Паломництво для збереження створіння“Церкво в Європі, віднови свою діяльність для збереження створеного світу!”, -  таку назву-заклик має декларація учасників “зеленого” паломництва CCEE (Ради Єпископських Конференцій Європи). Екологічна декларація CCEE стала результатом заходу, в якому взяли участь близько 50 єпископів та представників екологічних комісій Католицької Церкви з різних європейських країн і який мав за мету пригадати, що піклування про добро Божого створіння – природи належить до основоположних християнських обов’язків.

Паломництво “Надії для створіння”, яке тривало п’ять днів (1-5 вересня  2010 р.), розпочалось у базиліці м. Естергом (Угорщина) і знайшло своє логічне завершення у молитві за збереження створеного Богом світу в духовній святині Маріацель (Австрія).  Учасники заходу присвятили свою увагу актуальним проблемам природного довкілля, як наприклад: забруднення води та питанню екологічно відповідального енергозабезпечення. Основний акцент був поставлений на рефлексію екологічного завдання Церкви, яке полягає в тому “щоб домогтися навернення в свідомості і серці, за допомогою виховання, яке б спонукало до зміни звичних моделей поведінки людини”.  Делегати CCEE підкреслили в цьому контексті важливе значення “спадку цінностей, які випливають з біблійної,  святоотцівської та богословської традицій, що закорінені у людському розумі і пропонуються людству через Соціальну доктрину Католицької Церкви”.Паломництво для збереження створіння

В межах екологічних консультативних нарад CCEE було підкреслено вагоме значення спільної молитви та співпраці з представниками інших християнських церков задля покращення стану природного довкілля. Доброю нагодою для цього є долучення до екуменічної ініціативи “час створіння” (1 вересня – 4 жовтня), в якій уже беруть участь багато церков різних традицій по всьому світі, присвячуючи цей час молитві та спеціальним природоохоронним акціям.

Відповідальні з питань довкілля Церкви в Європі в окремий спосіб звертаються до молоді, сімей, парафіяльних громад, монастирів, шкіл, семінарій, вищих навчальних закладів: щоб вони відновили своє “зобов’язання реалізовувати покликання піклуватися про наш земний дім”.

Оскільки сучасні екологічні проблеми носять глобальний характер, то для їх вирішення необхідною є співпраця всього всесвітнього співтовариства, а особливі очікування покладаються на тих, кому довірена турбота про спільне благо, тобто владу.

 

Інформаційна служба

Бюро з питань екології УГКЦ