10 жовтня цього року (10/10/10) починаючи з 10.00 по всьому світу відбудеться Global work party - глобальне святкування всесвітнього Дня дій на захист клімату – найбільшої в історії практичної екологічної акції під егідою міжнародного руху 350.org. В Україні відбудуться численні практичні заходи з цієї нагоди. Однією із ключових подій стане проведення Дня духовного служіння заради збереження життя на Планеті.

Кліматичні активісти звернулися до численних релігійних громад та духовних течій із проханням підтримати цю ініціативу – 10 жовтня виконати духовне служіння, яке буде притаманне саме цьому релігійному напрямку. Таким чином, відгукнулися представники різних віросповідань і конфесій. В цей день про захист клімату, довкілля і життя на Планеті згадають у таких духовних місцях:

• Духовне служіння - в церквах Київської архиєпархії УГКЦ;
• Духовне служіння в Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі (УПЦ-КП), де також 350 разів проб'ють дзвони;
• Духовні служби відбудуться в церквах Київсько-Житомирської дієцезії (Римо-католицька церква);
• Молитва під час недільної літургії в Німецькій Евангельско-Лютеранській общині Св. Катерини;
• Екологічна лекція, духовне служіння та звернення до віруючих в головній мечеті Києва;
• Медитація в центральному храмі Товариства Свідомості Кріпни;
• Спільна медитація на Асамблеї миру – Крим, Університет менеджменту Махаріши;
• Медитація в центрі «Новосвіт».

 

День духовного служіння продовжиться акцією “Відкрий своє серце Планеті”, яка відбудеться 10 жовтня, о 12.30 год. на Михайлівській площі. Тож, кожен бажаючий зможе символічно розкрити велике біле серце на зустріч Матінці-Землі.

Також активісти звернулися до духовних лідерів із проханням закликати своїх прихожан підтримати акцію. Так створився перший об’єднуючий відео-ролик, який базується на спільних цінностях миру, солідарності, збереження життя на Планеті.

Організатори пропонують скоординувати зусилля за контактами: 063-628-67-57 та електронною поштою: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (Любов Єремічева), або 068-358-41-20, Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (Тіна Пересунько)

Партнери: Екуменічна комісія УГКЦ, Свято-Михайлівський Золотоверхий монастир.
Інформаційний партнер: портал "Громадський простір".

Інформаційна служба

Бюро з питань екології УГКЦ