому створінню, а, рівно ж, і руйнує передумови власного існування», - каже Блаженніший Святослав.

За словами Предстоятеля УГКЦ, подолати екологічну кризу можна через глибоке та цілісне навернення до Бога, свідченням якого має стати відповідальне ставлення до довкілля.

Ювілей 1025-річчя Хрещення Русі-України пропонує вірянам чудову нагоду усвідомити, що правдиве життя в Христі передбачає відповідальне ставлення до всього світу, - каже Глава Церкви.

«Віра без діл мертва», - зауважив Блаженніший Святослав і закликав усіх віруючих людей до дієвої християнської любові, яка виражається в бережливому та відповідальному ставленні до створеного Богом світу.

«Також закликаємо тих, кому довірена влада та відповідальність за нашу країну, без зволікання зробити все, що необхідне для охорони та збереження її унікального природного світу і ґарантування екологічної безпеки суспільства», - додав Глава Церкви.

Блаженніший Святослав просить Господа Бога вберегти усіх віруючих від екологічних гріхів та допомігтиїм бути відповідальними управителями створеного світу.

День Бога-Творця християни різних конфесій в усьому світі відзначають 14 вересня. Цей день припадає на перший день Нового церковного року.

 Додаток:

ЗВЕРНЕННЯ 

Блаженнішого Святослава

з нагоди Дня Бога-Творця

«Бо створіння очікує нетерпляче
виявлення синів Божих» (Рим. 8, 19).

Дорогі брати і сестри!

 

У перший день Нового церковного року, 1/14 вересня, християни різних конфесій в усьому світі відзначають День молитви за збереження природного довкілля та всього створеного Богом світу.

Цього дня пригадуємо своє величне покликання «порати і доглядати» (Бут. 2, 15) Землю, молитовно єднаємось і прославляємо єдиного в Пресвятій Тройці Бога – Творця і Спасителя, висловлюємо вдячність за дари створіння, просимо вибачення за шкоду, яку свідомо чи несвідомо завдаємо природі, та молимо про захист і спасіння всього світу.

Сучасна екологічна криза закорінена, передусім, у кризі екології людини, тобто її віри, духовності та моральності. Опанована духом егоїзму та споживацтва людина перетворюється з мудрого і відповідального домоуправителя створеного Богом світу на бездумного користувача та експлуататора, який загрожує всьому створінню, а, рівно ж, і руйнує передумови власного існування. Тому основним чинником подолання екологічної кризи є глибоке та цілісне навернення до Бога, свідченням якого має стати також якісно нове та відповідальне ставлення до нашого природного довкілля.

Ювілей 1025-річчя Хрещення Русі-України пропонує нам чудову нагоду замислитися над питанням глибинного та цілісного характеру християнської віри в Бога – Отця, Сина і Святого Духа, а також усвідомити, що правдиве життя в Христі передбачає відповідальне ставлення до всього світу, створеного в Ньому (див. Кол. 1, 15–17).

«Віра без діл мертва» (Як. 2, 26), і лише віра, чинна любов’ю, провадить до спасіння (див. Гал. 5, 6). У цьому зверненні закликаємо всіх віруючих людей до дієвої християнської любові, яка виражається в бережливому та відповідальному ставленні до створеного Богом світу, а також закликаємо тих, кому довірена влада та відповідальність за нашу країну, без зволікання зробити все, що необхідне для охорони та збереження її унікального природного світу і гарантування екологічної безпеки суспільства.

На завершення, ми просимо Господа Бога, нашого Творця і Спасителя, щоб у своїй всемогутності та милосерді вберіг нас від екологічних гріхів і допоміг бути добрими та відповідальними управителями створеного світу.

† СВЯТОСЛАВ

Дано в Києві,
при Патріаршому соборі Воскресіння Христового,
14 вересня 2013 року Божого


Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Департамент інформації УГКЦ.