Підгірці прибирання сміття

Незвичайним був день 18 листопада 2013 р. для дітей 7-8 класів Підгорецької (Львівська обл.) загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, бо в цей день вони мали можливість застосувати свої екологічні знання на практиці.

Учні спільно з вчителями та головою екологічної комісії Сокальсько-Жовківської Єпархії УГКЦ  о. Тарасом Дзьобою прибрали одне з Підгорецьких джерел, яке протягом довгого часу було дуже забруднене пластиковими відходами, поліетиленом та іншим побутовим сміттям.


 Сміття у Підгірцях, біля джерела

Прибирання джерела стало цікавою грою для дітей, які були розділені на дві команди: «Джерело» та «Природа»,  щоб позмагатися,  яка команда назбирає більшу гору сміття.  Така еко-гра виявилася дуже цікавою, адже діти наввипередки, мішок за мішком, поповнювали свої гірки  із сміття. Зрештою, перемогла у цій грі дружба і кожен учень отримав екологічний та солодкий дарунок (церковно-екологічний календар та цукерки) за учать у акції.

Ця праця дітей – привід для роздумів дорослим, які часто викидають сміття у лісах, поблизу  річок, джерел та озер. Учні місцевої школи зробили Підгірці трішки чистішими, і це, погодьтеся, хороший приклад дорослим.

Довідка:

Варто зазначити, що дане джерело раніше активно використовувалося місцевими жителями і майже всі люди, які проживають на «верхніх Підгірцях», брали з нього воду. Проте, після підведення індивідуального водопостачання до домівок, про джерело призабули і, нажаль, воно стало місцем викиду сміття.

Зараз це джерело має шанс отримати друге життя, адже у активній співпраці екологічної комісії УГКЦ, Золочівського водного господарства, національного природного парку «Північне Поділля» та працівників Львівської картинної галереї цього року розпочалося облагороджування джерела.