Папа Венедикт XVI: заперечення Бога руйнує створіння

 

«Заперечення Бога руйнує створіння», - про це наголосив папа Венедикт XVI  в своїй промові до дипломатичних представників із 178 країн, в межах зустрічі, яка вже традиційно відбувається у Ватикані на початку кожного року.

«Егоїстична і матеріалістична ментальність спричинює шкоду, яка загрожує навколишньому середовищу і всьому світу», заявив Святіший Отець і тим самим в черговий раз підкреслив, що коріння екологічної кризи лежать у релігійно-моральній площині. Згідно з думкою папи: «Заперечення Бога не тільки спотворює особисту свободу, але й також руйнує створіння». Папа переконаний, що свобода не сміє бути направлена на самознищення та зруйнування всього світу. Свобода має бути відповідальною, шлях людини не може визначатися «свавіллям та пристрастю, але має відповідати Божій волі».

 

Масштаби руйнування природного довкілля все більше зростають і починають загрожувати загальному благу цілих країн, а зокрема малих острівних держав, які ризикують опинитись під водою внаслідок явища глобального потепління. Папа звернув також увагу на чинник того, що збереження створіння є важливим фактором економічного благополуччя, встановлення глобальної справедливості та плекання миру між народами.

 

Глобальним екологічним викликам сьогодення ефективно можна протистояти тільки на основі мобілізації спільних зусиль та «міжнародної солідарності». Однак, згідно з думкою понтифіка, в основі екологічної кризи лежить релігійно-моральна криза, а зокрема «егоїзм людини, що знищує природне довкілля», тому збереження природи «вимагає в першу чергу зміни свідомості та нового стилю життя». На цьому полі особливу компетенцію має Церква, яка розділяє з державою відповідальність за майбутнє людини. В особливий спосіб Святіший Отець висловив сподівання на плідний діалог Церкви з Європейським  Співтовариством задля «побудови майбутнього Європи, постійно черпаючи з джерел її християнської ідентичності».

 

Інформаційна служба

Бюро УГКЦ із питань екології

Більше інформації по даній темі див.:

http://www.vatican.va/holy_father/benedict_xvi/speeches/2010/january/documents/hf_ben-xvi_spe_20100111_diplomatic-corps_ge.html