Захист створіння потребує дієвої християнської екологічної культури2 жовтня у Жовкві відбулась перша робоча зустріч Володимира Шеремети, керівника Бюро УГКЦ з питань екології, з преосв. Михаїлом (Колтуном), головою Комітету у справах екології Синоду Єпископів УГКЦ, призначення якого відбулось на останній сесії, що проходила в Києві 11-18 серпня 2013 р. Зустріч відбулась за участі канцлера о. Романа Синицького та голови Екологічної комісії Сокальсько-Жовківської єпархії о. Тараса Дзьоби.

Голові профільного Синодального Комітету було представлено історію діяльності Католицької Церкви для збереження створіння на європейському та всесвітньому рівні, а також діяльність Бюро з питань екології в контексті ключових вимірів життя і діяльності Української Греко-Католицької Церкви та стратегії УГКЦ до 2020 р.

В розмові було визнано екологічну катехизацію одним із пріоритетних напрямків діяльності для плекання дієвої християнської культури відповідального ставлення до навколишнього природного середовища. Така катехизація має за мету більш цілісне формування християнської віри завдяки повідомленню істини про Бога - Творця, Вседержителя і Спасителя всього світу, з якої має вирости глибоке та стійке почуття любові та відповідальності за природне довкілля як Божого створіння.

Учасники зустрічі обговорили також питання - як діяльність Церкви для збереження створіння може бути більш ефективною у сфері літургійно-сакраментального життя та екологічної дияконії, тобто практичних діл милосердя стосовно природи, страждаючої внаслідок гріховного, зневажливого ставлення до неї людей.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну службу Бюро УГКЦ з питань екології.