Свій 5-річний ювілей відзначило Бюро УГКЦ з питань екології17 жовтня, в день св. Франциска, покровителя всіх захисників природи, Бюро УГКЦ з питань екології символічно відзначило 5 річницю з часу свого заснування.

Архієрейську літургію у храмі Івано-Франківської Духовної Семінарії в наміренні всіх тих, хто виконує в Українській Греко-Католицькій Церкві служіння для збереження Божого створіння, очолив владика Михаїл (Колтун), єпископ-ординарій Сокальсько-Жовківський, голова Комітету з питань екології Синоду єпископів УГКЦ, у співслужінні з єпархіальними (екзархальними) референтами з питань екології, робоча зустріч яких відбулась у Івано-Франківську 16-17 жовтня.

У проповіді під час літургії владика Михаїл відзначив вагомість служіння Богу всіх, хто творить спільноту Церкви. Кожен має свої автентичні завдання у цьому служінні: єпископ, священик, але також і всі миряни покликані до послушного служіння Господу у різних вимірах свого особистого та професійного життя - за прикладом Пресвятої Богородиці.

На початку академічної програми після святої літургії до присутніх звернувся проф. д-р Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології. Привітавши присутніх церковних і державних природоохоронців із святом св. Франциска, їх Небесного покровителя, а, рівно ж, і покровителя всього створіння, очільник Екобюро УГКЦ наголосив на важливості служіння Церкви для охорони і збереження всього створеного Богом світу – природи, а також підкреслив, що це служіння є невід’ємною складовою місії Церкви для прослави Бога, спасіння людей та освячення всього світу. В особливий спосіб п. Володимир Шеремета подякував за служіння для збереження створіння переможцям Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння», який Бюро з питань екології щорічно проводить з метою плекання почуття відповідальності за створіння та формування християнської екологічної культури.

Пан Ігор Яківчук, перший заступник начальника Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області, привітавши Бюро УГКЦ з питань екології з ювілеєм, відзначив вагомість Церкви для формування «екології душі», яка є запорукою «екології довкілля», а також передав подячну грамоту для Бюро УГКЦ з питань екології: «За вагомий внесок у підвищення екологічної свідомості громадськості, пропаганду екологічних знань, плідну та наполегливу працю у справі захисту навколишнього середовища шляхом формування відповідального ставлення за природне довкілля».

Пан Петро Кульба, заступник директора Облдепартаменту екології та природних ресурсів, у своєму вітанні позитивно відзначив спільну еколого-просвітницьку діяльність з Бюро УГКЦ з питань екології в рамках Міжнародного екологічного форуму «Довкілля України 2013», а також відповідні екологічні видання та ініціативи Української Греко-Католицької Церкви для охорони та збереження створіння.

В рамках академічної програми відбулось вручення нагород переможцям Всеукраїнського конкурсу «Відповідальність за створіння», а також продекламовані кращі роботи в номінаціях «Вірш» та «Молитва». Прикрасою програми став виступ 7-річної дівчинки Софійки Фанок зі Скали Подільської, переможця конкурсу дитячої духовної творчості УГКЦ 2012 р.

Після архієрейського благословення владики Михаїла (Колтуна) всі продовжили дружнє спілкування за закускою в рефектарі Духовної семінарії.

Бюро УГКЦ висловлює подяку ректору Івано-Франківської Духовної семінарії о. проф. д-ру Олександру Левицькому за організаційну підтримку у проведенні заходу.

Про це повідомляє Християнський портал КІРІОС з посиланням на Інформаційну служба Бюро УГКЦ з питань екології.